Помош: Општи прашања, совети, трикови..

Член од
23 ноември 2017
Мислења
94
Поени од реакции
61
Pozdrav Drustvo
da li neko zna gdje mogu naci ovaj program jako mi je potrebanpuno hvala
blagodaram ;)(y)
 

Attachments

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Здраво на сите, имам едно прашање: Имам некои контакти во странство и дојдов до човек кој има проекти постојано(проекти за ИТ фирми). Ми го даде првиот проект и стапив во контакт со ИТ фирма во Скопје, се согласија да го прифатат проектот, сеуште сме во преговори со клиентот, некој технички прашања и одговори па потоа на ред е цената, но јас сеуште размислувам колку % да барам да биде за мене. Клиентот цело време има проекти и многу ми битно да знам, да се разбереме јас со ова не правам услуга на ИТ фирмата, секој си го гледа својот ќар. Некој искусен да ме советува?
 
Член од
22 март 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Здраво на сите,

Се извинувам доколку постот не припаѓа тука но со оглед на тоа дека таргет група ми се ИТ професионалци, решив да постирам тука:

Би сакала да ве замолам доколку би можеле да одвоите 5 минути од вашето време и да го пополните анкетниот прашалник наменет за магистерска теза. Целта на прашалникот е да се отријат кои се специфичните практики на управување со човечките ресурси и на кои начини функционираат во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија. Анкетата е наменета само за ВРАБОТЕНИ лица: ИТ професионалци, ИТ проект менаџери и HR менаџери.

Линкот ќе го најдете тука:
https://kwiksurveys.com/s/lhJHTV8q

Анкетен прашалник за влијанието на специфичните практики на управување со човечките ресурси и на кои начини функционираат истите во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија.

Ви се заблагодарувам за одвоеното време за одговарање на овој прашалник. Целта на прашалникот е да се испитаат и откријат специфичните практики на управување со човечките ресурси во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија.


Вашите одговори ќе бидат анонимни, обработени и искористени за истражување како дел од магистерски труд.


Однапред Ви благодарам за соработката.

Поздрав и секое добро!
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Дечки на Мендо има решенија?
Имам нејасна задача ама не можам да го најдам решението.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Kако најефективно да повлечам/префрлам пари од германска сметка (комерц банк) кон некоја друга финансиска институција во регионов без провизија (или некоја друга идеа?).
 
Член од
12 март 2018
Мислења
21
Поени од реакции
0
Здраво
Дали до сега некој има програмирано PLC ?
 
L

Löwe

Гостин
Дечки има ли тука некој што работи/работел со SnapLogic? доколку да би сакал да ми пише во PM.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Може не е за тука прашањево но, што се подразбира под "QA Engineer of production systems" ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има некој полагано Microsoft Azure Fundamentals?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom