Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Веќе го нарачав. 100мл шише, 3864 денари ми испадна, при онлајн нарачката се внесува купонот за 20% попуст.
За тие пари не би рекол дека вреди, али ок е. Мириса доста добро.

Пробајте го The One на Dolce&Gabbana, за тие што сакаат јак, интензивен мирис.
Еден од најдобрите некогаш, многу добро мириса - мана му е што малце трае и се осеќа. Парфем верзијата е подобра од EDT, ама и таа има слаби перформанси.
 
A

Avenger99

Гостин
За тие пари не би рекол дека вреди, али ок е. Мириса доста добро.Еден од најдобрите некогаш, многу добро мириса - мана му е што малце трае и се осеќа. Парфем верзијата е подобра од EDT, ама и таа има слаби перформанси.
Е што има за 65 евра друго 100 мл? Сите добри дизајнерски се над 100 евра 100мл шишенце.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Е што има за 65 евра друго 100 мл? Сите добри дизајнерски се над 100 евра 100мл шишенце.
Види парфемот е одличен, проблем е што е клон, на клоновите потешко е да се даде цена како парфем кој е уникатен.

Подобри? Encre Noire, Encre Noire Extreme, Dior Homme Eau, Eau des Baux , Pure Malt, L'Homme Ideal EDP, Pulse Of The Night,
 
A

Avenger99

Гостин
Види парфемот е одличен, проблем е што е клон, на клоновите потешко е да се даде цена како парфем кој е уникатен.

Подобри? Encre Noire, Encre Noire Extreme, Dior Homme Eau, Eau des Baux , Pure Malt, L'Homme Ideal EDP, Pulse Of The Night,
Не сум го пробал Авентусот така да ништо не ми значи што е клон. Од овие што ги наброја, дел сум ги пробал отоа само во најснабдените парфемерии во Скопје, на пример L'Homme Ideal во Cosmo во Сити Мол е 6000+ денари.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Не сум го пробал Авентусот така да ништо не ми значи што е клон. Од овие што ги наброја, дел сум ги пробал отоа само во најснабдените парфемерии во Скопје, на пример L'Homme Ideal во Cosmo во Сити Мол е 6000+ денари.
На попусти ги има за многу подобри цени. Знам само кажав зошто вредност на тие продукти треба да е пониска, и според мене за копии не вреди да се даваат такви суми, (најмногу 1500-2000) за копија би дал. а што се однесува до мирисот ќе бидеш доста задоволен.
 
A

Avenger99

Гостин
На попусти ги има за многу подобри цени. Знам само кажав зошто вредност на тие продукти треба да е пониска, и според мене за копии не вреди да се даваат такви суми, (најмногу 1500-2000) за копија би дал. а што се однесува до мирисот ќе бидеш доста задоволен.
А каква врска има што е копија? Ај да е некоја ефтина, да речам од овие пазарскиве по 1000 денари што продаваат ама Мон блан? На попусти незнам каде и би се нашле кај нас, плус ол раундер викаат дека е парфемот така да мене ми одговара.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
А каква врска има што е копија? Ај да е некоја ефтина, да речам од овие пазарскиве по 1000 денари што продаваат ама Мон блан? На попусти незнам каде и би се нашле кај нас, плус ол раундер викаат дека е парфемот така да мене ми одговара.
Објаснив горе за копии/клонови. Друго, попусти има константно на секој бренд посебно, во скоро сите парфимерии кај нас.

Парфемот е одличен од аспект на мирис, едно 70% блиску до Авентус.
 
A

Avenger99

Гостин
Објаснив горе за копии/клонови. Друго, попусти има константно на секој бренд посебно, во скоро сите парфимерии кај нас.

Парфемот е одличен од аспект на мирис, едно 70% блиску до Авентус.
Ништо уствари не си објаснил, само дека е копија на Авентус.. Итоа пази на најпопуларниот парфем на денешницата, и тоа треба да кошта 25 евра за 100мл шише? Немој да ме јебеш..
Иначе го земав баш ради попустот, за 3800 денари само некое Версаче flanker се зема.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
BLEU DE CHANEL FOR MEN кај може да се најде во Мк?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.718
Поени од реакции
19.869
Ги обожавам на Juice Couture i Dior
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Овај лево од Лакосте белиов, најскапан парефм шо ги имам користено досега. Го зедов пред неколку години, го платив шо го платив и до ден денеска жалам за тие пари шо ги имам даено за него. А му се испос.рам.
Добра цена за Авентусот, 10% попуст на таа цена, и +35 евра dhl

Само да не те одерат нашиве :)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ах как да не, додај на ова 35 европски ДХЛ, додај си 25 евра за ДХЛ кај нас, клај на тие 18% ДДВ и царина за државава. Неисплатливо во секој случај.
 
A

Avenger99

Гостин
Овај лево од Лакосте белиов, најскапан парефм шо ги имам користено досега. Го зедов пред неколку години, го платив шо го платив и до ден денеска жалам за тие пари шо ги имам даено за него. А му се испос.рам.

Ах как да не, додај на ова 35 европски ДХЛ, додај си 25 евра за ДХЛ кај нас, клај на тие 18% ДДВ и царина за државава. Неисплатливо во секој случај.
Мене па ми е еден од најдобрите affordale пролетни парфеми на пазарот. Бел и лесен, го обожава и девојка ми, гледам и кај perfume заедницата ужива висока оцена.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
perfumestore.my дали е legit продавницава? Има некој искуствo?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom