Помош за нови играчи

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Дечки, можда малку глупо прашањево, ама има болница во Повардарие? И дали воопшто има болници во новава верзија од еРепублик?
Има болници во сите наши региони, имам проверено, али се користат само кога тој регион е нападнат.
 

Mistikot

The
Член од
1 јануари 2011
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ај праќајте леб кој може на Mistikot x)

Да признаам прво ја заиграв ко другиве слични text-based игри и спискав сето здравје на војна и стигнав до 8 левел и тек на последен левел-уп приметив дека не зиам здравје на секој левел -.-
Здравјево дневно се ресетира претпоставувам ?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
expierence Lvl sum 3 (тоа е всушност лвл?)...Имам 3 мкд а сакам да купам Weapon но немам доволно пари,се вработив и сега треба да чекам секој ден да сработам да добијам плата ,па за да купам??дали ако поканам(и како треба)пријатели нешто ми следува и дали треба некој лвл за тоа?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
expierence Lvl sum 3 (тоа е всушност лвл?)...Имам 3 мкд а сакам да купам Weapon но немам доволно пари,се вработив и сега треба да чекам секој ден да сработам да добијам плата ,па за да купам??дали ако поканам(и како треба)пријатели нешто ми следува и дали треба некој лвл за тоа?
Не купувај оружје.
Нема да ти треба сега.
Искористи ги подобо парите за леб да си купиш,да го одржуваш здравјето над 90.
Низок левел си немој да се бориш,барем до 15 левел ( експириенс левел,или левел исто е да ).
Малце досадно ќе ти изгледа може на почеток,али како зголемуваш левел,повеќе опции ти се отвараат сигурно поинтересно ќе ти стане
И кажи никот како ти е да те аднеме.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
shadowmh mi e nikot,ostvariv nekoi missions i sakam da odam na rabota i trening no mi vika deka tolku od deneska hahah ajde toa znaci do utre da 4ekam ili?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Како да дадам отказ на работа ?
Дебилон кај шо се вработив нема материјал за работа.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
@ blackbutterfly
Еднаш дневно само се работи и тренира.


@dimitar oh
Ако нема материјал за работа,можеш веднаш да дадеш отказ
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Направив акаунт, стигнав до 6-ти левел.

Никот ми е: M.Sternocleidomastoideus

Кажете по некој tip за играва. Иначе, останав на 20 енергија како да се регенерирам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom