Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

 • Скопско

  Гласови: 223 39,3%
 • Златен даб

  Гласови: 166 29,3%
 • Amstel

  Гласови: 55 9,7%
 • Heineken

  Гласови: 62 10,9%
 • Tuborg

  Гласови: 46 8,1%
 • Beck's

  Гласови: 15 2,6%
 • Други

  Гласови: 96 16,9%

 • Вкупно гласачи
  567

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.477
Поени од реакции
50.406
Јас од Лептокарија од продавничката за алкохол имам купувано Weihenstephaner
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.389
Поени од реакции
16.799
Моментално доста популарно во Германија. Правено на винтиџ со етикетана али зад пивото стои пивара од Радебергер групата така да индустриско пиво сосема ок за пиење.


Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
25.482
Моментално доста популарно во Германија. Правено на винтиџ со етикетана али зад пивото стои пивара од Радебергер групата така да индустриско пиво сосема ок за пиење.


Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Мала дигресија.

Баба ми во вакви шишиња од едно литро на времето чуваше домашен доматен сос. :D
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.233
Поени од реакции
11.905
Некни се потсетив зошто го прекинав со пиење Јелен пиво. Таква горчина ми створи чемер во душава, за век и векови :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.440
Поени од реакции
9.746
Официјално се откажувам од Златен Даб, ме искинаа киселини, тибам пивото мутаво.
Години уназад се чудам како се пие дабов уште. Настрана киселини, срање вкус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom