Помош: Барам еден филм!

Член од
12 декември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
2.025
Ако може малце помош .. Барам еден филм , каде што брачна двојка одат на меден месец или одмор незнам што точно беше тоа.. на остров. Но сваќаат дека на островот не се сами, и подоцна ќе бидат нападнати од група деца хулигани.. Ај некој ако му текнува името на филмов нека ми го каже
Eden Lake (2008) ?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ако може малце помош .. Барам еден филм , каде што брачна двојка одат на меден месец или одмор незнам што точно беше тоа.. на остров. Но сваќаат дека на островот не се сами, и подоцна ќе бидат нападнати од група деца хулигани.. Ај некој ако му текнува името на филмов нека ми го каже, Иначе барам уште еден



Венчана жена и еден маж попаѓаат во авионска несреќа и на островот ќе бидат нападнати од пирати , од кои подоцна ќе се спасат. Женава е венчана а и овој има девојка кои ги чекаат со надеж да ги видат повторно. Но со тек на време овие двајца ке се вљубат и ќе се спасат од пиратите, а на крајот од филмот кога ќе се вратат во градот, оваа само што ке се качи на авион за Њујорк, ке слези последен миг и ќе останат заедно... Пред некој ден го даваа на сител за нова година , само што не го фатив од почеток па не му го знам името.. Ете малку помош.. Таа е плава со кратка коса, а овој е постар од нејзе нешто 20-25 години разлика.. ..Фала..
Вториот - клик тука.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
филмот се емитуваше синока на канал 5 плус. беше трилер италјански филм, со двајца брака и една сестра во главните улоги. Антонија Серџо и другион незнамкако се викаше.
дали некој може да ми помогне?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
не знам дали е ова за тука,
али се убив од барање на the fifth estate, ама никако да најдам некоја копија која не ми бара некакви кодеци, или пак премногу лоши кам копии наоѓам.
помагајте.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Филмот го даваа вчера или завчера на Телма, може некој и го гледал. Чешки филм, а преведен е како Добриот војник Швејк. Многу добра комедија, затоа ако го знае некој оригиналниот наслов нека ме извести. :)


Со големо задоцнување, се надевам веќе некој ти одговорил: http://www.csfd.cz/film/8668-dobry-vojak-svejk/ :) ... Случајно налетав на тебе на темава ми требаше нешто за Хашек :)

п.с. Има и втор дел се вика Poslušně hlásím ... филмовите иако се во боја се од 1956-57 година...
 

phazrew

Deepholm
Член од
3 септември 2011
Мислења
322
Поени од реакции
300
Vo filmot se zboruva za edno devojce koe se dopisuva so eden nepoznat na internet toj se preprava deka e nekoj drug prakajki sliki od nekoj nepoznat, toj i kazuva da se sretnat vo nekoj centar i taa se soglasuva pa potoa ja siluva go snima toa i go praka videoto ako znae nekoj neka go napise fala odnapred.
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
2.025
Vo filmot se zboruva za edno devojce koe se dopisuva so eden nepoznat na internet toj se preprava deka e nekoj drug prakajki sliki od nekoj nepoznat, toj i kazuva da se sretnat vo nekoj centar i taa se soglasuva pa potoa ja siluva go snima toa i go praka videoto ako znae nekoj neka go napise fala odnapred.
Trust (2010)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Филмот го гледав пред некое време на нет и никако да ми текне името. Ако ви е гледан сцените што ќе ги напишам сигурно ќе ве потсетат на филмот.

Се работеше за едно момче тинејџер кој на професорот по хемија го замоли да го намести да седи до една девојка што му се допаѓаше. Професорот тоа и го направи, а момчето уште на првиот час почна нешто да и приговара на девојката, да се кара со неа нешто постојано и дури на професорот го праша зошто го наместил со неа да седи за таа да слушне(а тој сакаше да седи со неа). Не му даде шанса на професорот да се искаже и така девојката пред вратата на кабинетот го праша што се замислува тој, а момчето си замина веднаш. Тој всушност е болен од рак и одеше на хемотерапии со едно мало дете кое се појавува покасно во филмот. Го среќаваат мислам некаде на патот додека се возат со камионот. Друго што ми текнува е дека девојката си фати дечко шпанец.

Повеќе детали може да напишам ама мислам дека е доволно за да се сетите на името ако ви е гледан филмот.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Филмот го гледав пред некое време на нет и никако да ми текне името. Ако ви е гледан сцените што ќе ги напишам сигурно ќе ве потсетат на филмот.

Се работеше за едно момче тинејџер кој на професорот по хемија го замоли да го намести да седи до една девојка што му се допаѓаше. Професорот тоа и го направи, а момчето уште на првиот час почна нешто да и приговара на девојката, да се кара со неа нешто постојано и дури на професорот го праша зошто го наместил со неа да седи за таа да слушне(а тој сакаше да седи со неа). Не му даде шанса на професорот да се искаже и така девојката пред вратата на кабинетот го праша што се замислува тој, а момчето си замина веднаш. Тој всушност е болен од рак и одеше на хемотерапии со едно мало дете кое се појавува покасно во филмот. Го среќаваат мислам некаде на патот додека се возат со камионот. Друго што ми текнува е дека девојката си фати дечко шпанец.

Повеќе детали може да напишам ама мислам дека е доволно за да се сетите на името ако ви е гледан филмот.
Ова нешто ко мешавина од My sister's keeper & Now is Good ,провери дали е некој од тие два
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.651
Еден филм, можеби нема да дадам доволен опис, ама ајде може ќе ви текне нешто.

Филмов го гледав негде пред 17-16 години, на А1 телевизија. Приказната не ја памтам, дека тогаш сум бил ептен копиљ, ама само на крајот се сеќавам.
Имаше една девојка со црвена кратка коса, вака одприлика и стоеше фризурата , и во текот на целиот филм ја следеше еден манијак што ненормално потсетуваше на Дејвид Боуви. И манијаков имаше подолга коса. Е сега на крајот, девојкава беше во несвест падната на подот, заради предходната тепачка со негативецот (овој изгледа нокаут и дал), и овој почна да се изживува врз нејзиното тело, сакаше на некој начин да ја силува, ама оваа се буди во последен момент, го зема пиштолот што беше на подот и го убива негативецот. Типично филмче од таму 80-те и почетокот на 90-те години

Толку се сеќавам, ако знаете помагајте, цел живот го мислам филмов, сум се утепал од барање (и под Дејвид Боуви сум барал) ама резултат = 0. Вие сте ми последна надеж :place:
--- надополнето: Jan 15, 2014 5:07 AM ---
Едит: Конечно го најдов :vozbud:. Негативецот бил Били Драго, а не Дејвид Боуви...
Ама ете среќа во несреќа... го најдов, а го нема нигде да го симнам по торентиве :(
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Ова нешто ко мешавина од My sister's keeper & Now is Good ,провери дали е некој од тие два
Не е ни еден од двата, се си мислам дека називот на филмот се состоеше од некое лично име дали на девојката или момчето никако да ми текне...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom