Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Знаеш ли од каде да го симнам?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Unforgiven, не сум го пробал, ама изгледа доста темелно си објаснил. Фала многу. Ке пишам дали работи. Pozzzzzz
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
unforgiven напиша:
RRTS Reaper prati mi go emailot na pvt ok??? Izglea Linkot crknal... Jas imam vo pc to ke ti go pratam...
Poseti mi ja web stranata na: http:/petar.counterstrike.googlepages.com. Pisuva vo introduction.:helou:
 

Punisher

It's GooD To Be BaD
Член од
19 јуни 2006
Мислења
89
Поени од реакции
1
Брат... браво за туторијалот... ги следев твоите постапки и се е како што треба ... го наместив.. само малце знае лагче да фати од време на време..

TNX :)
 
Член од
14 април 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
epa sea toa e normalno... jas koga go pustam serverot site programi gi isklucuvam... tvojot lag mora da bide megu 5-10 a ako imas drugari od sk ke im bide megu 20-30...
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
unforgiven напиша:
GLeam imase mnogu interes za instaliranje na server... Pa aj rekov da vi pomognam...

Od pocetok treba da go downloadirate

hldsupdatetool.exe kliknete ------>>> http://www.cstrike-planet.com/download?type=file&id=11

od koga ke ja downloadirate i instalirate programata ke vi se pojavi edno folderce vo C:\Program Files\VALVE\HLServer serverot ke vi bide tuka nigde ne bega :P :D:D:D

sega pritisnete START > Run > i pisete cmd... Ke vi se pojavi edno crno prozorce.

Sega tamu pisete:

cd C:\Program Files\Valve\HLServer

Sega sme podgotveni da go instalirame serverot...

Pisete pak vo crnoto prozorce:

HldsUpdateTool.exe -command update -game cstrike -dir .

Ako se e vo red instalacijata ke zapocne. Sega vasata rabota ke bide samo da docekate 30-60 min.

Instalacijata koga ke bide gotova ke vi se pojavi edna poraka "HLDS installation up to date"...

SERVEROT E GOTOV!!!!!

No sega ke recete "moite drugari pak ne mozat da vlezat vo mojot server"... Epa zatoa cicko Doan ke vi pomogne i toa da go sredite... :D

Sega go downloadirate non steam patchov http://ul53.rapidshare.com/files/11589595/hldsw32-provision.rar

od koga ke go downloadirate patchot kopirajte gi fajlite vo C:\Program Files\VALVE\HLServer....

Samo vi ostana da go zapocnete serverot od hlds.exe i od consolata vo cs 1.6 da pisete connect <VASA IP ADRESA:27015> ( vasata ip adresa mozete da ja najdete vo www.whatismyip.com nesto vaka 62.12.23.34 i na kraj ke dodadete :27015 ) znaci toa ke bide 62.12.23.34:27015

Tolku od mene vi gi cekam cekam komentarite byesss... :smir: :smir:

Еј другар фала многу за туторијалов ама има еден проблем.КОга го куцам ова во цмд :HldsUpdateTool.exe -command update -game cstrike -dir . Е ова дир не е во ред нешто.Вика missing argument for parameter '-dir'.Aj те молам помош малце како да го средам тоа.Другото е во ред све.Ај плс.Ако имаш мсн и ако не те мрзи по мсн да ми кажеш.ај поздрав и фала однапред
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Offline е тој unforgiven, прати му ПП, што си се загреал толку.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Punisher напиша:
Брат... браво за туторијалот... ги следев твоите постапки и се е како што треба ... го наместив.. само малце знае лагче да фати од време на време..

TNX :)
malku? ja mislim ni digase 150 lag... mozda i pojce po nekogas...

ima nekoj nacin barem malu da se poprae lagot?
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ти треба гром машина и гром интернет :) Се зезам. За почеток може еден гига РАМ, па 3+ гигахерци, па интернет над еден мегабит даунлоад и пола мегабит (512) уплоуд. Само тоа, и да знаеш бааги ресурси влече серверот, така ако не си на кабелски (пошто таму максимално е 1500 ден), очекувај поголема сметка :)
 
Член од
14 април 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
ЈАс користам адсл стандард... Незнам Што е проблемот кај вас што толку имате лаг... кај мене обично има 10 лаг...
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
pcjodamaster напиша:
Offline е тој unforgiven, прати му ПП, што си се загреал толку.

Знаев дека не е онлајн и не ми е итно а ти уживај!
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Сфе тоа напраив со cmd почна да симиња и симна неколку стази и ми јави ерор после. Зашо така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom