Пејсажи (исклучиво ваши дела)

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Фараон, колку само си офтопик :) Небо и три-четири гранки од некое грмушкасто дрво... некако не ми личи за пејзаж.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.399
Поени од реакции
21.972
Фараон, колку само си офтопик :) Небо и три-четири гранки од некое грмушкасто дрво... некако не ми личи за пејзаж.

Друже небото беше прекрасно ептен чудни облаци имаше , штета што немам апарат за подобра слика,..Инаку стварно такви облаци немам видено..
 

ljupce_piroman

А ти си или... Брат ти ?
Член од
7 март 2007
Мислења
77
Поени од реакции
2
Градски Парк - Велес

Вардар

пак Вардар


Btw: сликиве се сликани со телефон - Нокиа 5630 XM не се нешто нај нај.... ама ке ги биде...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Па првата имаш купче дрва.
Втората ти е искривена.
Третата ќе била подобра доколку не си го исекол врвот од дрвото.

Седи. Доволен (2-).
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Еј чекајте и јас сега ќе ги ставам сите срање фотки што сум ги сликал со мобилен :) онака да билдам постови.
Значи можи да се прави селекција, праќајте барем една фотка која што ви излегла најдобро а не секоја сраше фотка шо ќе ја чкрапните со мобилката. Онака рандом.:tapp:
 

ljupce_piroman

А ти си или... Брат ти ?
Член од
7 март 2007
Мислења
77
Поени од реакции
2
Еј чекајте и јас сега ќе ги ставам сите срање фотки што сум ги сликал со мобилен :) онака да билдам постови.
Значи можи да се прави селекција, праќајте барем една фотка која што ви излегла најдобро а не секоја сраше фотка шо ќе ја чкрапните со мобилката. Онака рандом.:tapp:
ок ФлиКс разбрав... само сакав да знам до кај сум јас... со фотографијата ниш друго... :smir:

Па првата имаш купче дрва.
Втората ти е искривена.
Третата ќе била подобра доколку не си го исекол врвот од дрвото.

Седи. Доволен (2-).
тенкс Тончи... од срЦе... :kesa:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Друже небото беше прекрасно ептен чудни облаци имаше , штета што немам апарат за подобра слика,..Инаку стварно такви облаци немам видено..
Имаше слична фотка во новиот број на РеФото, во делот прашања. Одговорот од еден од членовите на редакцијата беше следниот: Не се обидувај да ја имитираш природата, без оглед на тоа колку се некои работи убави во живо, нема да бидат пренесени на фотографијата. Обиди се од обични работи да направиш прекрасна фотографијата.
Нешто во овој стил беше фотографијата, што за жал е и вистина. Најинтересните природни појави делуваат клише и сосема вообичаено кога ќе бидат префрлени на фотографија.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
..Изгледа пак не успеав да ја изротирам убо
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Како за закривена плажа, на арно изротирано ми личи. Не знам што те бунка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom