Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.177
Поени од реакции
8.486
Што слушам, го нашле едниот каурин-доктор во цела болница, што патем не ни бил на смена таа вечер, и му ја натовариле цела вина за пожаров. :icon_lol:
па нормално, кауриве цело време ги убиваат шипојве, сега може да очекуваме закаснати протести
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.764
Поени од реакции
36.459
Што слушам, го нашле едниот каурин-доктор во цела болница, што патем не ни бил на смена таа вечер, и му ја натовариле цела вина за пожаров. :icon_lol:
... не му ја натовариле ЦЕЛА вина за пожарот, туку само :
,,докторот Б. В за кривично дело непостапување според здравствени прописи за време на епидемија,,, највероватно како одговорен за модуларната дозволил присуство на надворешни лица т.е роднини на болните кои седеле по цел ден давајќи им нега на својот болен, а во пожарот имало жртви и од нив.
Погоди шо ...
Брат му на Фатмир Бесими не добил уредна покана :pusigo:
...тоа важи за економскиот директор, а не за братот на ФБ кој единствено бил присутен, барем така пишуваат сите медиуми, а и го видовме на ТВ вести!
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.764
Поени од реакции
36.459

e0bd457e-92ce-4f64-8c75-304192b8109c_cx0_cy15_cw0_w408_r1.jpg

...дали е нормално да цела модуларна болница изгре само три минути, а што ќе направел и тој ПП апарат? овде кривецот е изработувачот или поточно побарувачот на вакви модуларни бараки од што материјал се изградени и со која техничка контрола и одобрување пуштена за користење?

rtpsvfseahkzz1s6cfwo.jpg

... каде е тука одговорноста на министерот за здравство во тоа време кој можеби е иницијатор да се пуштат ваквите модуларни болници во употреба онакви како што се без технички прием и дозвола или тоа помина во тил „не го спомнувајте ќе поминете полесно и без последици само со укор“, каде се тука професионалните новинари малку да „покопаат подлабоко“?

montazhna-4-1024x683.jpg


... докторот кој ја водел цела таа модуларна во тоа време бил специјализант, ниту завршена специјализација за да му ја натовараат цела кривица за присуство на надворешни луѓе роднини на пациенти кои поради немање на медицински кадар немало кој да пружи 24/7 ч нега на многу тешки и неподвижни пациенти, а другите специјалисти во таа болница каде биле во тоа време?

Tetovo_09092021-2.jpg

...посета од председателот Пендароски, онака само за јавноста да се види со ништо не придонел за вистината на трагичниот настан!

thumbs_b_c_aa2b8ce1b3f9d9e5ce89e945331d5787.jpg

... вака било, така било и ништо нерално изнесено освен кабелот бил крив, срамота!
unnamed-8-1.jpg

...ниту германските и другите новодојдени експерти со потрошени толку финасиски државни средства, така вака, ништо од извештајот реален , кабелот бил крив!

13a0c806-0ed7-4a56-9b7c-98043a3261c9_w1200_r1.jpg

... ова не е кабел, ниту ПП апарати можело да направат нешто, ова е одговорност за тоа од што се изградени овие модуларни болници, што погинале, живи изгорени , кој знае колку пациенти!
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.764
Поени од реакции
36.459

 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.122
Поени од реакции
4.299
Наскоро ќе заборајме дека Филипче бил министер за здравство во тоа време...оти нели, кабелот е виновникот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
Во недела IRL со документарец за пожарот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ovs
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Наскоро ќе заборајме дека Филипче бил министер за здравство во тоа време...оти нели, кабелот е виновникот.
Замислете оваа случка со модуларната болница да се случеше во "rezimoD na grujo".
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.382
Во недела IRL со документарец за пожарот.
Оф оф, еве ги овие аждаиве, значи пак ќе се рекетира некој.
Вака од трејлеров, ми тера накај Кочо Анѓушев.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Можеби e време бизнисменот Кочо Анѓушев да добие партнер во бизнисот или пак да го препушти на некој друг со неизвалкано име по примерот на Жан Митрев.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Во недела IRL со документарец за пожарот.
Ако не ги посочат кочо анѓушев,заев и филипче како главни виновници, тогаш сигурно рекетираат некого како жан митрев што го рекетираа
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
Ако не ги посочат кочо анѓушев,заев и филипче како главни виновници, тогаш сигурно рекетираат некого како жан митрев што го рекетираа
Овде повеќе посочуваа кон Кочо Анѓушев и неговата фирма Брако потоа и на Филипче и на Заев.

Веќе јас никому не верувам од политичари и луѓе со големи бизниси во оваа држава. Страшно е што никој не одговара за вакви работи. Често ни се случуваат вакви и слични работи и кога ќе се случи ги потпикнуваат под тепих што се вика. Џагара багара ќе се збори, судењата се одложуваат често и едно време ќе се заборави се додека не се случи нешто друго слично или не им текне на некој пак да ја отвори темата за случувањето. Години си проаѓаат но никако поука да се земе од вакви работи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Како на филмска лента ќе ги стигне шипaрската рака сите оние кои кога требаа да застанат на страната на македонскиот народ, тие се одлучија да бидат пасивни или да го гледаат личниот интерес. И сеуште не им доаѓа памет што ќе им се случува натаму.

За самата несреќа нема што да се каже, само нивни болници горат, само нивни автобуси имаат несреќи од такви размери по патиштата, никогаш не им било гајле за ништо освен за омразата кон нас, ете тоа детето што го убија на семафори, видовте ли некој да се побуни за него, ај Македонец така да го собереше да видевме каков ќе беше резултатот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom