Помош: Барам еден филм!

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Го имам одамна гледано, знам дека ке се некоја така по фраерска банда во школо па има едно дете дебелко шо го имаат земено низ нозе и еднаш ќе го земат во шума и ќе го пикнат во буре и незнам дали намерно или по грешка ќе го изрешетат бурето со огнено оружје и детето ќе умрит мислам. Толку се сеќавам од филмов.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Дечково има мобилен и на која ќе и се јави ќе направи што сака нешто волжебен беше мобилниот?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Филмов е за радио спикер кој имал радио станица на најгорниот кат на зграда во можеби Лос Анџелес.
Води ноќна емисија, само толку знам, татко ми го бара филмот не му текнува на ништо друго би ми биле од голема помош :rolleyes:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Веројатно никад нема да го дознаам филмов ама ај..

Има 3 различни дешавки и на крај ќе испадне дека све е тоа поврзано едно со друго. Имаше убиство мислам, ограбување на бензинска и уште нешто. И сеа тие што ќе извршат убиство ќе сакаат да се ослободат од телото и ќе го фрлат од мост доле на пат а по патот ќе поминува комбе со тие што ограбија бензинска... и доека вози комбето едниот од нив моча со отворена врата и коа ќе падне лешот пред комбето овој нагло кочи и вратата се затвара и му го сечет курот на овој што мочаше. :D
Па овие ќе го бараат парчето па ќе го однесат у болница мислам или со тоа ќе ги фатат џандарите... само толку ми текнува бем ти филм.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Филмов е за радио спикер кој имал радио станица на најгорниот кат на зграда во можеби Лос Анџелес.
Води ноќна емисија, само толку знам, татко ми го бара филмот не му текнува на ништо друго би ми биле од голема помош :rolleyes:
Види овој http://www.imdb.com/title/tt0100436/?ref_=fn_al_tt_1
Веројатно никад нема да го дознаам филмов ама ај..

Има 3 различни дешавки и на крај ќе испадне дека све е тоа поврзано едно со друго. Имаше убиство мислам, ограбување на бензинска и уште нешто. И сеа тие што ќе извршат убиство ќе сакаат да се ослободат од телото и ќе го фрлат од мост доле на пат а по патот ќе поминува комбе со тие што ограбија бензинска... и доека вози комбето едниот од нив моча со отворена врата и коа ќе падне лешот пред комбето овој нагло кочи и вратата се затвара и му го сечет курот на овој што мочаше. :D
Па овие ќе го бараат парчето па ќе го однесат у болница мислам или со тоа ќе ги фатат џандарите... само толку ми текнува бем ти филм.
http://www.imdb.com/title/tt0331811/?ref_=nv_sr_5
Мислам дека е тој.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Eден филм така одамна ми е гледан, ама ми текнува, дечкото пиеше некаков џус, и кога ќе погледнеше во некоја женска или сукњата ќе и се дигнеше, или нешто ќе се случеше...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Eден филм така одамна ми е гледан, ама ми текнува, дечкото пиеше некаков џус, и кога ќе погледнеше во некоја женска или сукњата ќе и се дигнеше, или нешто ќе се случеше...
Zapped Again!
 
Т

Триптико

Гостин
Дистопија, драма. Некаде на север кралство/држава. Некое проклетство или државата забранува музика и сонце никогаш не изгрева. Цело време е ноќ, нема радост и сл. Како во среден век е местото, темно и ладно (мн мраз и снег наоколу). Филмов е + - 10 год стар. Го барав на сите можни начини, ама ништо.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Како се викаше еден филм бе... сај фај е, еден човек ќе види светлина од небото и ќе биде киднапиран од вонземјани, па таму му прават испитувања (таму имаше напнати сцени, го сечеа му правеа триста чуда) и на крајот типот се буди целосно гол на бензинска пумпа.
На а1 или некоја телевизија го даваа многу, пишуваше дека е инспириран од вистински настан

Уште еден сај фај филм, во вселената една од екипажот мислам затрудни и на крајот роди близнаци вонземјани па нешто и правеа лошо после.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom