Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

 • Скопско

  Гласови: 223 39,3%
 • Златен даб

  Гласови: 166 29,3%
 • Amstel

  Гласови: 55 9,7%
 • Heineken

  Гласови: 62 10,9%
 • Tuborg

  Гласови: 46 8,1%
 • Beck's

  Гласови: 15 2,6%
 • Други

  Гласови: 96 16,9%

 • Вкупно гласачи
  567
Член од
11 април 2012
Мислења
3.267
Поени од реакции
3.173
јас го пробав пред некој ден во велес во пабот и ми се допадна. лизга.
Автоматски споено мислење:

пред некој ден, т.е во недела ми го доставија момците од скопје, а го порачав саботата... солидно пиво, прееска го допив шестото.
Прегледај го приврзокот 303364
Може да ми пратиш контакт од дечките и што имаат на репертоар?
Исто како е со плаќање ?
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.360
Поени од реакции
5.363
Може да ми пратиш контакт од дечките и што имаат на репертоар?
Исто како е со плаќање ?
можеш да им пишеш на нивниот инстаграм - https://www.instagram.com/pivolabsmk/, јас така ги порачав, плаќање на лице место плус стотче за достава.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.267
Поени од реакции
3.173
Едно од подобрите германски што сум ги пробал . Али убедливо предничат Augustiner и Tegernsee :cool:
Ако налетам на него ќе го пробам, ова доста добро за мој вкус. Малку газирано што ми се допаѓа, лесно за пиење со изразит вкус.
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.389
Поени од реакции
16.799
Го има ова во МК? Најако што сум пробал е едно полско Karpackie, 9%.
Не знам другар дали го има не сум во Македонија. Иначе ок е за пиење ама алкохолот баѓи се сеќава. Мислам 7,5% процентниот е далеку подобар.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.477
Поени од реакции
50.406
Член од
19 август 2021
Мислења
85
Поени од реакции
364
Koe pivo go piete najchesto? Jas do pred nekoe vreme Skopsko, sega Hajneken, ednostavno najvekje mi lezhi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom