Подемот на крајната десница во Европа

Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.437
Поени од реакции
30.518
Ова е најјакото тролање што може да им се пружи на менталните левичари. Ставаш прва жена премиер на Италија од десничарска партија, и ги гледаш како се кршат у себе дал да честитаат или да нападнат. :D

Им ги гледаш вистинските лица како им искачаат од под маските, и одеднаш идејата за жена премиер станува лоша, тоа важи само ако се работи за левичарски партии. :D

Се надевам само дека ќе стојат на зборот и ќе ги затворат сите канали од каде што им влагаат мигранти од Африка.

Истото важи и за Швеѓаниве, почнаа да се будат одкако видоа дека државата им иде у пропаст со примањето на еден куп муслимани. Се надевам дека ќе почнат со депортација и чистење на тој криминален канцер што е насобран таму.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.062
Поени од реакции
7.136
Не постои подем и пад во Европа, Европа е под тотална контрола на окултната олигархија со центар во САД. Сите избори се мачкање очи и приказни за мали деца, европските држави не се суверени.
По некад се случува малите деца да се степаат и да прават неред, ама нормално додека не дојде некој да ги шамара.
Мали деца кои си играат власт, тоа е ситуацијата во Европа. И кога ќе ги читаш изјавите, и кога ќе видиш колку се неспособни не може а да не дојдеш до овој заклучок.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.917
Поени од реакции
6.656
Ова е најјакото тролање што може да им се пружи на менталните левичари. Ставаш прва жена премиер на Италија од десничарска партија, и ги гледаш како се кршат у себе дал да честитаат или да нападнат. :D

Им ги гледаш вистинските лица како им искачаат од под маските, и одеднаш идејата за жена премиер станува лоша, тоа важи само ако се работи за левичарски партии. :D

Се надевам само дека ќе стојат на зборот и ќе ги затворат сите канали од каде што им влагаат мигранти од Африка.

Истото важи и за Швеѓаниве, почнаа да се будат одкако видоа дека државата им иде у пропаст со примањето на еден куп муслимани. Се надевам дека ќе почнат со депортација и чистење на тој криминален канцер што е насобран таму.
Крајна десница vs крајна левица последниве избори

Шведска : десница 73:24 левица - 349 пратеници
Италија : десница 119(185):12 левица - 400 пратеници - во заградата е додадено ако ги сметаме и тие на Лега кои важат за крајнодесни.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.128
Поени од реакции
19.872
I taa ke se sooci so preblemite sto gi imaat pa za kratko ke vidime dali umee ili ne. Godina dena i davam na novata vlast.

tolku mnogu?

Political instability in Italy is nothing new – the country has had 67 governments in less than 75 years.


ke tera ovaa igorche... descnica odamna nebila na vlast. vreme e malku da se krene racna i da se iscisti evropa. da se nadevame posle zimata i vie ke si docekate nekoj ko nea.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
417
Поени од реакции
889
Ќе правиме муабет по одреден период за десницата кога ќе почне да се занесува со империјалистички претензии,навраќање во минатото,величење на сопствената нација и омраза спрема останатите и слични глупости.
На форумов многу симпатии има спрема нејзе и тоа чисто поради омраза спрема ЛГБТ,Европската Унија,СДСМ,либтарди,мигранти итн итн...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.736
Поени од реакции
41.799
Како тоа по западов секогаш кога ќе успее некако да побединекоја десна опција, одма се почнува со хистерија, па фашизам, нацизам и крај на свет, а секогаш кога ќе победи лева опција тоа е стабилност, преродба, напредок и розева иднина.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.339
Поени од реакции
2.282
Како тоа по западов секогаш кога ќе успее некако да побединекоја десна опција, одма се почнува со хистерија, па фашизам, нацизам и крај на свет, а секогаш кога ќе победи лева опција тоа е стабилност, преродба, напредок и розева иднина.
Кога победила лева опција во Европа последниве 30 години, минус Сириза во Грција?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.736
Поени од реакции
41.799
Кога победила лева опција во Европа последниве 30 години, минус Сириза во Грција?
ок, нема да ги наречеме леви, мејнстрим да ги наречеме, десен центар, лев центар, како и да е. Про-емиграција и refugees welcome еве. Јасно е на кој се мисли.
Поентата е што после нивното устоличување немаш веднаш наредниот ден вакви сцени, нема хистерии, нема расфрлање со термини како фашизам, нацизам, диктатура.
Му прекурчило на некој Италијанец да трпи неконтролирана наезда на африканци, и одма е фашист.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.437
Поени од реакции
30.518

Сетете се само што се дешаваше на инагурацијата на Трамп, какви црни сценарија се правеа по медиумите. Дека пропаднале, дека е готово веќе, нема слобода за ништо, хистерија и паника, а реалноста е дека беше еден од најдобрите претседатели во послениве 30 години.

Истото се дешава и во Европа, тоа им е однапред смислен план и стратегија. Се што мисли поинаку од нив е нацизам и фашизам. Единствениот начин да се справиш со тој канцер е да не се замараш со нивните навреди и оцрнувања и пак да гласаш спротивно од тоа што они сакаат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.938
Поени од реакции
20.663
Primer AfD:

Kako primer za desna partija, germanska, se raduva sto vo Italija pobedija fasistite arno ama od druga strana tie pa sega ke kinisaat da im skratat prava i avtonomija na germanofoncite vo juzen Tirol. Sigurno AfD ke se raduva poradi toa ama taka e koga se raduvas pausalno i po difolt bez da go vklucis mozokot. Inace i kako desnicar ili konzervativec ne treba da se raduva covek na pobeda na fasisti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom