Помош: Барам еден филм!

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
pozdrav do site ako moze nekoj da mi pomogne baram eden film amerikanska produkcija se raboti za bracna dvojka i imaat zabava vo kukata na ezero posle mazot ke zagine ili taka nesto ke iscezne po nekoe vreme zenamu ke razbere deka e ziv a toj ke a namami vo grobistata so edno dete i ziva ke ja zatvori vo sandak.Go imam gledano odamna na tv i ne se sekavam najdobro pocetok na 2000- tata mislam.molam za pomos:)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Double_Jeopardy_(film)
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Барам шпанска комедија. Филмов го гледав пред 2-3 години.
Ја паметам сцената во која неколку другари ненамерно ќе убијат некој човек и за да не одат во затвор ќе пробаат да го закопаат, но на крај ќе испадне дека човекот е жив.
Еден од другарите живееше со баба му која цело време му лепеше јаки шамари. Бабата беше голем фан на генерал Франко.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Една фамилија имаше, татко мајка и две ќерки. Ќерката некој ќе ја киднапира. Ќе испадне дека тој што ја киднапирал бил некое време градинар во куќата па затоа имал кључ и така влегол. Уствари тој киднаперот беше некоја си секта ли којзнае што, стар таков забраден и запуштен ко просјак мсилиш, со жена му и со едно дете мислам, и заедно со киднапираново девојче шетаа низ државата. Знам еднаш ќе се начука тој стариот во црква, ќе го фатат, али ќе се извади некако. Па после цел град од фамилијата ќе ја бара ќеркава, и на крај еден полицаец ќе ја забележи, али нема да може да направи ништо освен ако оваа не си каже лично дека е киднапирана, пошто она најнормално си шета со нив, не ја држат затворена или нешто. Па на ќеркава страв ќе и биде али ќе се согласи, ќе избега некако и ќе ја спасат.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.445
Поени од реакции
22.060
http://www.imdb.com/title/tt0380787/
Една фамилија имаше, татко мајка и две ќерки. Ќерката некој ќе ја киднапира. Ќе испадне дека тој што ја киднапирал бил некое време градинар во куќата па затоа имал кључ и така влегол. Уствари тој киднаперот беше некоја си секта ли којзнае што, стар таков забраден и запуштен ко просјак мсилиш, со жена му и со едно дете мислам, и заедно со киднапираново девојче шетаа низ државата. Знам еднаш ќе се начука тој стариот во црква, ќе го фатат, али ќе се извади некако. Па после цел град од фамилијата ќе ја бара ќеркава, и на крај еден полицаец ќе ја забележи, али нема да може да направи ништо освен ако оваа не си каже лично дека е киднапирана, пошто она најнормално си шета со нив, не ја држат затворена или нешто. Па на ќеркава страв ќе и биде али ќе се согласи, ќе избега некако и ќе ја спасат.
http://www.imdb.com/title/tt0380787/
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Филмов беше еднаш споммат по темиве пред година или две,али никако не ми текнува каде и како се вика.

Ќе ве замолам за помош.
Мислам дека филмов не е некојси познат и скап.

Брачен пар,сопругот заминува на пат,па наеднаш ќе испадне нешто и се враќа,а сопругата во меѓувреме со бившиот дома си седат. Мислам дека го покани чисто пријателски пошто се чувствувала осамена итн.

На други детали не се сеќавам воопшто.

Ако некој знае,ќе го замолам тука или на ПП.

Поздрав.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.046
Поени од реакции
84.855

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Ќе се изгубат едни дечки со брод и еден ќе откриеше дека всушност не се далеку отидени туку се блиску до кампусот ама немаше да каже на никој само знам на крај го фатија и се налутија другиве.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Да препорачате филмови слични на The Girl Next Door и She's Out of My League?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom