Паузирање во врска

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
ха ха пауза ... досеа еднаш сум бил на пауза и идпадна дека не сака повеќе да бидеме заедно а и незнам зошто ми го кажа тоа на пауза кога и не сакала да биде повеќе со мене... најдобро кажими те нејќам и секој по свој пат... закључок кој би бил после сето ова ТЕ САКАМ АМА ЗА К***Т МИ СИ!!
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Пауза = раскинување

Зошто пауза? Тој што ја бара паузата јасно е дека има намера да се ''издува"
да проба со други девојки, да се глупира а да има изговор за тоа.
Не ми се случило до сега ваква ситуација, ако ми се случи типот ќе страда :pipi:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
abe harpuncinaaaaaaa...mene pred nova godina mi pobara pauza...najubav period vo cela godina mi e nova godina i da ne sum zaedno so nea togas ko ke mi e najpotrebna..ha posle ic ne mi trebit...kolku i da mi znacit jas ne sum zakacalka za nea i pauzi ke mi barat...
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Паузата се случува тогаш кога едниот ќе сфати дека може да најде подобри истомисленици од спротивниот пол.
Паузата е друг збор за софт-брејк-ап(меко раскинување)т.е. оддалечување на одредено време за потоа финалниот збор да не биде толку тежок.

А за пар што паузира,:pos2:.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Паузата се случува тогаш кога едниот ќе сфати дека може да најде подобри истомисленици од спротивниот пол.
Паузата е друг збор за софт-брејк-ап(меко раскинување)т.е. оддалечување на одредено време за потоа финалниот збор да не биде толку тежок.

А за пар што паузира,:pos2:.
Постов ти е на место. Пауза=Меко раскинување.
Најчесто некои парови што одат подолго време партнерот ке им рече ај да паузираме (демек многу ме давиш). И после одредено време 1-2 недели пак ке се смират (ке прекине паузата) ама не е исто како што било пред тоа. И тука следи :Абе боље да раскинеме подобро ни беше кога не бевме заедно.
И тогаш раскинувањето нема да биде толку тешко бидејќи си се привикнал на одредено време без партнерот.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Никогаш не сум била на пауза. Ниту сум побарала, ниту ми побарале. Сум слушнала за "врски", кои така функционираат. Една недела идат, една недела се на пауза и така натаму до бескрај. Или... до крај. Бидејќи еден ден ќе дојде и тој крај. Пауза не доаѓа во предвид. Поентата на една врска, е во тоа да се остане со еден човек, а не да се шмрља наоколу.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Да бидам искрен, ми се има случено во средношколките денови додека идев со една девојка (неполна година) да ми побара пауза. И...ја отерав у пичку материну нормално, па ми цмиздреше ронејќи крокодилски солзи објаснувајќи ми дека не сакала да раскинеме, ме сакала навистина, туку едноставно да сме попаузирале малку за да искачала со другарките, блаблабла...

Нормално, не и простив.

Сеуште ми е смешно кога ќе слушнам за некој пар дека "паузираат" моментално...

Мислам дека "паузата" е женски феномен.

Не мислам дека се кажува како причина за да му раскинеш на некој, едноставно да се испукаат, шо ти ја знам... демек се што ќе направат тогаш им се простува бидејќи се на "пауза". Што мислите вие? Би прифатиле пауза? Сте биле на пауза?
SAkam pauza u vrskata e isto kako da kazis sakam kraj, ali u slucaj da ne najdam nikoj pak ke ti se vratam. Ma zivi glupsoti, kakva pauza. Ako go sakas nekoj nema zosto da pravis pauza. Nema tuka sto da se pravi pauza, ako ne sakas da bidis so nekoj kazi mu otvoreno, ne go ostavaj da se nadeva, da te ceka i na krajot da mu kazis pa bez tebe mi bese podobro.
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Пауза во врската е период на индиректно барање период за некој да се гледа со ддруг или да се смува, но потоа да се врати во старите прегратки.
Пауза во многугодишна врска е смешно и по тоа се гледа дека всушност партнерот не е задоволен и дека сака да бакнува некој друг.
 
Член од
12 јули 2016
Мислења
2
Поени од реакции
6
Zdravo!! Dobra e temava mene mi se ima sluceno mojtata verenica 2 meseca pred svadba da mi rece da napravime mala pauza do svadbata... A potoa se normalno neli svadba vencavka i tie red raboti.. Na pocetokot mi bese smesno koga gi slusnav tie zborovi.. Ne ja obvinuvav jas postojano bev zafaten ednostavno receno zarabotuvav za da moze mojata togasna verenica da zivee na visoka noga.. A najtragicnata rabota bese toa sto rabotev vo firmata kade sto tatkoi gazda..I bev postojano zafaten pricina zatoa sto cela firma ja vodev na grb. I koga gospogata mi rece deka saka pauza do svadbata rekov ok a potoa svativ deka toa bilo ona zenite sto sakat malce provod.. I zamina so dve drugarki na odmor vo Italija.. jas samo i pisav poraka pozelno bi bilo pauzata da ja prodolzime do veki vekov... nisto svadbata se otkaza se otkazavme.. A najcudnata rabota e sto sega propadna pa i majkai i tatkoi i taa rabotat kaj mene vo firmata... A mojata segasna sopruga se smee na seto toa Pouka Trkaloto se vrti .......
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Zdravo!! Dobra e temava mene mi se ima sluceno mojtata verenica 2 meseca pred svadba da mi rece da napravime mala pauza do svadbata... A potoa se normalno neli svadba vencavka i tie red raboti.. Na pocetokot mi bese smesno koga gi slusnav tie zborovi.. Ne ja obvinuvav jas postojano bev zafaten ednostavno receno zarabotuvav za da moze mojata togasna verenica da zivee na visoka noga.. A najtragicnata rabota bese toa sto rabotev vo firmata kade sto tatkoi gazda..I bev postojano zafaten pricina zatoa sto cela firma ja vodev na grb. I koga gospogata mi rece deka saka pauza do svadbata rekov ok a potoa svativ deka toa bilo ona zenite sto sakat malce provod.. I zamina so dve drugarki na odmor vo Italija.. jas samo i pisav poraka pozelno bi bilo pauzata da ja prodolzime do veki vekov... nisto svadbata se otkaza se otkazavme.. A najcudnata rabota e sto sega propadna pa i majkai i tatkoi i taa rabotat kaj mene vo firmata... A mojata segasna sopruga se smee na seto toa Pouka Trkaloto se vrti .......
Подобро пред свадба, од колку да се мачевте со разводи и документи. Што е твое ќе си дојди. Јас си стојам до тоа дека светот е премногу мал и секогаш ќе има некои случки со лица од минатото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom