Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

Член од
13 февруари 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam pomagajte okolu CS serverot

Instalirav se komplet CS 1.6 pacot uspeav da go sredam serverot koj go rabotam preku LAN raboti ez problem, problemot e sto serverot e a drug kompjuter koj e game server i ne mozam da go kontroliram pr. restart ili nova staza kick ban i takv raboti, pa ve molam kako mozam preku remonte da go kontroliram od mojot kom isto i nekoj moj drugar da mozi da go pravi istoto. Pocepkav niz forumov razgledav ali ne mi e jasno sepak kako toa da go napravam pa ako saka nekoj neka pomogne
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Има теми за тоа каде што можеше да се обратиш, немора секој со проблем да отвара нова тема!Пиши овде:Помош околу Counter-Strike (општо) или Подесување на Counter Strike 1.6 сервер!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Мислењето е преместено.
Златецуци, внимавај во иднина дали има веќе некоја тема отворено од друг член - на која може да се дискутира за истата работа.
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
46
Поени од реакции
0
:eek:ftopic: HAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

dobro bre acid bivase avatarov, stomak me boli hahahahahahahaha ne si normalen, sega nekoj kasandra da ja stavi na avatar i da gledame spanska serija :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
ej unforgiven drugarite pak nemozam da vlezat napraviv kako sto rece ti oni pak nemozat da vlezat

jas imam adsl standart a drugarite imat od kabel net

jas vleguvam vo igra kaj mene go navaga serverot a kaj niv nemoze zosto taka
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Mene mi e super!! ne trebase da go siminja patchot zs mojata cs e za spejalno bez STEAM! Plesam So Drugarite !! :)
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
a da mi dojdite pp ... da vi napram mrezno 1 na 5 :))) da ve iskantam i ednas da ve ubedam deka ne sum chiter :))
btw temava vi e badiala treba mnogu za net server :))
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Kokoshko напиша:
a da mi dojdite pp ... da vi napram mrezno 1 na 5 :))) da ve iskantam i ednas da ve ubedam deka ne sum chiter :))
btw temava vi e badiala treba mnogu za net server :))
ако знаеш зошто не објасниш?
ја имам веб простор со дозволени ресурси..ама не ми иде да го ставам горе..
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Unforgiven fala mnogu za tutorijalov, ja konecno uspeav da napraam server samo nesto Admin Modot ne fakja ama jebi ga vazno se igra.Top od tvoja strana sto si se nafatil da objasnis da pomognes.Poshtovanje.Pozdrav :helou:
 

bobanvm

!hallinaV
Член од
27 јануари 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
zlatecuci напиша:
Instalirav se komplet CS 1.6 pacot uspeav da go sredam serverot koj go rabotam preku LAN raboti ez problem, problemot e sto serverot e a drug kompjuter koj e game server i ne mozam da go kontroliram pr. restart ili nova staza kick ban i takv raboti, pa ve molam kako mozam preku remonte da go kontroliram od mojot kom isto i nekoj moj drugar da mozi da go pravi istoto. Pocepkav niz forumov razgledav ali ne mi e jasno sepak kako toa da go napravam pa ako saka nekoj neka pomogne
/rcon_password <trt> na dedicatot serverot ili obicniot
/rcon_password <trt> od kaj tebe na kompjuter ili od kaj drugarti....

posle sledi sv_restart 1 ,sv_password <123> , kick <toj> & etc.
 
Член од
13 март 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
VE MOLAM KAZETE MI KAKO DA KONFIGURIRAM CS SERVER NA DS !! IMAM SVE SHTO E POTREBNO ! :D brzo ve molam :( step by step :D pozdraf
 

M@STER

M@ster Price
Член од
1 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
0
www.freehostia.com dava se mozete i forum da si prikacete ako sakate :):):)
edit:eek:va joomla e dosta dobro samo neznam uste go proucivam....za besplatno ovie vi se super...
 
P

Princ

Гостин
М@STER, сакаш бан пак? :vozbud:
Читај за што се работи во темата пред да постираш.
 

M@STER

M@ster Price
Член од
1 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
0
pa ja ima kazuvam deka web prostor za server moze i besplatno da zemat....ima i besplatni koi dozvoluvaat se
.........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom