Патување во Египет

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
73
Здраво другари и другарки... би сакал да патувам летово во Египет, ама според се ова што истражував, уште не е безбедно за оатување...па ме интересиеа ако има некој некоја информација за патување за таму. Дали некој е бил во Каиро, да ги види пирамидите и слично..споделете искуства.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
482
Поени од реакции
1.161
Најубаво ти е сега да одиш. Ради што не е стабилна состојбата, цените се премногу ниски. Сега јес да ако си толкав баксуз ризикуваш пустински пирати да те киднапираат, ама ако испадне се во ред, Египет за багатела цена ќе го видиш.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.800
Поени од реакции
4.413
Лето и Каиро/Пустина не идат заедно, ќе колабираш.
Ќе ти се одмили и пирамиди и се.

Ако сакаш ем sighseeing ем плажи иди мај/септември
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
73
се убаво, ама сеа иам одмор...а гледам температурата е 25-38c со 78% влажност на воздух...што и не е така многу...во дубаи бев мај лани и беше 57степени
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
934
Preku koja agencija planiras da odis? pusti link?
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
73
не планирам да одам преку агенција... преку booking.com, а летот преку Turkish Airlines
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
934
ok, ako otides ovoj period, pisi na temava kako si pominal i dali e mirno
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
500
Поени од реакции
201
не планирам да одам преку агенција... преку booking.com, а летот преку Turkish Airlines
Провери и низ агенциите, имаат оваа година чартер земено би требало да имат пониски пакетни цени ;)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
934
da, da imaat dosta niski ceni, zatoa nemozam da najdam matematika, egipet kolku ostrovive vo grcija izleguva, dali navistina ne e bezbedno ili neznam sto e
planiram da odam so decava, zatoa i prasuvam kakva e situacijata so drzavata, dali ima alah abkar...ili mirno e
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.623
Поени од реакции
42.563
Ја не би идел у муслиманска земја денес, освен ако не морам.
У Египет посебно.
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
73
преку агенциите нема во каиро кај што се пирамидите...хургада има...јас резервирав хотел со 5 звезди и појадок за 450$ за 2ца...летот преку агенциите само беше 550евра, јас преку туркиш го платив 540$..според јутуб е безбедно...од овие царевите од ЦИА викаат дека сега после изборите е безбедно
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.376
Поени од реакции
36.423
Едни пријатели со мало дете беа пред еден месец и состојбата таму си е најнормална.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
73
јас пратив е-маил до македонската амбасада денес..и ми рекоа дека ги подржуваат сите информации дадени од другите амбасади и дека е "High risk to travel" во овој период од годината...па одложувам нема да одам и да се ставам во непотребен ризик..


фала на сите за помошта..
 
На врв Bottom