Подемот на крајната десница во Европа

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.917
Поени од реакции
6.656
Primer AfD:

Kako primer za desna partija, germanska, se raduva sto vo Italija pobedija fasistite arno ama od druga strana tie pa sega ke kinisaat da im skratat prava i avtonomija na germanofoncite vo juzen Tirol. Sigurno AfD ke se raduva poradi toa ama taka e koga se raduvas pausalno i po difolt bez da go vklucis mozokot. Inace i kako desnicar ili konzervativec ne treba da se raduva covek na pobeda na fasisti.
AfD со највисок рејтинг од кога постојат и одат само нагоре, нивното време допрва доаѓа така да припремајте се таму :D:D:D.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.933
Поени од реакции
20.662
AfD со највисок рејтинг од кога постојат и одат само нагоре, нивното време допрва доаѓа така да припремајте се таму :D:D:D.
Ke vidime, bitno e na izbori ;)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.364
Како тоа по западов секогаш кога ќе успее некако да побединекоја десна опција, одма се почнува со фашизам
Стварно неосновано, не е убаво така да и прават на жената

 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.433
Поени од реакции
7.107
Ништо нема да се смени.

Можеби наместо милион говнокожци годишно ќе се увезуваат 500.000.
Автоматски споено мислење:

Стварно неосновано, не е убаво така да и прават на жената

:D


1664536606393.png
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
Освен силувања, кражби, пљачки, бесмислено насилство како претепување на локални жители за забава и слични традиционални активности на дојденците од Африка и Азија, интересен е фактот дека огромен број на нив и после 5 - 6 годнини не само што сеуште се на социјална помош туку не знаат ни збор Шведски.

Ако не се лажам предначат Сомалијците кои се шампиони на светско ниво во неработење и живеење на државна цицка. Покрај нели криминалот но тоа кај нив е веќе фолклорна активност.
Паразити буквално.
Имаше вакви и кај нас, не ми текнува како ги викаа.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.529
Поени од реакции
911
Капа и симнувам на новата премиерка во Италија, секоја и чест што збори така против ова зло кое што го има зафатено светот, и се што се случуваше до сега.
Иако јас не се гледам како некој хардкор десничар, нити па десничар во опште, сепак со сето мое срце и оддавам чест на Мелони, и таа го има мојот респект. Ретко кога вака да се појави политичар да им пркоси на големите сили, лидери и да ја кажува вистината.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.907
Поени од реакции
8.263
Дефинитивно по тоа што гледам младите швеѓани повеќе се свртуват кон традиционалните вредности, шведските демократи се во нагорна линија па и да не се дел од владата тие ќе ја диктираат политиката на ниво на држава, сепак мој фаворит овој пат беа христијанодемократите, лидерката нивна Ебба Буш е филм :ljubove:.
neka i e cestita na vaa tvojata :D

420AB2FA-AE0F-46FC-8EC2-73E440596DFD.jpeg

da prolepsa malku, Magdalenisteto gjoa Darth Vader bese, mrs tamu nakazo :ROFLMAO:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
neka i e cestita na vaa tvojata :D

Прегледај го приврзокот 348520

da prolepsa malku, Magdalenisteto gjoa Darth Vader bese, mrs tamu nakazo :ROFLMAO:
Не треба ова ич да те чуди.
Кога ќе ги видиш " левичаркиве " и прогресивкиве како прво 90% се со блага ретардација, едно 50 % на се изгледаат освен на женско и башка што од едно 35% треба да се пазиш да не ти извади поголем од твојот.

Јас не знам една десничарка да личи на фрик и да нема женски природен шарм.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.089
Поени од реакции
5.199
AfD со највисок рејтинг од кога постојат и одат само нагоре, нивното време допрва доаѓа така да припремајте се таму :D:D:D.
kako se AFD vo nagorna linija koga na izborite 2017 imaa 12,6%, a na poslednite 2021 10,3%?

anketite ne vredat nisto bidejki mnogu se razlikuvaat vo zavisnost od toa koj gi pravi, a dodatno edno se anketi, drugo e koga glasacite ke izlezat na izbori i nosat konecna odluka.

uste pred godini koga nekoi tuka na forumot mislea deka AFD ke stigne do nad 20% im rekov deka toa vo germanija ne e mozno i taka i ispadna, duri imaa pad. germancite ednostavno posle minatoto koe go imaa so hitler ne glasaat krajna desnica i taka ke ostane uste decenii. random germanec pre ke dozvoli kerkata da bide za eden mesec izebena od po 15 arapi i crnci nego da glasa za AFD^^ AFD ja napravi ogromnata greska sto dozvoli vo nivnata partija da bidat rasisti, so toa od start se ogranicija, stanaa "no go" za pogolemiot del na germancite koi i da se konzervativni ne se rasisti i mrazat takov mind set.

Се надевам само дека ќе стојат на зборот и ќе ги затворат сите канали од каде што им влагаат мигранти од Африка.

Истото важи и за Швеѓаниве, почнаа да се будат одкако видоа дека државата им иде у пропаст со примањето на еден куп муслимани. Се надевам дека ќе почнат со депортација и чистење на тој криминален канцер што е насобран таму.
nema nisto od toa da se sluci deka sudovite toa ke go sprecat. treba da se razbere deka ustavite na pobogatite evropski drzavi se taka koncipirani da ne mozes da sprecis migracija. znaci za da se spreci celata rabota potrebno e da gi smenat ustavite, a toa malo morgen bidejki nigde desnicarite nemaat dovolno vlijanie za takov poteg.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.907
Поени од реакции
8.263

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
После срањата во Франција, поздрави од Германија.
20% е 1/5 од населението на 80 мил држава. Не е маргинализирана партија.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
Уште еден евро лигуш отиде јабана
Овој има да го јаде од повеќе страни, земјоделската BBB ќе има најмногу пратеници во парламентот башка и на овие од мигрантите му е смачено.
Падна владата на Холандија: Руте поднесе оставка!
t

Холандскиот премиер Марк Руте ќе поднесе оставка оти со коалициските партнери не успеа да постигне договор за мерките за ограничување на миграцијата, јави новинската агенција АНП, а пренесоа повеќе западни медиуми.
Во Владата има четири партии, а Руте е најдолгорочниот премиер на Холандија кој е на власт е од 2010 година.
Се очекува дека новите парламентарни избори ќе се одржат на есен.

Пздрав за Марк Руте со песната:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.076
Поени од реакции
10.740
После срањата во Франција, поздрави од Германија.
20% е 1/5 од населението на 80 мил држава. Не е маргинализирана партија.
Пишете му на уредникот на порталот да си поднесе оставка или да постави ознака "според либерал-фашистичкиот речник" веднаш до поимот "екстремна десница".

Алтернатива за Германија е една од далеку понормалните политички партии во таа држава, што објаснува зошто не успеваат да освојат парламентарно мнозинство во германскиот Бундестаг, за просечните гласачи нормалното е премногу неверојатно за да го прифатат како вистинито и реално.

Единствено либерал-фашистите лепат етикети од типот "екстремни", "расисти", "ксенофобични", "хомофобични" и слични на политичките партии кои не се по нивен вкус.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.601
Поени од реакции
34.813
Игорче сите ги знае тие за Афд, све тоа ненормално вика, бели луѓе само, ги интересира Германија и се против мигранти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom