Помош: Општи прашања, совети, трикови..

Дискусија во форумот 'Програмирање и програмски јазици' започната од I am a bastard!, 19 септември 2008.

 1. palpem

  palpem

  Член од:
  9 јуни 2008
  Мислења:
  1.292
  Допаѓања:
  643
 2. opticum7

  opticum7

  Член од:
  23 ноември 2017
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  57
  Pozdrav Drustvo
  da li neko zna gdje mogu naci ovaj program jako mi je potrebanpuno hvala
  blagodaram ;)(y)
   

  Прикачени податотеки:

  • UDVolvo.jpg
   UDVolvo.jpg
   Големина:
   102,8 KB
   Прегледи:
   20
 3. bb[noone]

  bb[noone]

  Член од:
  24 октомври 2008
  Мислења:
  1.345
  Допаѓања:
  188
  Здраво на сите, имам едно прашање: Имам некои контакти во странство и дојдов до човек кој има проекти постојано(проекти за ИТ фирми). Ми го даде првиот проект и стапив во контакт со ИТ фирма во Скопје, се согласија да го прифатат проектот, сеуште сме во преговори со клиентот, некој технички прашања и одговори па потоа на ред е цената, но јас сеуште размислувам колку % да барам да биде за мене. Клиентот цело време има проекти и многу ми битно да знам, да се разбереме јас со ова не правам услуга на ИТ фирмата, секој си го гледа својот ќар. Некој искусен да ме советува?
   
 4. kacikakacika

  kacikakacika

  Член од:
  23 август 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Дали има некој, или знаете некој што живее, студира, работи во Љубљана? ве молам контактирајте ме
   
 5. Tara_rara

  Tara_rara

  Член од:
  22 март 2019
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  Здраво на сите,

  Се извинувам доколку постот не припаѓа тука но со оглед на тоа дека таргет група ми се ИТ професионалци, решив да постирам тука:

  Би сакала да ве замолам доколку би можеле да одвоите 5 минути од вашето време и да го пополните анкетниот прашалник наменет за магистерска теза. Целта на прашалникот е да се отријат кои се специфичните практики на управување со човечките ресурси и на кои начини функционираат во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија. Анкетата е наменета само за ВРАБОТЕНИ лица: ИТ професионалци, ИТ проект менаџери и HR менаџери.

  Линкот ќе го најдете тука:
  https://kwiksurveys.com/s/lhJHTV8q

  Анкетен прашалник за влијанието на специфичните практики на управување со човечките ресурси и на кои начини функционираат истите во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија.

  Ви се заблагодарувам за одвоеното време за одговарање на овој прашалник. Целта на прашалникот е да се испитаат и откријат специфичните практики на управување со човечките ресурси во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија.


  Вашите одговори ќе бидат анонимни, обработени и искористени за истражување како дел од магистерски труд.


  Однапред Ви благодарам за соработката.

  Поздрав и секое добро!
   
 6. bb[noone]

  bb[noone]

  Член од:
  24 октомври 2008
  Мислења:
  1.345
  Допаѓања:
  188
  Некој што работи Node.js ?
   
 7. Kajgance1

  Kajgance1

  Член од:
  1 април 2017
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  9
  Дечки на Мендо има решенија?
  Имам нејасна задача ама не можам да го најдам решението.
   
 8. 112112

  112112

  Член од:
  24 септември 2014
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  169
  Kако најефективно да повлечам/префрлам пари од германска сметка (комерц банк) кон некоја друга финансиска институција во регионов без провизија (или некоја друга идеа?).
   
 9. Glancpapir

  Glancpapir

  Член од:
  13 декември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
  Која задача, ако можам да помогнам?
   
 10. HoT _iCe

  HoT _iCe Extraordinary

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  365
  Допаѓања:
  644
 11. Boxing

  Boxing

  Член од:
  12 март 2018
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Здраво
  Дали до сега некој има програмирано PLC ?
   
 12. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  447
  Допаѓања:
  273
  Јас на пракса, пиши ми што ти треба.
   
 13. 112112

  112112

  Член од:
  24 септември 2014
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  169
  Дали знае некој зошто позади кај моторот на фрижидерот се појави ваква дамка на цефките?! Неполна година е стар. IMG_6477.jpg IMG_6478.jpg
   
 14. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  5.931
  Допаѓања:
  3.043
  На 112112 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: