Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

Член од
10 јуни 2007
Мислења
64
Поени од реакции
0
Abe go instalirav i patchot.. i sea go startuvam serverot.. i sea probuvam da vlezam kaj serverot.. nemoze mi vika retrying connection to server.. da mi kaze nekoj shto e problemot.. ? so treba da praam ?
 
Член од
21 август 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Abe i jas imam napraveno cs-server dali moze nekoj da mi kaze kako da namalam lag. Za kom dovolno e jak za internet sum na kabelski, ako vlezat poveke od 5 clienti kaj mene e ok lag 8 do 20 a kaj niv se kreva 100 do 1500 i nekoi od niv se oko4uvaat najdov nesto na internet za podesuvane na serverot u conzola ama mnogu ima za podesuvanje ako nekoj znae polesen na4in neka pisi. Fala odnapred
 

zeeroX*

Level [Unknown] =]
Член од
10 јануари 2008
Мислења
123
Поени од реакции
6
Abe i jas imam napraveno cs-server dali moze nekoj da mi kaze kako da namalam lag. Za kom dovolno e jak za internet sum na kabelski, ako vlezat poveke od 5 clienti kaj mene e ok lag 8 do 20 a kaj niv se kreva 100 do 1500 i nekoi od niv se oko4uvaat najdov nesto na internet za podesuvane na serverot u conzola ama mnogu ima za podesuvanje ako nekoj znae polesen na4in neka pisi. Fala odnapred
За да Намалиш Lag ке ти треба подобар Интернет... по јак...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Си напраив сервер, турив AMX MOD X 1.8.0. Кој Plug In да го симнам за овој AMX MOD за да ми дава статистика на крајот од секоја рунда, кој бил најпрецизен, кој те пукал и кого си пукал???

Ако може некој, нека даде линкче, или нека ми каже поточно како се вика plug in-от!

Поздрав!
 

mr.PeTaR

dtm.PeTaR
Член од
28 август 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Не ти треба никаков плугин .. само логирај се со Админ, пиши amxmodmenu и мислам дека беше Сервер Статс. така некако .. оди тука и подеси на Он / Офф во зависност како ти е. Позз ;)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не ти треба никаков плугин .. само логирај се со Админ, пиши amxmodmenu и мислам дека беше Сервер Статс. така некако .. оди тука и подеси на Он / Офф во зависност како ти е. Позз ;)
Фала многу! :vozbud: Тоа е!
А може од тука да се намести или треба друг плуг ин за да ми каже и со кое оружје колку енергија на кого му зел? :smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А како да ставам некоја слика на она кога влагаш на некој сервер, пред да стиснеш ОК се појавува некогаш некоја слика, пример цените на MAX ADSL пакетите! Нешто такво како да ставам, незнам точно во кој CFG фајл да чепкам и дали сликата е *.spr, *.tga......

На ова мислам:
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj zosto koga ke pisam na mojot server say: /rank mi dava your rank is 1 of 1.With x kills itn.A igravme 3 na 3 pa 2 na 2 posle toa.Pojse dusi imase sakam da kazam.Dali nekoj znae kako da go popravam toa.PLS HELP
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Help pogresiv nesto vo pisuvanjeto pa se zeznav i na mojot server probam da se uklucam i pisuva you hav no entry to the server.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Da ne znae nekoj zosto koga ke pisam na mojot server say: /rank mi dava your rank is 1 of 1.With x kills itn.A igravme 3 na 3 pa 2 na 2 posle toa.Pojse dusi imase sakam da kazam.Dali nekoj znae kako da go popravam toa.PLS HELP
Help pogresiv nesto vo pisuvanjeto pa se zeznav i na mojot server probam da se uklucam i pisuva you hav no entry to the server.
За двајцата!

Прво стајте се да бидете АДМИН на серверот на кој сакате да го направите тоа;

После, влезете во серверот и во конзола пишете: amxmodmenu
и ќе ви се појави едно мени, од таму ќе се снајдете што и како... :helou:
 
Член од
4 март 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
За двајцата!

Прво стајте се да бидете АДМИН на серверот на кој сакате да го направите тоа;

После, влезете во серверот и во конзола пишете: amxmodmenu
и ќе ви се појави едно мени, од таму ќе се снајдете што и како... :helou:
OK se stavam admin se uklucuvam na serqverot kliknuvam ~ se otvora konzola pisuvam amxmodmenu mi pisuva You have no access to that command!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Extracto[R];1205637 напиша:
OK se stavam admin se uklucuvam na serqverot kliknuvam ~ se otvora konzola pisuvam amxmodmenu mi pisuva You have no access to that command!

Епа не си админ
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Џабе му објаснуваш, не знае админ да се напраи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom