Помош за нови играчи

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.451
Поени од реакции
807
Ако има заинтересиран за работа во фирма со 100 енергија, нека ми пише. Ако работи со бустер, доплаќам.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
76
што се добива со ММ(Media Mogul) медалот ??? да знам дали да отворам весник.....
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
462
Да прашам нешто... Дали е можно во исто време да поседувам две фирми?
Имам на ум на пример прво да отворам фирма за жито (како суров материјал да произведувам) и после тоа да отворам пекара и леб да праам.

Па прашувам дали е можно суровиот материјал од едната фирма да го префрлам на некој начин (ако е можно бидејќи и двете ќе бидат во моја сопственост, нели) во другата фирма? Можно е ова во играва?
значи фирми на твое име можеш да имаш колку сакаш...
а за да го префрлаш материјалот мораш преку маркетот!
и да ти кажам сега има ново, ако имаш фирма твоја ти си работиш во фирма на некој друг за нормална плата а кај тебе работиш како менаџер (не земаш плата ама сепак произведуваш).
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Луѓе дајте некое лепче ми фали уште (2 exp) за левел и уште 6 поени за ранк да качам и да имам 100 крв. Еве го мојот профил http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/3986796. Дај ве молам кој може нека ми помогне.:se_ molam
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.316
Поени од реакции
10.769
Ја играм играва една недела скоро 13 левел сум,не ми е јасно од каде се купваат некој тикети за во друга држава и за шо одите во други држави????
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.467
Поени од реакции
9.167
Ја играм играва една недела скоро 13 левел сум,не ми е јасно од каде се купваат некој тикети за во друга држава и за шо одите во други држави????
Тикети се купуваат од маркетот,како и се друго.
А во други држави што одиме има многу причини,некои одат ради поголема плата,некои за да извршат некоа мисија,некој ( како мене ) од АРМ е пратен да работи итн итн.... :D:)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
За оние коишто неможат односно немат пари да си го покачат здравјето, побарајте помош од Министерство за Здравство или Црвен Крст на Македонија

За сите играчи е пропорачливо да ги имат прочитано туторијалите во весникот на Министерството за Образование: http://www.erepublik.com/en/newspaper/obrazovanie-makedonija-215294/1

И посебно овој туторијал за тие кои штотуку се регистрирале: Добродојдовте во Новиот Свет - туторијал за новите играчи
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
189
не ми е јасно зошто бугарка станав :S парите ми ги нема сем златниците :nesum:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
189
а како бугарка станав? како можам пак македонка да бидам ?
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.314
Поени од реакции
42.138
а како бугарка станав? како можам пак македонка да бидам ?
Бугарите не окупираа. Засега успеавме да ја ослободиме источна Македонија. За да бидеш пак македонка, треба да се преселиш во Источна Македонија :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
76
а како бугарка станав? како можам пак македонка да бидам ?
провери сигурно дал си бугарка.....првото под сликата ти е локација на живеење,одма под него твоето државјанство....со среќа
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Нели кога ќе ја насочиш стрелката на здравје има на пример 200 health ro recavery ,што значи тоа ?
И како може да добијам бонус од пријатели за работа и тренинг , доле знам има Invite Friend и некој линк ,што треба да напраам со линкот ? И што треба да направи тој што ќе стисне на линкот ,или треба само да стисне на линкот ? Ајде ве молам за ова ме нервира што немам бонус од пријатели !
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.314
Поени од реакции
42.138
Нели кога ќе ја насочиш стрелката на здравје има на пример 200 health ro recavery ,што значи тоа ?
И како може да добијам бонус од пријатели за работа и тренинг , доле знам има Invite Friend и некој линк ,што треба да напраам со линкот ? И што треба да направи тој што ќе стисне на линкот ,или треба само да стисне на линкот ? Ајде ве молам за ова ме нервира што немам бонус од пријатели !
200 health to recovery значи дека уште толку можеш да излечиш тој ден. Има дневен лимит од 300 health.
За пријателите, треба да се регистрираат преку твојот линк.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
200 health to recovery значи дека уште толку можеш да излечиш тој ден. Има дневен лимит од 300 health.
За пријателите, треба да се регистрираат преку твојот линк.
Значи комотно можам да го пратам на некој што е веќе член на еРепублика(на некој пријател по порака) ,или требит некој преку мојот линк да стане граѓанин на еРепублика. Фала однапред.
 
На врв Bottom