Подарувам

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
@Lu, те молам не ја спојувај темата со продавам- купувам, зашто животните што се подаруваат се губат во таа тема. Овдека нека бидат исклучиво животинки кои се подаруваат, за да има подобар преглед.


Се подарува лабрадор, мажјак, стар една година. Заинтересирани 070 700 782

labrador-retriever1.jpg


Се подарува машко сијамско мачорче на возраст од 2 месеци со стекнати хигиенски навики. Се дава на вистински љубители кои би го чувале во стан. Контакт Верица 078-222-284

10390124_313958792106094_4623262465000288067_n.jpg
10440719_313958768772763_2523420188612357932_n.jpg
10468644_313958965439410_1801569268963819456_n.jpg
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се подарува Лука, птичар, стар 2 години, редовно вакциниран и прочистуван, кастриран. Добро социјализиран со други кучиња и мачки, особено со деца.
988463_719146781474896_5602661188154798165_n.jpg 1912527_721894711200103_5532946312116563540_o.jpg 10295249_721885527867688_1641145347780826177_o.jpg 10333256_721894781200096_6699735870548039957_o.jpg 10344390_719146834808224_1636771217848231048_o.jpg [DOUBLEPOST=1403114589][/DOUBLEPOST]Се подарува Мини, женкичка (ќе биде обезбеден попуст 50% за нејзина стерилизација), стара 2 месеци, рачно хранета откако е родена! Чувана е само во домашни услови, прочистена, се сложува со кучиња:) премногу зависна од луѓе! 10344285_731110410278533_6115166005582788110_o.jpg 10395192_731119830277591_5300809260363242735_n.jpg 10446723_731111173611790_4537523873705934578_n.jpg
инфо 078 219 384[DOUBLEPOST=1403115809][/DOUBLEPOST]Се подарува Рекс, стар 3-4 месеци. Инфо 075-949-629
10462710_614555215318861_8768237930298787991_n.jpg [DOUBLEPOST=1403127217][/DOUBLEPOST]Се подарува женка златен ретривер, стара две години.
Инфо- https://www.facebook.com/AnimaliaOhrid

10403051_233105430233471_7067594314487194398_n.jpg
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се подарува златен ретривер женка!
Инфо https://www.facebook.com/slagjana.zengoskatrifunovska

10409486_10201658467218014_4623747502959605802_n.jpg [DOUBLEPOST=1403209831][/DOUBLEPOST]Се подарува Бруно, самојед, стар 5 месеци, прочистен, со ампула, ги има примено сите три вакцини, чуван строго во домашни услови како дел од фамилија. 076/630-076
10401907_10152478806621322_6127534588651737176_n.jpg
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се подарува Азра. Пит бул, женка. Ја добивате стерилизирана (тоа целосно јас го покривам), што е и услов за нејзиното вдомување. Само за во Скопје и само за сериозни вдомувачи. Ќе биде надгледувана.
078 219 384

10442518_270692033118841_7723600862416624861_n.jpg
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
15
Млади кутренца од мајка азијат и татко овчар мешанец, родени на 1 јуни 2014 год., се подготвени да се подаруваат само за искрени љубители на кутриња. Има 7 женки и 5 мажјаци и одредени кутриња се веќе резервирани за вдомување!!! Инфо на тел. 02 6091320 од 10.00-13.00ч и од 16.00-20.00ч од пон. до пет. Сабота од 10.00-15.00ч.
https://www.facebook.com/Fauna.Centar.Skopje?ref=hl
 

Attachments

Член од
18 јули 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Se podaruvaat kucenca.Stari se mesec i pol dena.
Kontakt:071/250-941
 
Член од
9 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Овие три мачиња, стари 1.5 месец бараат дом. Мачето лево е машко, горе десно женско и доле десно е машко. За повеќе информации од мачињата слободно пишете ми.
 

Attachments

Член од
7 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
15
Млади кутренца од мајка азијат и татко овчар мешанец, родени на 1 јуни 2014 год., се подготвени да се подаруваат само за искрени љубители на кутриња. Има 7 женки и 5 мажјаци и одредени кутриња се веќе резервирани за вдомување!!! Инфо на тел. 02 6091320 од 10.00-13.00ч и од 16.00-20.00ч од пон. до пет. Сабота од 10.00-15.00ч.
https://www.facebook.com/Fauna.Centar.Skopje?ref=hl
p.s. od melezite azijati ostanaa uste 3 kutrenca!!!
 
Член од
24 август 2011
Мислења
105
Поени од реакции
35
колку големи се очекува да раснат, и колку подвижни/весели се
имам двор али не премногу голем

до пред некоја година чував ротфајлер, али мрзлив беше и не обожаваше да се трча многу многу
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
76
Поени од реакции
43
колку големи се очекува да раснат, и колку подвижни/весели се
имам двор али не премногу голем

до пред некоја година чував ротфајлер, али мрзлив беше и не обожаваше да се трча многу многу
За големи се големи,ама не се мрзливи,барем мојов не е,хиперактивен е.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се подаруваат мешанци од вучјак, стари неполни два месеци, прочистени, вакцинирани, со здравствена книшка.
Останаа уште две мажјачиња.
Контакт ПП

. 10306396_754985184557722_4181643627427612619_n.jpg 10491259_754985034557737_8732057421873070407_n.jpg
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
15
od azijatite mesancinja koi gi podaruvav, ostana samo uste edna krupna zenka!!! zainteresiranite da kontaktiraat https://www.facebook.com/Fauna.Centar.Skopje?ref=hl[DOUBLEPOST=1406711325][/DOUBLEPOST]
За големи се големи,ама не се мрзливи,барем мојов не е,хиперактивен е.
moive malecki se umereno aktivni, sega kako pomali normalno e da si igraat, da istrazuvaat, da grickaat i da se borat. majkata e stabilna, pomalku podvizna i porelaksirana, a trca samo dokolku slusne nekoja drazba vo ili okolu dvorot!!!
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се подарува Роки, прекрасен ротвајлер, млад момак, одлично социјализиран со други кучиња и со луѓе (има една маана, сака да јаде кокошки:D ).
Редовно вакциниран и третиран од ендо и егзо паразити. Одличен чувар. Сите заинтересирани за Роки- 071 324 114

10517460_10152522016311912_6608405825146420178_n.jpg 10556376_10152522016226912_8745443957016999700_n.jpg 10556396_10152522016276912_7009526440302086097_n.jpg [DOUBLEPOST=1406845710][/DOUBLEPOST]Се подарува ова кученце, од мајка и татко лабрадор, старо 2 месеци.

Контакт: https://www.facebook.com/goran.moskov 10501807_767263889996518_1180676203375436934_n.jpg
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се бара дом за 2-годишна Германска Дога. Кучето се вдомува само кај сериозни вдомувачи и кај оние кои ќе понудат најдобри услови за неа. Не се вдомува во НИКОЈ СЛУЧАЈ за на ланец. одлична е со луѓе. вдомувачот е обврзан да потполни формулар за вдомување со што гарантира дека ќе ги исполнува условите дадени од здружението за чување и ќе го почитува законот за благосостојба на животните. со потпишување на фомуларот дозволува активистите да направат ненајавена проверка и доколку се утврди дека кучето е чувано несоодветно ќе биде одземено од вдомувачите , истите ќе бидат пријавени кај соодветните власти. откако ќе се вдоми не е дозолено подарување , препродавање на кучето , како и нејзино користење за размножување за профит! Серозните вдомувачи можат да не контактираат во инбокс-
10299925_772394876117356_8007266721398082275_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom