Патување во Египет

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.494
Поени од реакции
2.323
Нема посебна тема на форумов, па оваа ми е најблиска, кажете некој да бил во Тунис, гледам, има понуди од летово со чартер лет од Скопје, има ли некој искуство да бил во тунис, хотели, сместување, како е со месното население, диви се како овие од Египет или попитоми, скапо евтино? Храната???
u kusi crti


tunis ima podobri plazi.

vremeto vo tunis e mnogu popromenlivo. treba da si vidis kakvo e vremeto kade planiras da ides zasto ako u egipet u noemvri mozes da se banjas u tunis mozes i da se smrznis...

hrana i smestuvanje vo tunis se poevtini. posebno restoranti.

naselenieto ti e gore dole isto so toa sto vo resortite se popitomi a nadvor moze da stanat poagresivni... istoto e u dvete drzavi. iskreno mene ne mi se problem ama ako ti bilo tesko vo egipet i ovde ke bide slicno
Автоматски споено мислење:

mene licno poveke mi se sviga egipet zasto mozam da gnuram u sekoe vreme i vremeto e potoplo i postabilno. vo tunis moze od 10 dena 2-3 da vrne i togas si malku limitiran
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
987
Поени од реакции
912
u kusi crti


tunis ima podobri plazi.

vremeto vo tunis e mnogu popromenlivo. treba da si vidis kakvo e vremeto kade planiras da ides zasto ako u egipet u noemvri mozes da se banjas u tunis mozes i da se smrznis...

hrana i smestuvanje vo tunis se poevtini. posebno restoranti.

naselenieto ti e gore dole isto so toa sto vo resortite se popitomi a nadvor moze da stanat poagresivni... istoto e u dvete drzavi. iskreno mene ne mi se problem ama ako ti bilo tesko vo egipet i ovde ke bide slicno
Автоматски споено мислење:

mene licno poveke mi se sviga egipet zasto mozam da gnuram u sekoe vreme i vremeto e potoplo i postabilno. vo tunis moze od 10 dena 2-3 da vrne i togas si malku limitiran
Благодарам
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.761
Поени од реакции
4.514
Нема посебна тема на форумов, па оваа ми е најблиска, кажете некој да бил во Тунис, гледам, има понуди од летово со чартер лет од Скопје, има ли некој искуство да бил во тунис, хотели, сместување, како е со месното население, диви се како овие од Египет или попитоми, скапо евтино? Храната???
според кажувањата на мој познаник се согласувам со Кано
не е местото за шетање сам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2009
Мислења
164
Поени од реакции
20
Здраво, можеби рано ама веќе има понуди за лето 2020 и тоа солидни попусти со рана уплата па сакам да прашам

1. Египет или Тирција?

2.Каков е Јули месец(тогаш можам да одам)?

3.Препорака на агенција и хотели?

4.Колку пари треба одприлика за таму, да речеме да ставиш дека на 2-3 екскурзии ќе одиш?

Благодарам однапред

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
На врв Bottom