Паузирање во врска

Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
ili u fazon daj da se iscepam so drug i ako e on dobar i me casti posle sve kkako sto treba pa i nema da ideme ... a ako ne se po staro
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Пауза=да раскиниме ама на помил начин...Е сега ако стварно не ти оди со други и сл ќе се смириш демек ни заврши паузата..Според мене многу глупава работа:tapp:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Постои уште еден, поретко употребуван, термин за пауза во врска.

У слободен превод би дошол нешо као:
Не можам више да те поднесам, али немам гз да ти кажам одјеби.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
kako ne pauza, sto podrazbira toa, ne mi se dopagas veke, mi zdosadi, daj da oladam od tebe... i dobro aj neka bide pauzata... od ko ke pocneme pak, ako pocneme od kade to deka povtorno nema da se desi istoto?:toe:

so samoto toa sto doslo do pauza znaci deka nesto ne stima... pa podobro da prekineme nego da se lazeme... nesto kolku i da go lepis, ako pukne, povtorno ke se poznava...
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
добра е бе
знаете ли со колку девојчиња сум на пауза
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
ПАУЗА? Бла, бла, бла.... па кој нормален би побарал пауза? Па добро ако сакаш да излагаш без својот партнер тоа не би требало да претставува проблем, само кажи се дека излагаш со друштво и ако партнерот ти верува во тој случај нема да има никаков проблем ( али гледај да не го запоставиш ) и се ќе биде супер.:helou:
Али тоа паузи и такви слични глупости НЕ.
Е сега ако сакаш да се муваш со некој/а тогаш направи го тоа али никој да не те види и нема да има штета. :smir:
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
"ako sakas nekoe vreme da bideme na pauza,da se ispukam jas malku so drugarite,ti so drugarkite pa po nekoe vreme pak ke si bideme zaedno..."
Saka da se ebava a ne saka da mu vleze e rabotava.....
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
Pauza! poglupa rabota od ova mi nema. aj ke bideme na pauza ke se gleame so drugi i zavrsuva pauzata i nie ke se ponasame ko niso da ne bilo a?! gluposti...Koa nekoj bi predlozil takvo nesto ne bi prifatila...ako sakas vise taka togas nema problem,raskinuvame i kraj.
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Pre bi imala vrska bez obvrska otkolku da vrtam filmovi u nekaja vrska pa da baram pauzi, glupost.
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Поглупаво нешто од пауза на врска во која се било ок не сум чула. Има мал милион примери кога си ја ставаат врската на пауза само не ги сфаќам со каква цел го прават тоа?!

Aко го сакам, ако ме сака тогаш навистина нема потреба што тука да се преиспитувам јас или тој во врска со чувства, излегувања, посветувања на друштво итн.

Не подржувам вакви ствари, поубаво е кога се си е јасно, или идете или не!

:pipi:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Мене ми рече така бившата и и реков ја неа абе кажи ми сакаш да идеме или не зашо ја сакам да знам на шо сум... и искочи не... пауза е глупост невидена... затоа боље кажете си дирекно сакам несакам и готово...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Никако . Тоа ти е дискретно раскинување, зашо ти е пауза ако си заљубен и ако ви иде убаво ... нема потреба , паузата е само ако ти е здосадено и немаш начин да раскинеш ...
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ма каква пауза бре...или идеме или не идеме!...
Бидејќи побара пауза од мене...еве ти доживотна пауза...Слободна си!...
Пауза...бее ебати антишмек муабетот!
 
M

MIL

Гостин
Pauza??? Bolje da ja nemam veke nego da mi se fura toa ne e izgorov sekoja prezasitenost ili kriza se reshava na masa a ne so pauzi definitivno mojot odgovoror e SAKAS PAUZA? DOBIVAS KRAJ !
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Mene toa pauza nisto ne mi znaci...Koga doslo do zelba za pauza, znaci dosol krajot, a kakva pauza e toa, demek aj malku da vidam kako e i so drugi, pa ako ne mi se dopadne ke ti se vratam?!?! :tapp:
P.S. WE WERE ON A BREAK!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom