Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
viksamkd напиша:
ima nekoj so moze da mi go prati pachot za nosteam da vlagaat i da ne im vika Invalid CD Key???pls go baram nikade go nema ako nekoj go ima u kompjuter neka go zakaci na rapidshare i neka mi dade link za prevzemanje...
PLS PLS PLS PLS
ке си инсталираш v19 (koj go ima na cs.kajgana) и тоа secure(valve anti cheat) не треба да ти биде штиклирано
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
abe napraiv se i sea ja si vlagam ama na drugarive ne im vlaga im stoi na establishing network connection

so e problemot?

mi treba patchot od ovoj unforgiven so e primerov... toj patch koj go ima go castam hamburger i koka kola od 7ca pa posle go castam pizza:D Najiskreno

[mod]Ако сакаш нешто да допишеш, кликни го копчето Измени доле лево. Немој пак да спојувам твои мислења..
- P.Overdrive[/mod]
 

M@STER

M@ster Price
Член од
1 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
0
abe ja si napraiv server so e najvazno samo ova AMX-ov nekoj da mi pomogne (kako so gleam programer treba, vo ova AMX tool editor)??pls help

p.s c++, html... toa imas za biranje..ja ucam sea C :DD
 

SnIkErS

oNly oNe tAsTe
Член од
17 април 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
abee...toj so e na kajgana stranata ili kaj so go ima i na drugi mesta ne e istiot patch so toj so e za server...:) ja iam eden non steam ama 1.1 e i ne raboti vo potraga po nov sum
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
abe zemete si go patchot v.21 na mene mi raboti skoro na site servire, retko na nekoj da ne raboti(na makedonskite serveri raboti, ne mi raboti na nekoj od strana romanija,holandija,germanija i dr.)
 
Член од
9 јуни 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Да ве питам нешто луѓе. Откако ке се подигне серверот... Се става админ лозинка. И како може на друга машина да играш и да се логираш како админ и да банираш и сл. ?
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Сеа... Се става rcon пассворд на креирањето... потоа додека играш.. Од било каде --->> ке пишеш rcon_password (пасвордод) и готово...
Потоа пред секоја команда ке пишуваш rcon па командата...
пр. rcon sv_restart 1
rcon mp_autoteambalance 0
rcon changelevel de_dust2
А иначе би ти препорачал си ставиш и amx mod x на серверот...
мн е закон .. ке бануваш мн лесно ... ке кикаш одма.. ке правиш воте итн... иначе за amx mod x има свои команди ... стаи ме на мсн и ке ти дадам линк за да ги видиш.. ги иам сите..
ако сакаш на пример да ти пишува онака LIVE LIVE LIVE у средина на екран ти треба amx mod x
командата е : rcon amx_csay (боја) (тоа што сакаш да го пишува)
*без загради
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
POMOS ZA SITE

aj eve i jas nesto da pomognam
www.amxmodx.org za amx mod (mn jako)
drugo
ako vika invalid cd-key treba site sto sakat da igrat na serverot da go imaat tvojot patch ili podobar od tvojot cekam komentari
:baeh:
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
3
unforgiven напиша:
GLeam imase mnogu interes za instaliranje na server... Pa aj rekov da vi pomognam...

Od pocetok treba da go downloadirate

hldsupdatetool.exe kliknete ------>>> http://www.cstrike-planet.com/download?type=file&id=11

od koga ke ja downloadirate i instalirate programata ke vi se pojavi edno folderce vo C:\Program Files\VALVE\HLServer serverot ke vi bide tuka nigde ne bega :P :D:D:D

sega pritisnete START > Run > i pisete cmd... Ke vi se pojavi edno crno prozorce.

Sega tamu pisete:

cd C:\Program Files\Valve\HLServer

Sega sme podgotveni da go instalirame serverot...

Pisete pak vo crnoto prozorce:

HldsUpdateTool.exe -command update -game cstrike -dir .

Ako se e vo red instalacijata ke zapocne. Sega vasata rabota ke bide samo da docekate 30-60 min.

Instalacijata koga ke bide gotova ke vi se pojavi edna poraka "HLDS installation up to date"...

SERVEROT E GOTOV!!!!!

No sega ke recete "moite drugari pak ne mozat da vlezat vo mojot server"... Epa zatoa cicko Doan ke vi pomogne i toa da go sredite... :D

Sega go downloadirate non steam patchov http://ul53.rapidshare.com/files/11589595/hldsw32-provision.rar

od koga ke go downloadirate patchot kopirajte gi fajlite vo C:\Program Files\VALVE\HLServer....

Samo vi ostana da go zapocnete serverot od hlds.exe i od consolata vo cs 1.6 da pisete connect <VASA IP ADRESA:27015> ( vasata ip adresa mozete da ja najdete vo www.whatismyip.com nesto vaka 62.12.23.34 i na kraj ke dodadete :27015 ) znaci toa ke bide 62.12.23.34:27015

Tolku od mene vi gi cekam cekam komentarite byesss... :smir: :smir:
Brat ja go anpraiv se ova!!!
ama koa ke dojdam da go pustam serverot!!!
preku hlds.exe
mi vika mod_LoadBrushModel:modelsv/p90.mdl has wrong version number (11731200 should be 30)
So da praam!!!
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
3
mod_LoadBrushModel:modelsv/p90.mdl has wrong version number (11731200 should be 30)

ZNAE LI NEKOJ KAKO DA GO RESAM OVA!!!
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
3
Luge resiv problemot so error!!!instalirav eden patch i se sredi!!!:vozbud:
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
3
Nego da ne znae nekoj kako da go sredam pingot,potocno lagot!!!
Latency=300 i se kacuva do 400!!!
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
3
Luge pa ja!!!:salut:
eden moj drugar naprai server!!!
kako da me stai admin!!!
serverot go naprai kako so kaza unforgiven!!!
 

Crash Override

H4CK1N6 15 N07 4 KR1M3
Член од
14 јуни 2007
Мислења
157
Поени од реакции
0
ALOOO ABE STO PrAIS! ! ! SITE VO EDNO STO NE GI NAPISA!!!da te stai admin...ako ima admin mode imas tamu (neznam so admin mode kako e :))amx nema 100% inace rcon passwordot neka ti go kaze
 

Kajgana Shop

На врв Bottom