Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
293
Поени од реакции
415
Проблем со спој во кабелот но и со електричната исталација изгледа е главниот проблем тука,и да дојде до каков било спој искра од продолжниот кабел осигурачот треба да падне за да не дојде до пожар но во случајот тоа не се случило.Додатен проблем е што цел објект бил пун со кислород кој го засилува огнот и немало противпожарен апарат и секако материјалот кој е користен за изградба.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Како на филмска лента ќе ги стигне шипaрската рака сите оние кои кога требаа да застанат на страната на македонскиот народ, тие се одлучија да бидат пасивни или да го гледаат личниот интерес. И сеуште не им доаѓа памет што ќе им се случува натаму.

За самата несреќа нема што да се каже, само нивни болници горат, само нивни автобуси имаат несреќи од такви размери по патиштата, никогаш не им било гајле за ништо освен за омразата кон нас, ете тоа детето што го убија на семафори, видовте ли некој да се побуни за него, ај Македонец така да го собереше да видевме каков ќе беше резултатот.
Abe shto glubav si u p... mater. Abe barem ovde nema pojma ni omrazata ni nishto, ja gledashe li dokumentaeit ili vaka kako sekogash na maglla zboruvash... Shto llaesh bezeveza vo eden od slucaite kaj shto i albanci i makedonci bea zaedno vo edna linija. Barem najdi nekoja druga 5ema za ovie bezevredni postovi shto gi napraesh..
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.428
Ако не ги посочат кочо анѓушев,заев и филипче како главни виновници, тогаш сигурно рекетираат некого како жан митрев што го рекетираа
Да, сумливо е малку, поради тоа што доаѓа од ИРЛ а знаеме дека одработуваат. Не можам да верувам на чесноста на нешто што доаѓа под покровителство од МРТ а МРТ е власта де факто.

Не велам дека ова што го видовме во документарецот е лага пер се, туку дека и да е вистина - никому ништо, никој нема да падне.

Неколку причини се можни за тајмингот на ова:

1. Бугари во устав
2. Време е за нов партнер на Анѓушот во неговите фирми.
3. Демиџ контрол за сет смрад во државава.
4. Опипување пулс на народецот вклучувајки ги и шипците.
5. Внатрепартиска чистка на нова и стара гарнитура во сдс

6. Со чесни намери, без позадина...
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.786
Abe shto glubav si u p... mater. Abe barem ovde nema pojma ni omrazata ni nishto, ja gledashe li dokumentaeit ili vaka kako sekogash na maglla zboruvash... Shto llaesh bezeveza vo eden od slucaite kaj shto i albanci i makedonci bea zaedno vo edna linija. Barem najdi nekoja druga 5ema za ovie bezevredni postovi shto gi napraesh..
Таа е реалноста, нема што да се лажеме. Вие покажавте колку ве боли загубата на стотина албански животи за кои дирекно или индирекно се виновни дуи и слободата која ви ја донесоа од 2002 наваму. Кога го апсеа дечкото што организирал протест сите 200 души во кафичите како попарени седевте, е добро на крај го обвинивте единствениот Македонец, тогаш ви се наполни душата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
А во Брако што точно произведуваат ?

На интернет по огласи пишува дека произведува работи од метал или метал во комбинација со други материјали.

Денес читам и ова за Брако.


Исто одамна се пишуваше и за ова

 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Ќе наебе некој средно позициониран надзорник/менаџер.

Главучите нема ни домашен притвор да добијат. Се надевам дека грешам.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.984
Со шшиптарите нема играчка,али нема везе,овој што го изеде курот никогаш немал проблем со шипурките,напротив се дружел со нив цел живот и заедно израснале.Дури и кога пиел кафе во шконските кафулиња и чајџилници на на Македонски му збореле.Гледаш колку се фер,у Македонија на Македонец на Македонски му зборат
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.609
И шо кажаа тие ИРЛ, кур у најлон ќесе. Буквално ништо нема во документарецот шо незнаевме. Кабел, Брако, доктори на смена, Венко блаблабблаа....

Тажен обид да изиграваат истражувачки новинари, а платени се од истите тие шо се одговорни за пожарот. Тактика парадокс и иронија.

Тажни луѓе кои 5 години студирале да работат ваква одговорна професија за на крај да ги сведат на корпоративна курва која прима и одработува по нарачка.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Вакви теми се решаваат дури се жешки сега за џабе е едноставно нема интерес повеќе за тоа, освен можеби кај роднините. Еден случај плус за набројување за веќе нешто познато.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Вакви теми се решаваат дури се жешки сега за џабе е едноставно нема интерес повеќе за тоа, освен можеби кај роднините. Еден случај плус за набројување за веќе нешто познато.
Вакви теми за жал во оваа држава не се решаваат во брзо време додека е тазе жешко.

Парите колку и да ни се потребни сепак го расипаа народот. Доказ во оваа држава е дека сите што се на големи функции, сите што имаат јаки бизниси и се поврзани со луѓето на големи функции зинато им е газето за многу пари, да може да лапнат некое тендерче набрзина во ситуации кога на остатокот од народот му гори под нозе не мислејќи многу на тоа да обезбедат подобро за да не се скучат вакви и слични работи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
И како да се оправат работите кај нас кога наративот и тука ни е ... па работат они по нарачка.

Ок, еве да речеме дека е така, под чија нарачка работат, мора да имате некаква дојава или под дифолт буквално секој работи по нарачка, ова буквално за секој може да се каже и така да се оди до недоглед, и како да се сменат работите кај нас кога главната промена треба да дојде од народот ... а народот резонира ... дека сите работат по нарачка, дури и оние кои буквално на површина вадат чист очигледен криминал каде дебело треба да го јадат бизнисмени и политичари, за убиство.

Ок, еве, работат по нарачка, која е логиката позади ова многу ме интересира, мора да има основа за овој муабет, зашто кога го извадија она за Жан Митрев, тогаш муабетите беше дека тоа Заев и Филипче го нарачале, зашто и они сакаат да влезат во тој бизнис, сега со ова што го извадија тој муабет ко да паѓа у вода, не?

Ја од тоа што го знам, е дека оваа Сашка секојдневно добива катаљарда пораки од фејк профили дека ќе биде убиена, и дека секојдневно добива закани за криминално гонење и од сдс и од вмро, зашто моментално Анѓушев е врзан со нив. Кој е тој моќник у земјава кој не е врзан нит со едните нит со другите, и ги тера овие нарачки? Еве да речеме дека од Калето роварат, реално тоа лесно ќе се испазари и со едните и со другите што се или ќе бидат на власт, сите знаеме дека за да не го јадат спремни се и од сопствените деца да се откажат, реално гледано.

МТВ исто биле под огромен притисок ова да не се објави, лица кои се поврзани со проектов на одреден начин, исто, индиректно јадат закани на дневно ниво поради ИРЛ.

Тука затоа и доаѓа текстот на оној гмизавац одвратен, онаа смрдлива новинарска појава што се одзива на името Геро, текст кои самите Брако како компанија инсистираат да биде објавен во сите медиуми каде се рекламираат. Смрдливиот пљукач ми збори за новинарски стандарди у колумната и зашто не го објавува ова од ИРЛ, тоа гомно мене ќе ми кажуе какви се новинарските стандарди, што е на платен список на еден од најголемите криминалци во последниве 20 години у земјава.

1692458224035.png

Нормално дека ќе им имаат фалинки објавиве на ИРЛ, ги минираат од сите страни, каков квалитет сакате да имаат нивните објави, реално притисокот со кој се соочуваат е огромен, условите во кои егзистираат во ваква викојебина далеку од идеални.

На крајот од денот, нека работат и по нарачка, ме боли кур, дај боже секој ден да има нарачки слични на овие, мене лично не би ми сметало, не знам за вас. :toe:


Да, ако си ментално заостанат.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
981
Поени од реакции
1.399
И како да се оправат работите кај нас кога наративот и тука ни е ... па работат они по нарачка.

Ок, еве да речеме дека е така, под чија нарачка работат, мора да имате некаква дојава или под дифолт буквално секој работи по нарачка, ова буквално за секој може да се каже и така да се оди до недоглед, и како да се сменат работите кај нас кога главната промена треба да дојде од народот ... а народот резонира ... дека сите работат по нарачка, дури и оние кои буквално на површина вадат чист очигледен криминал каде дебело треба да го јадат бизнисмени и политичари, за убиство.

Ок, еве, работат по нарачка, која е логиката позади ова многу ме интересира, мора да има основа за овој муабет, зашто кога го извадија она за Жан Митрев, тогаш муабетите беше дека тоа Заев и Филипче го нарачале, зашто и они сакаат да влезат во тој бизнис, сега со ова што го извадија тој муабет ко да паѓа у вода, не?

Ја од тоа што го знам, е дека оваа Сашка секојдневно добива катаљарда пораки од фејк профили дека ќе биде убиена, и дека секојдневно добива закани за криминално гонење и од сдс и од вмро, зашто моментално Анѓушев е врзан со нив. Кој е тој моќник у земјава кој не е врзан нит со едните нит со другите, и ги тера овие нарачки? Еве да речеме дека од Калето роварат, реално тоа лесно ќе се испазари и со едните и со другите што се или ќе бидат на власт, сите знаеме дека за да не го јадат спремни се и од сопствените деца да се откажат, реално гледано.

МТВ исто биле под огромен притисок ова да не се објави, лица кои се поврзани со проектов на одреден начин, исто, индиректно јадат закани на дневно ниво поради ИРЛ.

Тука затоа и доаѓа текстот на оној гмизавац одвратен, онаа смрдлива новинарска појава што се одзива на името Геро, текст кои самите Брако како компанија инсистираат да биде објавен во сите медиуми каде се рекламираат. Смрдливиот пљукач ми збори за новинарски стандарди у колумната и зашто не го објавува ова од ИРЛ, тоа гомно мене ќе ми кажуе какви се новинарските стандарди, што е на платен список на еден од најголемите криминалци во последниве 20 години у земјава.

Прегледај го приврзокот 388139

Нормално дека ќе им имаат фалинки објавиве на ИРЛ, ги минираат од сите страни, каков квалитет сакате да имаат нивните објави, реално притисокот со кој се соочуваат е огромен, условите во кои егзистираат во ваква викојебина далеку од идеални.

На крајот од денот, нека работат и по нарачка, ме боли кур, дај боже секој ден да има нарачки слични на овие, мене лично не би ми сметало, не знам за вас. :toe:



Да, ако си ментално заостанат.
Извинете за оф-топик, ама да беа толку релевантни овие ИРЛ ке ја објавеја емисијата која помпезно ја најавија како дел од овој серијал пред 1 година

Ама парата и влијанието си го направлие своето...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom