Перпетуум Мобиле во Македонија

D

Deleted member 12196

Гостин
Русите, исплашени за Јужен Тек го киднапирале @Vojo Ushevski. Сега наместо да собираме пари за машината треба да собираме за Русите. Не, не за откуп! Треба да им платиме да не го пуштаат. Ако го пуштат пак ќе продава муда за бубрези. А може да се случи да тргне нешто наопаку, па самата машина да го лансира во вселената.

Сериозно, знае ли некој што се случува со Војо. Го нема на Макинова, го нема на форумов... Жив ли е, здрав ли е? А јас му должам нешто. Му ветив...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Русите, исплашени за Јужен Тек го киднапирале @Vojo Ushevski. Сега наместо да собираме пари за машината треба да собираме за Русите. Не, не за откуп! Треба да им платиме да не го пуштаат. Ако го пуштат пак ќе продава муда за бубрези. А може да се случи да тргне нешто наопаку, па самата машина да го лансира во вселената.

Сериозно, знае ли некој што се случува со Војо. Го нема на Макинова, го нема на форумов... Жив ли е, здрав ли е? А јас му должам нешто. Му ветив...
Тука сум и во моментот го правам филтерот за прочистување на воздухот при согорување.Имам многу добри резултати бидејќи за мене го атестирам да знам дали и колку прочистува.Резултатот е многу голем или загрижувачки или за 72 часа горење на домашното шпоре се собра една грст сува материја од пи ем честички а башка тие што се налепени на лимот.Му правам дополнителни елементи да се зголеми задржувањето на пи ем честичките или да дојдам до приближно на пелетите.Што се однесува на мојата машина што требеше да одам на саемот со неја жалам но и овој принцип не ми успеа но нее се завршено бидејќи разработив друг и здравје на пролет ќе го правам него и истиот многу ме охрабрува бидејќи три принципа ги поклопив како не успешни па така се стесни и кругот на самата машина и многу сум убеден дека сега нема да промашам.До сега имав проблем со качувањето на вертикалниот синџир но со новата идеа тој проблем го имам решено но ќе каже на дело.Летвичката за успех јас сам си ја покачив но штом ги имам синџирите како оригинален енергенс а го имам откриено и принципот на одмотување и намотување со правилно поставени тркала мора да постои движење но уште не можам да ги усогласам врзувањата.Или овие мои пронајдоци ќе бидат клучот за влез во идното ново време на живеење бидејќи ќе произведуваат секаков вид на Енергија без согорливи Енергенси се до тогаш светот ќе се врти во круг и ќе се доведе во без излезна состојба.Како за почеток ја имам машината на мирно течение на водите а плус и вакумската машина што ќе ја зголеми снагата во старт или и таа е на природно течение на водите.Но голема мие желбата да го направам тркалото што ќе работи со еднаш вложен енергенс и пот свеста ми кажува дека ќе успеам.ПОЗДРАВ
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Тука сум и во моментот го правам филтерот за прочистување на воздухот при согорување.Имам многу добри резултати бидејќи за мене го атестирам да знам дали и колку прочистува.Резултатот е многу голем или загрижувачки или за 72 часа горење на домашното шпоре се собра една грст сува материја од пи ем честички а башка тие што се налепени на лимот.Му правам дополнителни елементи да се зголеми задржувањето на пи ем честичките или да дојдам до приближно на пелетите.Што се однесува на мојата машина што требеше да одам на саемот со неја жалам но и овој принцип не ми успеа но нее се завршено бидејќи разработив друг и здравје на пролет ќе го правам него и истиот многу ме охрабрува бидејќи три принципа ги поклопив како не успешни па така се стесни и кругот на самата машина и многу сум убеден дека сега нема да промашам.До сега имав проблем со качувањето на вертикалниот синџир но со новата идеа тој проблем го имам решено но ќе каже на дело.Летвичката за успех јас сам си ја покачив но штом ги имам синџирите како оригинален енергенс а го имам откриено и принципот на одмотување и намотување со правилно поставени тркала мора да постои движење но уште не можам да ги усогласам врзувањата.Или овие мои пронајдоци ќе бидат клучот за влез во идното ново време на живеење бидејќи ќе произведуваат секаков вид на Енергија без согорливи Енергенси се до тогаш светот ќе се врти во круг и ќе се доведе во без излезна состојба.Како за почеток ја имам машината на мирно течение на водите а плус и вакумската машина што ќе ја зголеми снагата во старт или и таа е на природно течение на водите.Но голема мие желбата да го направам тркалото што ќе работи со еднаш вложен енергенс и пот свеста ми кажува дека ќе успеам.ПОЗДРАВ
ЗАЕБИ филтер. Што ќе ти е? Кога ќе биде готова машината за бесплатна енергија, таа ќе дава топлина. Никакви филтри не се потребни.
Ќе чекам да помине саемот. Само да не се повтори 2011 година.
Ќе се јавам после саемот да ти честитам или да...
За жал нема што да се честита. Трите точки имаа значење „те пцујам“, ама воспитувањето не ми дозволува, иако го заслужуваш тоа. Два месеца се криеш, чекаш да се слегне правот од Макинова и да се заборави она што го пишуваше пред тоа.

Едно ќе ти кажам. Прави какви сакаш машини за бесплатна енергија, ама доста овде продаваш муда за бубрези. Се начекавме од една до друга Макинова.

На оваа тема повеќе немам што да напишам.

Биди поздравен и продолжи да пишуваш глупости.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
ЗАЕБИ филтер. Што ќе ти е? Кога ќе биде готова машината за бесплатна енергија, таа ќе дава топлина. Никакви филтри не се потребни.

За жал нема што да се честита. Трите точки имаа значење „те пцујам“, ама воспитувањето не ми дозволува, иако го заслужуваш тоа. Два месеца се криеш, чекаш да се слегне правот од Макинова и да се заборави она што го пишуваше пред тоа.

Едно ќе ти кажам. Прави какви сакаш машини за бесплатна енергија, ама доста овде продаваш муда за бубрези. Се начекавме од една до друга Макинова.

На оваа тема повеќе немам што да напишам.

Биди поздравен и продолжи да пишуваш глупости.
Почекај уште малку, само да нареди уште 23 синџири, 34 замајци и ќе тргни.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
346
Поени од реакции
426
Како да ги опишете Перпетуум Мобиле со еден збор?
-Срање!
Нешто што се учи на 9 год. трето одд. што не смета на некои да го измислуваат одново и одново.

Многу такви има, особено сега со интернетов се видливи за сите, порано можеби постоеја но никој не ги приметуваше.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Со еден збор на вашите навредливи коментари кон мене што се вложувам со голема посветеност да направам машина што ќе произведува Енергија без согорлив енергенс немам коментар.Ќе речете работи на производство на Енергија со друг Енергенс што може би и реално ќе има и резултат бидејќи оваа машина и науката донела заклучок дека не може да се направи но ќе видиме бидејќи јас не мислам така и многу сум сигурен дека ќе докажам дека сум во право и ќе го докажам тоа.Добро е што ги пробав досегашните принципи што беа без успешни но наредниот принцип што го разработувам многу сум сигурен дака ќе успее а со тоа утврдив дека во предходните принципи имам направено и грешки.Или не се правдам пред никого со овој пост туку стварно се борам да ја комплетирам оваа машина да произведува Енергија со еднаш вложен Енергенс бидејќи лоши ни се пишува а виновник не постои.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
да направиш нешто од ништо, тоа само магионичар може
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
да направиш нешто од ништо, тоа само магионичар може
Чекај малку или прашај некој каде во просторот има место без ништо.Или оваа машина се смета за машина направена од познати матерјали а движењето требе да биде константно со еднаш внесен Енергенс.А во Науката е потврдено дека не постои движење без влез на надворешна Енергија.Или ПЕРПЕТУУММОБИЛЕ е машина која движењето го изведува со еднаш вложен Енергенс и не станува збор од ништо да направиш нешто за оваа машина а ако таа теза постои во науката тоа им е грешка.Сепак прашај некој друг.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
и никакви надворешни сили не се противат на работењето на таа машина, па да мора константно да се внесува нова енергија во системот за да продолжи да работи?
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
и никакви надворешни сили не се противат на работењето на таа машина, па да мора константно да се внесува нова енергија во системот за да продолжи да работи?
Нема машина или било каква природна материја , растителен и животински свет на кои што не влијаат надворешните сили и тоа требе да го сватима како реален факт.На оваа машина се налепени сите негативности како некоја мома што се оцрнува да не се омажи или за друго нешто.Или богатите што го креираат светскиот развој оваа машина не ја сакаат бидејќи ќе направи голем пресврт во областа на Енергијата што е и нај важна.Да дојде рет да се направи таква машина ќе полудат големите сили и богаташите или ќе биде циркус кога обичниот народ ќе ги посматра од страна.Важно е дека оваа машина своето движење ќе го изведува споро а другиот вид на Енергија се произведува преку друго вретено.Оваа тркало што го правам во моментот е со дијаметар од 2.60м и планирам да врти 8 круга во една минута а ако може по бргу е по добро но останува да видиме.Значи се работи за машина со еднаш внесен Енергенс а движењето да биде константно и долго.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Како што ми изгледа се отвара патот за влез во новата ера што не би требало на таков начин но можеби и така требе бидејќи природата не предупредуваше на секакви начини да престанеме да ја загрозуваме и да поставуваме наши закони.Или загадувањето здобиено по пат на согорување на готова прородна материја е број еден за здобивање на болести.Тоа го зборувам веќе дваесет години и никој и ништо или денешниот вирус нее изненадување но ако не се превземат мерки од страна на науката да дојдат до израс Енергетските проекти или уште се третираат како не развиени или не докажани иновации кои ќе продолжат да си седат не развиени тешка иднина не очекува или една болест произведува друга болест.Загадувањето од домаќинствата кои се греат зимно време на дрва или со дру дг вид на согорлив Енергенс од страна на Државата се смета за голем процент и долго време бевме меѓу првите во светот.Или тие загрижувачки информации ме поттикнаа да пробам и дали можам да направам некој филтер за прочистување на загадениот воздух при согорување и са напорна дено ноќна работ успеав да направам прото тип кој го користам на моето шпоре во мојата соба и за два месеца или горење на шпоретот по 12 саати секој ден успеав да соберам ПМ честички 1.620 кгр во вид на кал и тоа густа а башка се тие што се налепени по зидовите во внатрешноста на филтерот и друге експериментално исфрлени ,Имам снимено и неколку клипчиња со телефонот но ќе ви ги пуштам од кога ќе го заштитам во Државниот завод за индустриска сопственост и ќе видите како во затворена соба со горење ги вадам сите ќунци што се над филтерот и нема да излегува никаков црна чад а ставам и влажна крпа на излезот од филтерот и не остава никаков траг на истата.Зборот мие дака големо е загадувањето при согорувањето и нормално е дека ќе се појавуваат нови болести.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
ЕВЕ ЕДНО ПОТСЕТУВАЊЕ/

20 декември 2012
ZAKLETVA PRED ZEMJINATA TOPKA I PRED USTAVOT NA NOVATA ERA Vo imeto na poznatata i nepoznatata prirodna i vselenska materija shto mi ovozmozila da izbijam na povrshinata na zemjinata topka kako sovrsheno zivo sushtestvo CHOVEK , jas sum gord bidejki sum so um i razum da zastanam pred sekoj ziv organizam shto me opkruzuva i neshto da znacham za nego.Da se zblizime,pomirime so gest,krik,zdiv,pot i pogled da se predupreduvame pa i fizichki da se borime bidejki sme povrzani i imame neshto ili del vzaemna materija.Da vrsham presmetki so zapisi i skici,da pronajdam alat i da go iskazam toa so jasen govor da peam se smeam i da se raduvam na svojot i drugiot rod. Planeto zemjo - so so tvojata prirodna mok si mi ovozmozila da opstojam nudejki mi se shto mie potrebno no jas kako CHOVEK vo ime na chovekoviot rod mislejki deka pre mnogu si mi dala pa ponekogash si zemam za pravo i da ti pogresham neguvajki go svojot lichen interes.No istiot uvide od minatoto deka ne moze protiv tebe ili protiv tvoite zakoni da se bori i da gi sovlada bidejki ti bez milosno so tvoite zabi go sledish nasekade go predupreduvash a potoa go kaznuvashili mu vozvrakash za napravenoto zlo. No vetuvam vo ime na chovekoviot rod deka ke ti se poklonam bidejki si nasha rodilka i na zloto shto ti go nanesuvame pak ni davash opstanok no vo druga forma.So toa dojde denot da se svrtime prema tebe i da prochitame shto vsushnost barash ti od nas za vozvrat na darot shto si ni go podarila.Kako naj prvo ne dozvoluvash da se odvoime od tebe tuku vo sekoj moment ne stavash vo svoite pregratki i ne miluvash so obrosuvanje kako i drugata materija shto e so tebe.Se obiduvash i uspevash na sekoj mozen nachin da mu vmetnesh technost na sekoe zivo sushtestvo shto si go sozdala i mu odreduvash vreme traenje vo sakanata materija i vmetnuvash technost na sekoja tvrda materija i so toa ja budish i predupreduvash da bide vnimatelna i da go pruza potrebnoto.Gledame i se chudime na tvojata mok i sila.Ne si davash za pravo da go zabrzash dvizenjeto ni od veterot i drugite razno razni pritisoci i da ne go narushish zivotot na nikogo.Po nekogash znaesh da go smenish oblikot i formata no potrebniot bagaz si go nosish i nikogo ne ostavash.Ne ja ispushtash tvojata cela technost vo ist moment tuku toa si go odredila tokmu zaradi nas so drugite tuku toa go dozvoluvash so povrshinsko i podzemno dvizenje na istata i toa mnogu precizno.Izbegnuvash i od visina da ni nanesesh zlo so tvojata technost tuku ja razdvojuvash vo vid na kapki so orosuvanje a ne so techenje.Mozeme da se chudime i da recheme FALA . Mnogu strogo vodish smetka i na potrebnata vlaznost od technost ili formirash zashtiten zid so shtit,poftorno ti FALA. Znachi so zidot i shtitot se chuvash da ne se udrish vo druga planeta ili go pogreshish patot ,poftorno ti FALA . So pomosh na technosta ne sakash da se dvizish na poveke oski [chudno no priznavam i poftorno ti FALA ili golema pochit prema tebe.] A jas kako chovek so tie pa i drugi tvoi sposobnosti mozam da podvlecham deka si TURBINA ZA DVIZENJE TA TECHNOSTI I PREDMETI - PERPETUUMMOBILE. Pa zatoa jas kako chovek bidejki od tvoja strana sum sozdaden kako golo zivo sushtestvo i mi e potrebna dopolnitelna potrebna Energija za mojot opstanok , ke si dozvolam i ke mi dozvolish tvojot nachin na dvizenje so tvojata gotova prirodna materija [drvo,technost i so druga kombinirana materija] da sostavam Turbina na po mala oska no so tvoj zakon a da mi sluzi za proizvodstvo na sekakov vid potrebna Energija.A so istata ke go spasam i drugiot vozdushen svet i ke mu davam pomosh za negoviot opstanok za da vzaemno da go prodolzat zivotot so vodeniot svet i na tebe planeto zemjo ke ti pomagam ili so istata Turbina ke sostavam zid so shtit i ke go branam i chuvam PRIRODNIOT USTAV NA NOVATA ERA. Zakoni shto nie gi shtitime so so broenje i zapishuvanje.I drugite novi ponatamoshni otkritija od nasha strana a vazni za tebe zemjo ke gi stavam pod reden broj vo ustavot i ke nastojuvam tvoite zakoni da ne gi prekrshuvame i povreduvame bidejki ti toa go sasluzuvash. OVOJ TEKST E REGISTRIRAN SO UVERENIE NA AVTORSKO DELO OD 03 - 03 - 2004GODINA ZAEDNO SO SODRZINATA NA USTAVOT NA NOVATA ERE KOJ SE VIKA CHOVEK- BALANSER NA VOZDUSHNIOT I VODENIOT SVET Neka ni bide za mnogu godini ili vechen VOJO USHEVSKI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom