Политиката меѓу навивачите

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.020
Поени од реакции
605
Јебига се збунив:uvo:
 
F

fantomX

Гостин
Stella_Rossa_TETOBO
ДЕЛИЈА јуниор

Joined: 16 Nov 2006
Posts: 14

да ГРЦИ не би пропуштили ово за ништа

било би лепо да се игра у прилеп

_________________
Oj ČETNICI oj ČETNICI spremajte salate
biče mesa biče mesa klačemo hrvate ! ! !
Да му е*ам се живо на овој ,,македонец,, што го :drk: на србиве
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.020
Поени од реакции
605
Ако се игра Прилеп одам:salut:А за овој Србото нека оди демир Хисар чаре нема
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.020
Поени од реакции
605
Ке одам и со Левадија ако не ми излези нешто брачед ми е во Мајмуни ке влезам муфте:vozbud:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Na makedonija i e svarno dosta od takvi gzolizaci ka toa gomnoto sto mi go srami i gradot i drzavata,ama toa e takvi gomna postojat od 1903 i porano i ce postojat za sekogas toa se ljudi beskicmenjaci i ljudi bez svoe JAS bez identitet
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
Ако се игра Прилеп одам:salut:А за овој Србото нека оди демир Хисар чаре нема
Јас сум од Демир Хисар.. ама не од душевната :baeh: Ама ќе најдиме пријатели за сместување ако треба за некој.. :)
 
F

fantomX

Гостин
Јас сум од Демир Хисар.. ама не од душевната :baeh: Ама ќе најдиме пријатели за сместување ако треба за некој.. :)
А бе, што не кажа порано! Еден другар одамна бараше ама се било полно:pos2: и по една година конечно најде место:vozbud: :helou:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
А бе, што не кажа порано! Еден другар одамна бараше ама се било полно:pos2: и по една година конечно најде место:vozbud: :helou:
Е па и тука почнаа со пријатели да примаат :pos2:Ако има некој кажувај одма ќе сместиме :helou:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Точно една година е заборавена темава:toe:...

Ајде ако има некој нешто интересно да пише.Сега ја пролистав темава и навистина интересна и плодна дискусија сме имале.Ставовите ви останале исти или се смениле?

Во слична ситуација сме како и лани, доколку нашиот Работнички го помине првото коло од квалификациите за ЛШ на Градски се очекува белградски Партизан, со нивните Гробари.Најверојатно би биле потпомогнати од националистичките навивачи на ПАОК од Солун и спремаат антимакедонска ршомонијада на Градски.

Јас сум оптимиста дека Работнички нема да заврши како Победа лани и сепак ќе не почести со присуство на српскиот шампион и нивните проблематични анти македонски навивачи.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Точно една година е заборавена темава:toe:...

Ајде ако има некој нешто интересно да пише.Сега ја пролистав темава и навистина интересна и плодна дискусија сме имале.Ставовите ви останале исти или се смениле?

Во слична ситуација сме како и лани, доколку нашиот Работнички го помине првото коло од квалификациите за ЛШ на Градски се очекува белградски Партизан, со нивните Гробари.Најверојатно би биле потпомогнати од националистичките навивачи на ПАОК од Солун и спремаат антимакедонска ршомонијада на Градски.

Јас сум оптимиста дека Работнички нема да заврши како Победа лани и сепак ќе не почести со присуство на српскиот шампион и нивните проблематични анти македонски навивачи.
Partizan како клуб, уствари гаи бајаги добри односи со Фк Вардар, нашите и нивните навивачи од друга страна... :toe:

Ако помине Работнички, политиката ќе одигра огромна улога овој пат. И тоа мислам дека директно ќе ја креира некој друг, а не навивачите... ќе биде интересно, во секој случај.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Еј Ѕверу, имаш тотална поддршка од мене, 100% си во право.Секоаш србите се зезаат со нас македонците, и најтажно е тоа што покрај се пак постојат србомани.Ептен ми е криво коа некој ќе ме праша дал сум за Партизан или Ѕвезда и секоаш му кажуам дека не пратам српска лига, а и кога би прател некоја од ,,периферниве'' лиги би бил симпатизер веројатно на некој тим од Словенија :wink:
Шала на страна, ја мислам дека треба да се искорени ова србоманство што владее кај народов, и луѓево да престанат да се декларираат како верни делии или гробари(без навреда за некои ама за мене тие дечки се ептен забегани...).
Поз
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Еј Ѕверу, имаш тотална поддршка од мене, 100% си во право.Секоаш србите се зезаат со нас македонците, и најтажно е тоа што покрај се пак постојат србомани.Ептен ми е криво коа некој ќе ме праша дал сум за Партизан или Ѕвезда и секоаш му кажуам дека не пратам српска лига, а и кога би прател некоја од ,,периферниве'' лиги би бил симпатизер веројатно на некој тим од Словенија :wink:
Шала на страна, ја мислам дека треба да се искорени ова србоманство што владее кај народов, и луѓево да престанат да се декларираат како верни делии или гробари(без навреда за некои ама за мене тие дечки се ептен забегани...).
Поз
Имам чувство дека си недокажан. Ѕвeр на пример е симпатизер на Динамо, бидејќи има хрватско потeкло, но во исто време е поголем македонец од многу други. Зевсус на пример од форумов е изгорен ѕвездаш, но има српско потекло. Јас не знам како да се однесуваме кон нив, и каков третман тие заслужуваат, но знам дефинитвно дека не се работи само за Партизан и Ѕвезда, се работи за било што друго надвор од македонска лига. Никаков Милан, ЛАцио, Манчестер, или Динамо, Ѕвезда, Левски или словенечка Горица.

Етничките албанци во државата на пример, моментално ги газат македонските навивачки групи во секој поглед бидејќи не навиваат за Партизани од Тирана, ниту за ФК Приштина. Од друга страна, сите комитчиња се палат на Јувентус или не знам кој.

Политиката тука игра индиректна улога, но... да не навлегувам сега вистински во темата па да забегам. :helou:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Имам чувство дека си недокажан. Ѕвeр на пример е симпатизер на Динамо, бидејќи има хрватско потeкло, но во исто време е поголем македонец од многу други. Зевсус на пример од форумов е изгорен ѕвездаш, но има српско потекло. Јас не знам како да се однесуваме кон нив, и каков третман тие заслужуваат, но знам дефинитвно дека не се работи само за Партизан и Ѕвезда, се работи за било што друго надвор од македонска лига. Никаков Милан, ЛАцио, Манчестер, или Динамо, Ѕвезда, Левски или словенечка Горица.

Етничките албанци во државата на пример, моментално ги газат македонските навивачки групи во секој поглед бидејќи не навиваат за Партизани од Тирана, ниту за ФК Приштина. Од друга страна, сите комитчиња се палат на Јувентус или не знам кој.

Политиката тука игра индиректна улога, но... да не навлегувам сега вистински во темата па да забегам. :helou:
Ако се работи за било што надвор од македонска лига (мислам на Шпанско,Италијанско и Англиско првенство) тогаш ние македонците треба скроз да се откажаме од гледанње фудбал.
А ти што мислиш албанциве немаат некој клуб за кој навиваат од Италија,Шпанија,Англија ...?-невозможно :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom