Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

Член од
19 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
e toa e mojot problem na cs a vcera praev format na cs
i dense ja instalirav pak cs
 

Attachments

Член од
17 јули 2007
Мислења
22
Поени од реакции
1
aj nekoj neka mi kaze instalirav server se po na unforgiven postapkata.No koga odam u favorites,add server ja stavam ip adresata no ne mi izleva serverot?!
Чекор каде што ќе можеш да го напраиш сервер да ти прима и non-steam играчи најпрво треба да даунлоадираш http://rapidshare.com/files/216333307/swds47_48.exe-swds.dll patcher. Откако ке го даунлоадираш инсталирај го во фолдерот каде што ти е серверот (на пр. HLDS)
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
3
si napraiv fala a kako sea ja da bidam admin??? pls pomos :(:nesum::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
22
Поени од реакции
1
si napraiv fala a kako sea ja da bidam admin??? pls pomos :(:nesum::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
епа ако имаш инсталирано amxmodx со него ќе можеш да ставаш админи преку ip или преку јузер. Значи влегуваш во фолдерот (HLDS) каде што ти е инсталиран серверот HLDS\cstrike\addons\amxmodx\configs го отвараш фајлот users и најдолу на фајлот можеш да ставиш админ:).
Пр 1. со ip адреса
"43.23.13.23" "password" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"
значи во првите наводници ставаш ip адреса во вторите ставаш пасворд а во третите ацес или дозвола кон командите на серверот.

Пр 2 . со узер
"loopback" "password" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
се правиш исто само наместо IP адреса ставаш јусер.


за да мозеш да влезеш на серверот со админска дозвола, во конзола треба да испишеш: setinfo_pw i password

Ако ти треба некаква друга помош прашај :smir:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
епа ако имаш инсталирано amxmodx со него ќе можеш да ставаш админи преку ip или преку јузер. Значи влегуваш во фолдерот (HLDS) каде што ти е инсталиран серверот HLDS\cstrike\addons\amxmodx\configs го отвараш фајлот users и најдолу на фајлот можеш да ставиш админ:).
Пр 1. со ip адреса
"43.23.13.23" "password" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"
значи во првите наводници ставаш ip адреса во вторите ставаш пасворд а во третите ацес или дозвола кон командите на серверот.

Пр 2 . со узер
"loopback" "password" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
се правиш исто само наместо IP адреса ставаш јусер.


за да мозеш да влезеш на серверот со админска дозвола, во конзола треба да испишеш: setinfo_pw i password

Ако ти треба некаква друга помош прашај :smir:
setinfo _pw.

После setinfo остави место. Или како што напишав погоре.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Moже некој да ми каже како да ставам амх_мод??
Или еве ви мсн па на мсн да се договироме : ristovmsn@hotmail.com
Имам од Телекабел од Струмица и едно дете ми вика другиот месец прв ден отпочеток кога ке се плати одново интернет немаш ништо истрошено и право кога ке си направиш сервер од првиот ден, после нема да имаш ич лаг...
Па на него му треба само амх_мод па ајде јас ке му помогнам и вие на мене:helou::smir:

ТоРпЕдО# напиша:
Moже некој да ми каже како да ставам амх_мод??
Или еве ви мсн па на мсн да се договироме : ristovmsn@hotmail.com
Имам од Телекабел од Струмица и едно дете ми вика другиот месец прв ден отпочеток кога ке се плати одново интернет немаш ништо истрошено и право кога ке си направиш сервер од првиот ден, после нема да имаш ич лаг...
Па на него му треба само амх_мод па ајде јас ке му помогнам и вие на мене:helou::smir:
сичко средив...
Само дали знае некој да става sxe на сервер-от ??
Тоа ми е најбитно и да го намалам лаг-от.
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Moже некој да ми каже како да ставам амх_мод??
Или еве ви мсн па на мсн да се договироме : ristovmsn@hotmail.com
Имам од Телекабел од Струмица и едно дете ми вика другиот месец прв ден отпочеток кога ке се плати одново интернет немаш ништо истрошено и право кога ке си направиш сервер од првиот ден, после нема да имаш ич лаг...
Па на него му треба само амх_мод па ајде јас ке му помогнам и вие на мене:helou::smir:


сичко средив...
Само дали знае некој да става sxe на сервер-от ??
Тоа ми е најбитно и да го намалам лаг-от.

za dobar server ti treba internet so minim 10.0 mbps .. ako sakas da nemas lag stavi si pojak net :):sekss:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
а може ли да се направи некако да не ми се менува ип адресата на серверот,имам адсл интернет.
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
3
dajte pls objasnete sve od pocetok kako se instalira server ama ne od deticated server....na prva strana nis ne razbiram i + koga pisam vo toa "crnoto prozorce" cd C:\......ne raboti.Duri ne raboti ni vtoroto za so treba da pisam
.pomosssssss pls:D :kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom