Помош: Барам еден филм!

Член од
24 јануари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
И мене ми треба помош за наслов на филм. Го имам гледано многу одамна мислам 2000 г нешто како трилер, мистерија, психолошки, само што не ми текнува дали беше во неколку продолженија... Две сестри, не сум сигурна можеби близначки ја убиваат својата мајка со тежок бетон додека се сите три во шума барајќи нешто. Убиството е откриено подоцна од психијатар мислам дека сликар што го има нацртано на изложба негова местото каде сестрите ја убиваат мајката, знам само дека не Perfect sisters овој е постара верзија...any help?
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
И мене ми треба помош за наслов на филм. Го имам гледано многу одамна мислам 2000 г нешто како трилер, мистерија, психолошки, само што не ми текнува дали беше во неколку продолженија... Две сестри, не сум сигурна можеби близначки ја убиваат својата мајка со тежок бетон додека се сите три во шума барајќи нешто. Убиството е откриено подоцна од психијатар мислам дека сликар што го има нацртано на изложба негова местото каде сестрите ја убиваат мајката, знам само дека не Perfect sisters овој е постара верзија...any help?
Heavenly Creatures?
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
На филмов се сеќавам сосема малку како низ магла...зошто не успеав да го догледам, морав да прекинам со гледањето чинам на самиот почеток...
Филмот оди вака: Една жена/сопруга е вмешана во некаква матна работа со некого (не ми текнува дали беше уценета или сл.) но сака сето тоа да го разреши без да го инволвира сопругот...па наоѓа време и изговори и додека е на работа, оди се состанува, преговара, договара со „некого“ но случајно сопругот кој шетајќи по плоштадот на градот или пиејќи кафе на плоштадот ја здогледува одподалеку сопругата како забрзано се пробива меѓу луѓето и брза некаде...зема мобилниот да и се јави и да ја повика да се видат, да испијат кафе...сопругата одговара на повикот но пред било што мажот и да каже оваа му вели во стилот: драги извини не можам да разговарам сега на состанок сум ќе те побарам подоцна.
Мажот останува со подзината уста и целиот во прашалници....и се дава во потера односно почнува да ја следи сопругата....
И тука беше моментот кога...ај хев то го
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Последно уредено:

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Скоро време гледав трејлер од филм со шпиони мислам беше. Лесен делуваше Adventure/Action, не е Bridge of Spies ама е таа ера со дејствие во Европа. Филмов мислам беше 2015, ама може и 2013 да беше. Околу 7 оцена имаше на IMDB.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Скоро време гледав трејлер од филм со шпиони мислам беше. Лесен делуваше Adventure/Action, не е Bridge of Spies ама е таа ера со дејствие во Европа. Филмов мислам беше 2015, ама може и 2013 да беше. Околу 7 оцена имаше на IMDB.
The Man from U.N.C.L.E. ?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Се што ми текнува е ова

Црно бел е филмот (y)

Маж и жена се возат во кола наеднаш се соочуват со некој дефект на колата испаѓа мажов да ја поправи возат 10 метра испаѓа цел мотор :pos: значи гарант датира од некоја 1950-60....

100% сум сигурен ајде
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Невина жена ќе биде обвинета за убиство (убиството мислам дека е на паркинг) А мажотму ќе прај до детал планој за со бегство да ја извај женаму од затвор, фалсификува пасоши за да заминат во странство. Одамна сум го гледал можда и утнав нешто, многу добро филмче.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Невина жена ќе биде обвинета за убиство (убиството мислам дека е на паркинг) А мажотму ќе прај до детал планој за со бегство да ја извај женаму од затвор, фалсификува пасоши за да заминат во странство. Одамна сум го гледал можда и утнав нешто, многу добро филмче.
http://www.imdb.com/title/tt1458175/?ref_=nm_flmg_act_12
 
Член од
30 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
2
Вака, го имам гледано пред 10 години ама бев многу мал не се сеќавам татко ми ме избрка на спиење бидејќи беше хорорка.Некој ѕвонеше на вратата, едно дете кога ја отвори вратата виде едно девојче во количка се исплаши и ја затвори вратата. Кога се сврте внатре во собата стоеше девојчето кое почна да повраќа. Во главно такви чудни забегани работи се случуваа барем додека го гледав. Само таа сцеза ми е во главата. Ако знае некој барем отприлика таков вид нека каже бидејќи сум љубител на хорори па сакам да го најдам.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Филмов го даваа на нашие телевизии меѓу 1995-2000 некаде.
Деца, мислам дека се во камп некој ама не можам да најдам нишшто на гугл од камперски филмови, и памтам една сцена пеат и се околу фонтанна. Мешани деца црни и бели....
Бааги беше популарен филмов, многу моди излегоа од него и песните ги вртеа.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.431
Поени од реакции
22.043
Вака, го имам гледано пред 10 години ама бев многу мал не се сеќавам татко ми ме избрка на спиење бидејќи беше хорорка.Некој ѕвонеше на вратата, едно дете кога ја отвори вратата виде едно девојче во количка се исплаши и ја затвори вратата. Кога се сврте внатре во собата стоеше девојчето кое почна да повраќа. Во главно такви чудни забегани работи се случуваа барем додека го гледав. Само таа сцеза ми е во главата. Ако знае некој барем отприлика таков вид нека каже бидејќи сум љубител на хорори па сакам да го најдам.
Да не е овој http://www.imdb.com/title/tt0167404/ имаше во филммот ваква сцена каде мртвото девојче повраќаше ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom