"Повелете" - а уште не сте ни влегле во бутикот...

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Со повелете да ми се обратат ДА. Оти ако одм по фармерки, ќе и речам кај се фармерките и сл. Така или? :) :icon_razz
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па да... Само не ми е јасна целта дали да се привлечат муштериите (а баш така ке ги избркаш) или љубезност незнам. А ако сакам нешто да купам ке купам не мора да ми виси некој над глава.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
"Povelete" e zapletot, a kulmnacijata "Imate izlozeno od niv istite" stom se posegnete po nekoj primerok...Bljak!
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
lelee mnogu me nervira ili ona koga ke se pletkaat okolu tebe i te gledat u oci koga samo razgleduvas , odvartnoooo....
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Хах, не да нервира. Сум влегол значи фаќам некое парче облека и теткицата трча накај мене ко да сакам да го крадам тоа. Бог да чува и голман да брани од таквите, влегувам гледам јес да е учтиво да рече повелете ама доколку долго време гледам ЕДНО нешто, а ако шарам само наоколу може и да се стрпи некако. А многу полошо е кога типкате ме убедува „Леле колку убаво ти стои мораш ова да го земеш а со ова и ова ќе ти стои добро, а еве и ова и тип топ си„ а јас само сум сакал да земам ЕДНА работа.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ауууууууууу,јас тогаш се осеќам страшно непријатно!Не знам зашто.Не е дека тоа ептен многу ме нерира,сепак тоа им е работа,ама ми е многу глупо кога ќе ми речат "Повелете",а уште не сум влегла.
 

ГоКи™

ИнСпИрИрАнА БуДаЛа
Член од
19 април 2007
Мислења
57
Поени од реакции
0
навистина тоа е ептен заебано прашање, "Повелете" и како што пишува во претходните постови, што да повелам ако незнам што ми нудат, а за во Евроазија не сум влегувал многу многу али ќе го испробам и тоа, да ја шетам продавачката се додека не се откаже најпосле :zlo:
 
D

Delux

Гостин
Кога ќе влезам во VIviEn многу ми значи тоа „повели дечко”
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
и мене тоа страшно ме нервира... уште не влезена и да ми вика повелете и да се шета со мене по продавница... а нај многу ме нервира кога ке ми се појават тие со намрштени фаци... ако нив не им бил погоден денот не мора да значи дека треба да им го уништуваат на сите. кога ке ми се појави таква фаца повеке не влегувам во тој бутик или продавница.:tapp:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
ми се дешава често ова. Ок, ги разбирам некои тоа го прават ради љубезност ама има некои кои ќе ти се залепат и ке ти дишат во врат па дури и кога ќе ја разгледуваш робата пр. чевли ќе ти тврдат дека се од кожа, а се гледа дека се од скај.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
i mene strasno me nervira toa,osobeno kako sto rece ivaa vo euroazija,idat po tebe kako policaec i se plasat da ne im kidnes nesto od robata.taka nikogas nemozam na mira da razgleduvam.i gledam sto pobrgu da izlezam od tamu.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Мене особено ме нервира ...кога сум во книжара...и те гледа ...те гледа...ти диши во вратот! Ми доаѓа да им влепам по една...ама што ќе им речеш „Дај бе не ме гледај бркај си работа!”?! :) хехеххехехее :tv:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па тоа им е работа бре луѓе, да лижат г`з на муштерии. :icon_lol:
Сега, знаат да бидат пренапорни некогаш... Ама не ми сметаат нешто посебно.
Подобро така, отколку ко што има некои, влегуваш, прашуваш, те игнорира, си прави муабет со другарка и` по телефон, па ти чекај да си домуабети за да ти ја каже цената. :icon_roll
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Уффф вчера како се пренервирав со една... абе ќе ја задавев ако постоев уште малце. Влегвиме во еден бутик со 2 другарки и уште не сме ни влегле одма се напрчи пред нас ”Повелете” :)nervoza: ) и ние демек бараме блузички ама посвечени така и да не се црни. И то бабето.... упс... продавачката ми покажвит фустани :tapp: и почна.... види го ова, леле колку убо ќе ти стојт, леле не си свесна... јас викам не сакам такво многу ми е шарено.... и таа пак... тогаш види го ова жити се’, ко за тебе праено, леле преубо ќе ти стојт ела да го пробаш :)nemoguce: ) после ми покажвит уште еден црн шо би бил одличен за бришење прашина и една другарка и се втури.... „слушај, ко прво не бараме црно, ко второ ова е за жени, ние не сме жени”..... и пак почна ова бабево.... денешниве деца не знает шо е убо, само за ќотек се децава денес, само вака само така... бла бла блаааа...... и ние си заминавме таа уште грачит... :kill:
а и многу се нервирам ко ќе ме убедува некоја продавачка дека нештото шо сум го пробала ми стојт преубо.....а јас знам дека не ми стојт и уште толку навалуват :toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Mnogu mrazam naporni prodavacki koi sakaat po sekoja cena da te nateraat da kupis nesto. Razbiram deka toa im e rabota, deka od toa ziveat, ama nekoi se navistina nenormalno naporni, dosadni, pa uste da gi gledam kako sto rece nekoj da se vleckaat po mene... huuuuu... zivi nervozi! Pa ima i nekoi prepotentni, sto nastojuvaat da kupis nekoja odredena rabota. E niv navistina gi mrazam!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom