Политиката меѓу навивачите

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Мое сценарио
сигурно 1,500 Срби и едно 500 Грци на северна трибина на Градски
Мајмуни 500 души на исток(преку сила)
цела утакмица гостите ке скандираат ''Јужна Србија никад Македонија'' помогнати од Грчињата што ке мафтаат со нивните виргини(тие на плава позадина)
Во случај на инцидент верувајте Скопје ке го пеат попови зошто ке биде празно а и да не е Мајмуни се премногу бедни за нешто конкретно
Ова колку и да лошо сакам да се случи за да влезе во главата на простиот Македонец дека на овој свет нема пријател во ниеден народ и да се свати дека не се овие истите Срби што биле пред 91.Југославија умре!!!sd
Нема да го пеат Скопје подобро за нив е да не прават инциденти зошто нашите специјалци не се Англиските боби полицајци
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Мое сценарио
сигурно 1,500 Срби и едно 500 Грци на северна трибина на Градски
Мајмуни 500 души на исток(преку сила)
цела утакмица гостите ке скандираат ''Јужна Србија никад Македонија'' помогнати од Грчињата што ке мафтаат со нивните виргини(тие на плава позадина)
Во случај на инцидент верувајте Скопје ке го пеат попови зошто ке биде празно а и да не е Мајмуни се премногу бедни за нешто конкретно
Ова колку и да лошо сакам да се случи за да влезе во главата на простиот Македонец дека на овој свет нема пријател во ниеден народ и да се свати дека не се овие истите Срби што биле пред 91.Југославија умре!!!sd
Па ајде заебете ги... Ако Победа - победи со Левадиа ... веднаш од цела Македонија да купиме картите.. и да нема доволно за тие 2000 кои би скандирале...

Јас би! значи, ако победиме (викам победиме бидејќи е македонски тим) ќе купам карта веднаш штом ќе ги пуштат во продажба! кога сите би размислувале како мене... нема шанса тоа што го пиша да се случи!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
A zasto ne se soberat povece makedonski naijacki grupi mislim:vojvodi komiti majmuni,i drugi pa da se sobera u pogolem broj edno 3000-4000 pa da ne se slusna ova pedercinjana srpski
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Па ајде заебете ги... Ако Победа - победи со Левадиа ... веднаш од цела Македонија да купиме картите.. и да нема доволно за тие 2000 кои би скандирале...

Јас би! значи, ако победиме (викам победиме бидејќи е македонски тим) ќе купам карта веднаш штом ќе ги пуштат во продажба! кога сите би размислувале како мене... нема шанса тоа што го пиша да се случи!
Купи и за мене карта, ќе ти дадам кеш на стадион :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Точно е дека навивам за Звезда, т.е. умрен сум по неа, ама НИКОГАШ не би навивал против македонски тим, или македонската репрезентација!
Од страна наназад цитатов.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.314
Поени од реакции
46.109
A zasto ne se soberat povece makedonski naijacki grupi mislim:vojvodi komiti majmuni,i drugi pa da se sobera u pogolem broj edno 3000-4000 pa da ne se slusna ova pedercinjana srpski
Сериозен си:bilokojzbor: Искрено повеќе би седел со ''Мајмуни'',''Чкембари'',Војводи'' мојот проблем е со Скопските групи Нема мртов да ме најдат да седнам со некои смешни установи како ''С.П.Б'' ''Лавови'' '' Романтичари'' и слични геј друштва.... a и.Комити никоаш со Мајмуни и Чкембари џабе ти се овие патриотски изливи буљо Мајмуни само нека си бараат чаре
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ne ni pobaravme da navivas so nas :vozbud: . on topic: I ja sum eden od pogolemite protivnici na srbomanite i bugarofilite, tocno e deka na primer ako mi recat za koj si zvezda ili partizan ke recam poveke simpatii custvuvam za Partizan no nisto poveke od toa treba ednas zasekogas da svatime deka imame zlatni makedonski klubovi i treba za niv da navivame da zaziveat stadionite niz repuplikava. A od ex yu timovi edini sto go sakam e budcnost podgorica no toa e poradi faktot sto sum pola crnogorec
 
П

Паспарту

Гостин
аман бре луѓе резервирале вагони, ова она... не верувајте во спорт, како прво и најбитно 3-4 најдобри играчи на победа си отидоа,а левадиа не е малеш од делчево. затоа чекајте прво да го помине првово коло, па потоа ќе збориме за северниве цигани. едноставно НАВИВАЧКА ГРУПА ШТО БАРА ПОМОШ И ЛИЖЕ Г`З НА ДРУГА НАВИВАЧКА ГРУПА Е Г*МНО ШТО ИСПАРУВА! џабе серат дека ќе дошле 2-3 000 и го дркаат на тоа дека ќе има и цигани од атина. како прво и основно скопје или прилеп не е врање или лесковац, а како второ прочитајте го мојот претходен пост :)
Zevsus неможе македонец и србин да не се караат разбираш!? ја ги мрзам тие безкичмењаци што се македонци, а навиваат за звезда, партизан и некои други такви мизерии. исто така еве пример ако играат победа и звезда и ти отидеш на стадион со северните и здравје јужните цигани ако дојдат, почнува скандирање против македонија и што ќе правиш? гарантирам нема да почнеш да се тепаш како што кажа, а ако не почнеш да се тепаш тоа значи дека се согласуваш со тоа што го кажуваат. ЗАТОА ЕДНАШ УБАВО КАЖАВ И ЌЕ КАЖАМ УШТЕ ЕДНАШ: СЕКОЈ КОЈ НАВИВА ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА, КОЈ ГО Е*Е! ПРВО НЕКА СИ ЈА ВИДИ СВОЈАТА МИЗЕРНА ЗЕМЈА, ПА ПОСЛЕ НЕКА ДРОБИ ЗЕЛЕНИ ОВДЕ ЗА ИСТОРИИ И ТАКВИ РАБОТИ. АКО ТОЛКУ МНОГУ ИМ СМЕТА МАКЕДОНИЈА, ЗАШТО ПОЛА КУМАНОВО НЕ СИ СЕ ПРЕСЕЛИ ВО СРБИЈА!? АКО НЕ ЗНАЕТЕ ЗАШТО ЕВЕ ГО ОДГОВОРОТ: ЗАТОА ШТО ТАМУ НИКОЈ НЕМА ДА ГИ Е*Е НИ 2%, Е ЗАТОА! ОВДЕ МАКЕДОНИЈА ИМ ДАВА ЛЕБ, А ОНИ ПЛУКААТ ПО НЕА! МОРЕ САМО БЕСИЛКА ЗА ВАКВИ ЛУЃЕ, САМО ТОА Е СПАСОТ. ОВА Е МОЕ МИСЛЕЊА И МИСЛЕЊЕ ВЕРУВАЈТЕ НА МНОГУ ДРУГИ ЛУЃЕ. ПОЗДРАВ!
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
doolrox ja te poddrzuvam.
samo neka bide fraer toj tetoecot kako sto e zaeban i na srpski forum i neka kaze koj e. kazav i pak ke kazem: ja nejkem pobeda zaradi hari i sve sto bidna so teteks, ama nema da navivam za zvezda, ke navivam za pobeda ako nisto drugo barem za rejtingot na mak fudbalot.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Oj ustase neka,neka...
duboka vas jama ceka...
siroka je jedan metar...
a duboka kilometar...:)
p.s Ko to nezna
sto kokarda znaci...
to je to je simbol...
srbinu naj jaci...
srbin braco to vam je kokarda
nosila je Kralja Petra Garda!
:pos2: Ама јамите полни со четници останаа :helou:И те молам не ја расипувај темата со вакви сајнс-фикшн песнички затоа што од толкави големи сништа остана автопатот Ниш-Белград:pos: Иначу на твојава смешка ако очекуваше да ти реплицирам со усташката Пушка пуца си се заебал :baeh: Јас би ти реплицирал вака:

Оној што ќе рече
Македонија е мала,
има уште два три дела
за да биде цела!
Ние не сме Грци, Бугари ни Срби
чеда сме на Александар
гордост Македонска!!!
Едно име имаме
еден живот живееме
Македонија цела да е
секој да ја знае!!!

Првото коло од квалификациите од ЛШ Победа ќе го игра во Прилеп, а дали знаете каде ќе игра доколку го помине првото коло?
 
N

n/a

Гостин
Иначe на твојава смешка ако очекуваше да ти реплицирам со усташката Пушка пуца си се заебал :baeh: Јас би ти реплицирал вака:

Оној што ќе рече
Македонија е мала,
има уште два три дела
за да биде цела!
Ние не сме Грци, Бугари ни Срби
чеда сме на Александар
гордост Македонска!!!
Едно име имаме
еден живот живееме
Македонија цела да е
секој да ја знае!!!

Првото коло од квалификациите од ЛШ Победа ќе го игра во Прилеп, а дали знаете каде ќе игра доколку го помине првото коло?
:pos2: :pos2: :vozbud: :toe: Jedan veliki licki pozdrav...koji ide ovako nekako:eek:ooo ooo...za tebe...
Zveri moja najmilija:back: ..
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ako navivam za zvezda ne znaci deka sum srboman velite nemalo makedonci sto navivaat za bugarski timovi da ama kolku se pisaa bugari toa boli a ne za kogo navivas polovina od makedoncite uzivaat vo srpska i bugarska muzika zar i tie se srbomani i bugarofili po diskotekite samo srpski i bugarski pejacki dovagaat a koga pee nekoja nasa pejacka ili pejac prazna diskoteka toa e loso .Navistina od mali noze navivam za zvezda i ne mozam da ne ja sakam zvezda a koj ja saka politikata toa e negovo pravo boli me kurac za politika.Ako igraat zvezda - pobeda neka pobedi podobriot.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
598
Абе јас сум за Партизан така во секоја лига сум за некој ама не го тинкам на нив го тинкам на Јуве и Ливерпул,после абе да игра Партизан со кој било мак клуб со Могила да игра јас за Могила кеси бидам и ке скандирам нормално Анти Србија Про Македонија.:toe:
Памтам пред две-три години кога играја Вардар против Легија абе нерви искинав ама тоа педерчето Поборски ги растури,и сега ова година ракометот за вардар бев кога играја во тој европскиот куп ама ништо испаднаја.
 
F

fantomX

Гостин
Абе јас сум за Партизан така во секоја лига сум за некој ама не го тинкам на нив го тинкам на Јуве и Ливерпул,после абе да игра Партизан со кој било мак клуб со Могила да игра јас за Могила кеси бидам и ке скандирам нормално Анти Србија Про Македонија.:toe:
Памтам пред две-три години кога играја Вардар против Легија абе нерви искинав ама тоа педерчето Поборски ги растури,и сега ова година ракометот за вардар бев кога играја во тој европскиот куп ама ништо испаднаја.
А бе, Спарта Прага да не беше:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom