Парфеми

Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Здраво на сите!
Ми треба парфем за периодов и во листата ми се Versace Dylan Blue и Versace Eros, Bleu de Chanel, Acqua di Gio и Dolce Gabbana light blue..кој би го препорачале за летниов период, кој е најдобар во смисла вложено-добиено и нормално со кој се добиваат комплименти
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво на сите!
Ми треба парфем за периодов и во листата ми се Versace Dylan Blue и Versace Eros, Bleu de Chanel, Acqua di Gio и Dolce Gabbana light blue..кој би го препорачале за летниов период, кој е најдобар во смисла вложено-добиено и нормално со кој се добиваат комплименти
BDC EDT/Parfum.
 
A

Avenger99

Гостин
Здраво на сите!
Ми треба парфем за периодов и во листата ми се Versace Dylan Blue и Versace Eros, Bleu de Chanel, Acqua di Gio и Dolce Gabbana light blue..кој би го препорачале за летниов период, кој е најдобар во смисла вложено-добиено и нормално со кој се добиваат комплименти
Light Blue Intense
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Здраво на сите!
Ми треба парфем за периодов и во листата ми се Versace Dylan Blue и Versace Eros, Bleu de Chanel, Acqua di Gio и Dolce Gabbana light blue..кој би го препорачале за летниов период, кој е најдобар во смисла вложено-добиено и нормално со кој се добиваат комплименти
Версаче Ерос, бомба е стварно, лично преку ден не го редам премногу е нападен, вечерно време си е ѕверка, за комлименти :vozbud:
Аква Ди Џио Профумо ти е исто одличен, но речиси премногу го носат, го купвет, се носит и претпознатлив е меѓу пошироката маса, то му е единствена мана.
Најубо ти е, да си станиш свеж пример сабајле, дуздисај се, појди до било која парфимерија денеска Ерос лево вс Дилан Блу на другата рака, врат, позади уво, крагња, по твој избор не многу прскање ко луд, па терај си денот понатака. После некој ден истата процедура пример Аква Ди Џио вс Блеу Де Шанел... види ги реакциите сам и наоколу. По мое лично искуство, можам да ти речам дека различни парфеми дејствуваат различно од типот на кожата, барем кај мене. Исто различно дејство е каде и колку ќе го нанесиш, колку прскања дали доволно ти се три, пет, седум... све то е индивдуално. Пробај, барем за то не наплаќет, та и немат и од шо да се срамиш ко ќе им влезиш в дуќан.
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Версаче Ерос, бомба е стварно, лично преку ден не го редам премногу е нападен, вечерно време си е ѕверка, за комлименти :vozbud:
Аква Ди Џио Профумо ти е исто одличен, но речиси премногу го носат, го купвет, се носит и претпознатлив е меѓу пошироката маса, то му е единствена мана.
Најубо ти е, да си станиш свеж пример сабајле, дуздисај се, појди до било која парфимерија денеска Ерос лево вс Дилан Блу на другата рака, врат, позади уво, крагња, по твој избор не многу прскање ко луд, па терај си денот понатака. После некој ден истата процедура пример Аква Ди Џио вс Блеу Де Шанел... види ги реакциите сам и наоколу. По мое лично искуство, можам да ти речам дека различни парфеми дејствуваат различно од типот на кожата, барем кај мене. Исто различно дејство е каде и колку ќе го нанесиш, колку прскања дали доволно ти се три, пет, седум... све то е индивдуално. Пробај, барем за то не наплаќет, та и немат и од шо да се срамиш ко ќе им влезиш в дуќан.
Денеска ќе одам и ќе видам лично ... :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Што и да видиш од предложените, сем (2 - та BDC) ќе добиеш generic парфеми, кои луѓето претходно стотици пати ги мириснале или мириснале парфем кој е многу сличен, па ќе бидеш само уште еден тип кој мириса убаво, наместо да бидеш некој кој мириса убаво и уникатно.
 
A

Avenger99

Гостин
Демек BDC e niche парфем па не секој го има? Еден од најпопуларните парфеми на денешницата е, плус цената негова и не е некоја многи повисока од останатите дизајнерски парфеми.
Нека си ги мирисне сите и ќе види што му стои најубаво.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
BDC се појави во МК пред некој месец - до година, претходно не се продаваа Chanel парфеми.

Плус има доминантна нота на темјан која го двои од генериката на акватиците.

Претходно го немаше, а со тоа и беше многу редок, особено Parfum кој е поскап и помалку достапен.
 
A

Avenger99

Гостин
BDC се појави во МК пред некој месец - до година, претходно не се продаваа Chanel парфеми.

Плус има доминантна нота на темјан која го двои од генериката на акватиците.

Претходно го немаше, а со тоа и беше многу редок, особено Parfum кој е поскап и помалку достапен.
2014 е излезен BDC, во фри шопот во Грција го има со години.
Parfum не ни вреди за повеќе пари од EDP, кој патем и нема некоја трајност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom