Паузирање во врска

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.780
Поени од реакции
5.521
постои потреба и од ваков период во една врска и никој не може да ме убеди во спротивното, значи ја сакаш особата со која си, не сакаш да ја изгубиш но истовремено имаш потреба и од некои други работи - не мора да е во прашање друг дечко/девојка! но кој е луд да прифати да биде закачалка - сега не ми требаш, е сега ми требаш?! и јас секако не би прифатил пауза, така што оваа ситуација другата страна најчесто тешко ја прима,одма мисли дека има друга особа па затоа се бара паузата, не може да сфати зашто баш сега мора пауза, ти не знаеш да објасниш зошто ти треба - и нормално тоа завршува со раскинување за жал.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јас сум дефинитивно против пауза.
Значи тоа не ми се допаѓа.
Јас лично паузата ја сметам како претфаза на раскинување. Мора нешто да фали за да се сака паузата. Дали е тоа презаситеност, дали е нова љубов, дали слобода поголема ... значи нешто не е во ред со врската и се бара пауза.
Сваќам пауза од 3,4,5 дена да не се гледате или едниот партнер да има големи обврски и да не може што е секако оправдано или треба на некакво патување да оди.
Ама да ми каже еј девојко сакам пауза неколку недели па и месеци слушам кажуваат (летно време посебно) ќе речам слободно оди нема потреба ни да се вратиш.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Јас сум дефинитивно против пауза.
Значи тоа не ми се допаѓа.
Јас лично паузата ја сметам како претфаза на раскинување. Мора нешто да фали за да се сака паузата. Дали е тоа презаситеност, дали е нова љубов, дали слобода поголема ... значи нешто не е во ред со врската и се бара пауза.
Сваќам пауза од 3,4,5 дена да не се гледате или едниот партнер да има големи обврски и да не може што е секако оправдано или треба на некакво патување да оди.
Ама да ми каже еј девојко сакам пауза неколку недели па и месеци слушам кажуваат (летно време посебно) ќе речам слободно оди нема потреба ни да се вратиш.
Апсолутно се согласувам со ова... Има и оправдана пауза како што се спомна поради патување, работа, некои неизбежни обврски итн. што во суштина и не спаѓа во пауза туку само период кога не можеш да се видиш со партнерот што е секако оправдано. Но, да дојде и да ми каже дека сака пауза за да биде малку слободен, да им се посвети на другарите малку, да се преиспита дали ме сака и такви некои оправдувања-нема шанси. Всушност поентава мене ми доаѓа како "Зачекај ме ти, јас ќе побарам некој/а нова женска/дечко па ако не можам да најдам ќе ти се вратам тебе :tapp:" или пак нешто во стил како годишен одмор.Па ај сите ќе земаме годишни одмори во врската за да се ослободиме малку и да се преиспитаме вршејќи ги годишните калкулации...што не иде-не иде.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас сум против пауза, бидејки таа е предгласник за крај на врската:nesvest:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Da i jas se soglasuvam so toa deka toa ti e veke end story,znaci se e bledo visi na konec i aj ke se folirame sega pauzi ke prajme ,razdelbta mi e nekako porazumna od pauzata.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Против паузирање. Нема стоп. Нема измеѓу. Или идам или не идам со некој. Не служам јас за закачалка, па кога ќе му текне на некој ќе биде со мене, кога ќе му текне нема да биде. Нема шанси.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Против паузирање.Нема стоп.Нема измеѓу.Или идам или неидам со некој.Не служам јас за закачалка,па кога ќе му текне на некој ќе биде со мене,кога ќе му текне нема да биде.Нема шанси.
дај бе не пишувај вакви ствари...и мене ми разгоруваш жарчиња...:)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Кога сакам нешто,сакам со тело и душа.Кога ќе осетам дека на тоа нешто сите конци се излитени и нема повеќе за што да се држи нема логика да го ставам на пауза додека не се најде подобра макара за да го сошиеме.


Или сме заедно и ја градиме врската секојдевно,се бориме за да таа има постојано свежина и секое утро додаваме нова боја на четките или воопшто не купуваме нови тетратки за да ги бојадисуваме.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Не сум ја сфакала паузата никогаш. Како е то.. ќе му клајме пауза на чувствата па ко ќе се видиме после паузата play... Глуп изговор да се избегнат некој проблеми во врската место да се дискутира за нив и да се решат.
Можи пример некое оддалечување.. Ако секој ден се гледаме со партнерот да намалиме малку ради недостигање... Ама пауза без везе
 
Член од
19 август 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
zosto da ne ako smeta deka mu e toa potrebno megutoa ne se soglasuvam da pravi so saka a tuka da spagaat i drugi devojki ...poslem tao tesko da pak bideme zaedno
 
Ј

јовица11

Гостин
Секоја пауза во врската ја одобрувам,ако имало проблеми и ако нешто не иде како што треба,дозволено е да се паузира,а партнерите да си решат каква таа пауза ќе биде,мислам дека така најдобро се сфаќа дали сакаш или не да бидеш со некого:smir:
 
Член од
20 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
13
Ако трае 2-3 дена и служи за и едниот и другиот да свати што чувствува тогаш ок а да си на пауза 2 месеци.....е тоа изгледа едниот нема мадина да раскине :pipi:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
или ставаш крај или продужуеш, не поштуем паузи од типот на: дај малце да оладиме, едно време да не се гледаме и да не се слушаме до толку, блах, блах...:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom