Пиво

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Мистичен, 30 јули 2005.

?

Коe пиво најчесто го пиетe?

 1. Скопско

  155 гласови
  36,6%
 2. Златен даб

  136 гласови
  32,1%
 3. Amstel

  38 гласови
  9,0%
 4. Heineken

  39 гласови
  9,2%
 5. Tuborg

  33 гласови
  7,8%
 6. Beck's

  8 гласови
  1,9%
 7. Други

  69 гласови
  16,3%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  За мене "Крале Марко"!
   
 2. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.979
  Kрале Марко, па Kenbach, па Горско, па Битолско... На МB му се намерачив да го пробам, ама уште не ми се припило 2 литра!

  :wink:
   
 3. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  MB смрди коа ќе се подзаветрее!
   
 4. Офчар

  Офчар The Bite of The Mamba [81]

  Член од:
  24 април 2005
  Мислења:
  3.842
  Допаѓања:
  51
  Од горенаведените ЕмБе, а инаку Скопско..

  Ранг листа на Вугл:
  1. Скопско
  2. MB
  3. Битолско
  4. Крали Марко
  5. Кенбах

  Инаку, не поштуем толку голема флаша.. полезет е стаклена.. друг укус, помалку ветрее и сл. Е сеа буџет..
   
 5. StormAngel

  StormAngel Stormology

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  5.527
  Допаѓања:
  241
  Ne menjam nisto so Skopsko, a od ovie golemcive bi izbral Krale Marko. ;)
   
 6. Anonymus1

  Anonymus1

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  2.358
  Допаѓања:
  14
  ја навише го посштувам горското некак највеќе ми прави лезет нај меко ми е коа го пијам а после него иде крали марко, а што се однесува до мб ич не ми се допаѓа го пробав и не го бива срање у боја ти е тоа
   
 7. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Сторм, па штракни у гласањето за Крале бе! :)
  Анонимус, тоа горското ко вода е бе баце, али си кажа ти дека го поштуеш дека било "меко". Епа не е меко, ретко е! :)
   
 8. VirtualA

  VirtualA Гостин

  Крали Марко (од 2л)
  Скопско (срча од 0,33л)
  Златен Даб (кригла)

  Е ова го пијам буквално секој ден од неделата.
  Знам, знам.... блазеси ми :lol: :hey1: :hey2: :hey1: :hey2:

  П.С.
  На моменти т.е. спешл окејжнс се почестувам со Бекс или Хајникен или Амстел

  ммммммм.....

  Е и дали некој има пијано Бад, американското, баш ме интересира какво е
  ммммммммммм......
   
 9. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.979
  Крали Марко се поштуе!
  Крали Марко ѕидарско (0,5) е закон!

  Горското ми смрди, најверојатно го флашираат отпадот од Скопско. Башка ко вода е. :x
   
  На Igorcemk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mad Maxx

  Mad Maxx SSG3000

  Член од:
  4 мај 2005
  Мислења:
  1.358
  Допаѓања:
  61
  Златорог зелениот највише ми лежи.Скопско е фино ама го расипаа и него
  а овие синдикалскиве само кога се мора.
   
 11. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Џандар, коа ќе праиме ние пиво бе? :)

  BTW, доаѓаш доле у Палата на билјард дур си на должност со колегите? Да те предупредам да не доаѓаш нареднава недела, се спремам да ги фатам на дело како плешаат "пул" у униформа, па да ги реметам на главна. Немој да ми улеташ случајно у кадар! :)
   
 12. Mad Maxx

  Mad Maxx SSG3000

  Член од:
  4 мај 2005
  Мислења:
  1.358
  Допаѓања:
  61
  Идев едно време,ама сега не сум бил од дамна.А ако ме слика некој преку стојко,прв пат да не ке ми е :) И по телевизии и по новини ме имало бајаги пати,уште малце автограми ке почнам да давам :)
  За пиво,понеделник како ти звучи?Слободен сум цел ден.
   
 13. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Звучи бе! Но, да видиме јас како ќе бидам со обврски, ќе исконтактисаме да договориме термин!
   
 14. The`bItCh

  The`bItCh AdJuStAbLe mAdNeSs

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  4.908
  Допаѓања:
  102
  Крали Марко :msc3:
  друго се е гола вода :lol:
   
 15. Zoki Lou

  Zoki Lou

  Член од:
  28 мај 2005
  Мислења:
  6.663
  Допаѓања:
  175
  pivo od plastika???? e sea da znaete kolku mi se ezi bavarskata koza....... :? :shock: :? :shock:
   

Сподели преку: