Подарувам

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Подарувам Куче Питбул.

Не е мое кучето, на една будала е... Пред некое време отиде во притвор и со сигурност ќе отиде во Затвор и сега кучето нема кој да му дава јадење и нема кој да го чува, му имам дадене неколку пати јадење и вчера отидов кај него на вилата и му дадов јадење и доста сакаше да си игра(не беше агресивно и многу е мирно, ИЧ НЕ ЛАЕ)

Типот(сопственикот на кучето) го има неколку месеци(ми кажа дека го купил, можно е да лаже) и не го третира добро, го држи врзано и тоа на минус температура да смрзнува и многу малку му дава јадење. Досега ниту име не му дал ниту му обрнал доволно внимание.

Кучето мислам дека е старо 1-2 години(незнам точно)

Доколку има некој што е во состојба да го чува(јас немам време) тогаш би му бил благодарен затоа што кучето доста внимание заслужува и многу е паметен.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.283
Подарувам Куче Питбул.

Не е мое кучето, на една будала е... Пред некое време отиде во притвор и со сигурност ќе отиде во Затвор и сега кучето нема кој да му дава јадење и нема кој да го чува, му имам дадене неколку пати јадење и вчера отидов кај него на вилата и му дадов јадење и доста сакаше да си игра(не беше агресивно и многу е мирно, ИЧ НЕ ЛАЕ)

Типот(сопственикот на кучето) го има неколку месеци(ми кажа дека го купил, можно е да лаже) и не го третира добро, го држи врзано и тоа на минус температура да смрзнува и многу малку му дава јадење. Досега ниту име не му дал ниту му обрнал доволно внимание.

Кучето мислам дека е старо 1-2 години(незнам точно)

Доколку има некој што е во состојба да го чува(јас немам време) тогаш би му бил благодарен затоа што кучето доста внимание заслужува и многу е паметен.
Дај слики од кучето, ќе го споделиме по фб- во, побрзо ќе се вдоми.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
788
IMG_20150317_124126.jpg IMG_20150317_131152.jpg
IMG_20150317_131805.jpg
Мазата Аби бара домче. Сабајле кога одев накај школо ја сретнав, како и секое куче, ја погалив и почна да ме следи. Стигнавме и до школо, таа чекаше во двор до голем одмор. На голем одмор, отидов со неа и уште неколку другарки до маркет. И' дадовме 3 пакувања паштета. Ја оставивме пред маркетот, но таа пак се вратила во школски двор и не' чекала до 6ти час. На крај ја земав со мене, отидов до пет шоп, и' купив апче против глисти и ја однесов дома. Ќе можам да ја чувам уште 2 дена максимум. Со неа ви давам и 2 кила храна (дехидрат) и половина од апчето против глисти. Ви гарантирам за верен пријател и одличен чувар на вашиот дом.[DOUBLEPOST=1426605112][/DOUBLEPOST]
IMG_20150317_124126.jpg IMG_20150317_131152.jpg
IMG_20150317_131805.jpg
Мазата Аби бара домче. Сабајле кога одев накај школо ја сретнав, како и секое куче, ја погалив и почна да ме следи. Стигнавме и до школо, таа чекаше во двор до голем одмор. На голем одмор, отидов со неа и уште неколку другарки до маркет. И' дадовме 3 пакувања паштета. Ја оставивме пред маркетот, но таа пак се вратила во школски двор и не' чекала до 6ти час. На крај ја земав со мене, отидов до пет шоп, и' купив апче против глисти и ја однесов дома. Ќе можам да ја чувам уште 2 дена максимум. Со неа ви давам и 2 кила храна (дехидрат) и половина од апчето против глисти. Ви гарантирам за верен пријател и одличен чувар на вашиот дом.
Најден е дом за Аби, во благодарам за помошта. :)
 
Последно уредено:

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
788
Прегледај го приврзокот 116589 Прегледај го приврзокот 116590
Прегледај го приврзокот 116591
Мазата Аби бара домче. Сабајле кога одев накај школо ја сретнав, како и секое куче, ја погалив и почна да ме следи. Стигнавме и до школо, таа чекаше во двор до голем одмор. На голем одмор, отидов со неа и уште неколку другарки до маркет. И' дадовме 3 пакувања паштета. Ја оставивме пред маркетот, но таа пак се вратила во школски двор и не' чекала до 6ти час. На крај ја земав со мене, отидов до пет шоп, и' купив апче против глисти и ја однесов дома. Ќе можам да ја чувам уште 2 дена максимум. Со неа ви давам и 2 кила храна (дехидрат) и половина од апчето против глисти. Ви гарантирам за верен пријател и одличен чувар на вашиот дом.[DOUBLEPOST=1426605112][/DOUBLEPOST]
Најден е дом за Аби, во благодарам за помошта. :)
Поради тоа што вдомувачот не е подготвен за куче и не го смета кучето како обврска, туку зезанција, барам нов дом за Аби. Ве молам, барем привремен дом да и' најдеме, не прави проблеми кутрето, врши нужда само во земја, и знае команда "не" и "седи".
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Драги форумџии, Ве молам споделете.

Poradi nemanje uslovi za cuvanje, se podaruvaat kutrinja Dogo Argentino stari 2 meseci, izlozbeni primeroci.Kutrinjata gi dobivate vakcinirani, so pedigre, vakcina, mikrocip, pasos. ** Kupuvacot e dolzen da gi podmiri trosocite za dokumentite***

22211_1451434705168802_7080985540261662792_n.jpg 11011608_1452178945094378_7948314864118425001_n.jpg
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
788

Мачево е најдено во паркот во нас. Драчево, нема болви и изгледа ухрането, па може би било чувано во домашни услови претходно. Ако некој го препознае, нека ми пише во ЛП, а ако сакате да го вдомите, може да седоговориме кога да го земете, доколку не го најдеме сопственикот.
 

Attachments

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.092
Поени од реакции
506
Да не сака некој да вдоми женско маче старо оприлика 6 недели?

Го имав најдено слепо фрлено со уште 3, другите беа умрени па го земав со цуцла го хранев и сега е спремно за вдомување.

Ако е некој заинтересиран или познавате некој таков бујрум :)

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
28 март 2015
Мислења
3.440
Поени од реакции
5.971
Доколку сака некој да направи простор и да внесе мало маче во својот живот нека се обрати по ПП. Мачето е ѕверка и се игра скоро 24/7 во денот. Голема позитива е и сака само малце љубов и храна. Би ви било многу благодарно доколку некој го посвои.
Еве видео од него. Не знам дали ќе ви го отвори

https://www.dropbox.com/s/xs63ig8s6gyvppi/WP_20150810_20_15_23_Pro.mp4?dl=0
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
. подарувам три женски мачиња. Исчистени, средени со стекнати хигиенски навики. Многу љубов и малку песок од вреже на време е се што им е потребно. За тие што не се во можност, споделете.. фала :)

 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
948
Поени од реакции
806
Подарувам Куче Питбул.

Не е мое кучето, на една будала е... Пред некое време отиде во притвор и со сигурност ќе отиде во Затвор и сега кучето нема кој да му дава јадење и нема кој да го чува, му имам дадене неколку пати јадење и вчера отидов кај него на вилата и му дадов јадење и доста сакаше да си игра(не беше агресивно и многу е мирно, ИЧ НЕ ЛАЕ)

Типот(сопственикот на кучето) го има неколку месеци(ми кажа дека го купил, можно е да лаже) и не го третира добро, го држи врзано и тоа на минус температура да смрзнува и многу малку му дава јадење. Досега ниту име не му дал ниту му обрнал доволно внимание.

Кучето мислам дека е старо 1-2 години(незнам точно)

Доколку има некој што е во состојба да го чува(јас немам време) тогаш би му бил благодарен затоа што кучето доста внимание заслужува и многу е паметен.
Друже,со ова што си го напишал цела недела се смејам и уште ме држи :pos: Жив и здрав да си 200години.
 
M

Moon Child

Гостин
Го видов огласов на оние страните за спасување животни


Пудлава е 10 години,фанцуска пудла.Газдарицата и е тешко болна и во болница а синот од ден на ден и дава јадење.

Кучево секој ден пропаѓа и слабее !!

Има ли некој што може да му помогне ?згрижи привремено или пак вдоми !?

Бидејки за неколку ден/два ке ја остават во вардариште !!

Ја добивате бањата и шишана !

НЕКОЈ ??!?!?!
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.519
Поени од реакции
5.195


Се подаруваат, веројатно може да стои тука :)

Sent from my GT-I9505
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
788
Screenshot_2015-10-26-15-55-09.png
Мачево денес беше качено на дрво од моето куче. За некоја среќа успеав да го симнам од највисокиот бор во мојот двор и можам да го причувам една недела (во надворешни услови). Иначе мажјаче е и многу е питомо, нокт не пушта и обожава бебиња.
 
На врв Bottom