Полиција на мотор

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А кај нас се потепаа пусти полицајци хехеххе:pos2:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
ma ovie se nekoi MN MN LUDI BATINJA. Ne bi sakal ovie da me brkaat hehe
 
Член од
1 август 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
najloso e sho nema beganje od niv.ke te fanat sto posto....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Begajte ama posle mislete mu ja :) Da ne se sopnete od nekoj cotek
А после ќотекот што му следува на тепачот?
хинт:
Имаше по Струмица неколку такви кои беа во некој I am the law филм...
Среќа, што се со потекло од селата...па денес копаат по цел ден по нивите.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Да пазиш,и кацига да носиш и документи да имаш ако несакаш да платиш казна поголема од цената на моторчето што го возиш.
Инаку ја лично би забранил све што е под 250cc.,жива напаст се по улициве.А за новиве мотори па редно време беше! Само ние си патиме од различни болки,каква е опремата на луѓето што ги возат тие мотори?Ти кажат за полицаец кој 10 год. возел службен мотор и замисли си човек кој се движи со медицински помагала,имајки ја во предвид опремата што ја носат на нив.
Јас лично би забранил било какво возило на дете под 17 години, освен велосипед.

Соберат 800 евра, земаат некој смешен мотор и праат беља низ градот. Глупости.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Јас лично би забранил било какво возило на дете под 17 години, освен велосипед.

Соберат 800 евра, земаат некој смешен мотор и праат беља низ градот. Глупости.
Vidi vaka...jas imav 16 godini i kupiv skuter od 1700 evra. Uste istiot den go registrirav i posle nedela dena polagav za 50cc. I iskreno mozam da ti kazam deka sum mnogu posovesen i pokulturen od nekoj vozaci sto imaat po 30 godini a vozat kako nenormalni....jas na sekoe menuvanje na lenta davam zmigavec i sum aktiven vo soobrakajot. Nemozes taka za site da kazes deka 16-godisni deca pravat belja
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
А после ќотекот што му следува на тепачот?
хинт:
Имаше по Струмица неколку такви кои беа во некој I am the law филм...
Среќа, што се со потекло од селата...па денес копаат по цел ден по нивите.
Abe Strumiks ti ama si bil rasipuvac na zabavi :pos2:

Abe ja ne mislev deka ce go utepame od cotek, samo nekoja poucna taka, kolku za pamet, znaes kako :) nezno taka po tilot ili nekoe poucno vospitno :) Pa porano u skolo ni davaa be poucni a ne za kriminalec na ulica :wink:

A nekoi zasluzuvaat i povise ama za niv ako treba ce pravime posebno tolkuvanje na zakonot. Znaes begal so motorot pa izgubil kontrola i padnal :)

Inaku ako nema strav malku decava, niz Skopje barem, ne mozes da gi naucis na pamet. Sum osetil na moj grb, koga rabotev pesak porano, go stopiras i ne zapira, ce izbega. A koga sum so motor ne bega zosto znae deka ce go jade posle. A tatinive maminive toa go pravat najvise, zosto so paricna kazna ne go plasis nego zosto znae deka tato ce mu plati i nego ne go boli. Zatoa poucnite se za niv :helou:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ај подобразложи зошто.... Мислам дека го стегнаа малку обрачот и почнаа полека да воведуваат ред. Во Битола во 1 ден, напишаа 15-тина казни од по 300 евра за непропуштање на пешак на пешачки... Јбг, човекот тргнал, ја поминал пола улица и што треба да прави? Да ги чека сите возила од другата страна? А убаво си е напишано во законот... пешак штом стапнал на коловоз, должен си да застаниш да го пропуштиш.
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Ај подобразложи зошто.... Мислам дека го стегнаа малку обрачот и почнаа полека да воведуваат ред. Во Битола во 1 ден, напишаа 15-тина казни од по 300 евра за непропуштање на пешак на пешачки... Јбг, човекот тргнал, ја поминал пола улица и што треба да прави? Да ги чека сите возила од другата страна? А убаво си е напишано во законот... пешак штом стапнал на коловоз, должен си да застаниш да го пропуштиш.
Друже и ја се слагам со тебе ама живееме во М А К Е Д О Н И Ј А ! ! !
Пешакот ке чека додека не снема коли,ако имаш предност со знак -НЕМАШ , на црвено возиш на зелено стоиш , не паркирај на тротоар кога го можеш истото и на сред улица , жмигавецот е забранет со закон , не пази на моторите БУТНИ ГИ , ако има џандари 100 метри подоле тие од карши треба да ќутат и да не ти кажат за да ти пишат казна итн итн нели на сите ни е јасно кои се правилата во македонскиот сообраќај:helou::helou::helou:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Nasite policajci treba uste mnogu papo da jadat za da se naucat motor da vozat,ne e taka ednostavno kako tie sto si mislat?Sum videl mnogu policajci na motori ama najgolem vpecatok mi ostavile Francuskite policajci koi imaat poseben trening za vozenje motor i posebna obuka dodeka go vozat motorot da go kontroliraat soobrakajot.Toa go imam videno so svoi oci i zatoa go pisuvam,motorite sto gi koristat se KAWASAKI ZZR 1400 a ke go vidite na slikata podolu.Francuskite policajci isto taka imaat i posebni odela koi dobro se vklopuvaat so motorot,Angliskite policajci imaat nekoi glupavi odela,za Italijanskite ne treba ni da vi pisuvam,Belgiskite isto taka imaas specificni odela a najsmesni odela imaa Germanskite policajci,so zelenata uniforma bea kako Marsovci pa fala bogu sega sto je promenija vo sino.Eve nekolku sliki na taa tema:







Anglinski policaec i Francuski zandarmer



Belgiski policajci na motor:



Germanski policaec na motor:



Za na kraj eden "policaec" na motor od sosedna Albanija :smir:

 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Atom ant, ubavi sliki si stavil. Ama kaj nas e drugo. Se stedi na sve od oprema do motori. Do vcera motordziskata oprema sto ja nosese policijata bese siena tuka vo nekoja nasa konfekcija, nemase vrska so profesionalna motordziska obleka. Ja oblakas na tebe i duva od sekade, vetar propusta a voda upija, taka ja reklamirav ja stalno. Da ne zborime za motorite. Edno vreme i motorot sto go dolzev bese so edni celavi gumi, auspuhot mu brcese sto bese tolku skapan, a nikoj ne saka da kupi gumi i auspuh. Pa sum moral da dosagam sekoj den po site sefovi i nacalnici vo MVR pa da kupat gumi i auspuh. Eve sega ne sum vise tamu, a mi teknuva deka na motorot ima uste i nekoi moi kako sto si gi narekuvav "SAMOINVESTICII". Ednas sam si ja plativ sajlata za kumplug, plockite za kocnicite so kolegata sami si gi lepevme, zosto MVR ne nabavuvase kocnici i trebase da go ostavime da ne se vozi. A pitanje i do denes dali nabavile. I sega i ja imam udel u motorot :). Moze MVR ce mi dade akcii :pos2:

A za novive motori, ubavi se, ama daj be aman vise, pa sekoja tura nova marka motori. Ima BMW nekolku tipa, suzuki, pa sega i Honda. Da ne gi spominjame onie vespite :) Abe treba toa kako po drugine drzavi, edna marka i tip, ili barem edna marka. a ne sarenilo po ulicive, i site se so razlicni svetlosno signalni uredi. I tuka nema propis. Site svirat na razlicen nacin :tapp: Abe koga ce ja cues svirkata treba odma da znaes dali e policija a ne se mislis cekaj sega, policija li e, brza pomos da ne e, ili cekaj Pozarna e mozda
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
сега и овие новите мотори брзо-брзо ке се разебат пошто само гориво и ставаат а одржување нула
 

Kajgana Shop

На врв Bottom