Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Oud wood ми е фаворит од овие, пробај го BDC Parfum = ремек дело.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Oud wood ми е фаворит од овие, пробај го BDC Parfum = ремек дело.
За Oud Wood нема што да се коментира искрено. Баш ремек дело е intensе верзијава. Не сум го пробал обичниот но не се сомневам дека и тој е врв. За BDC во прва прилика ќе го пробам баш.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
За Oud Wood нема што да се коментира искрено. Баш ремек дело е intensе верзијава. Не сум го пробал обичниот но не се сомневам дека и тој е врв. За BDC во прва прилика ќе го пробам баш.
Жал ми е да ти кажам, ама обичниот ОW е доста подобар.

BDC Parfum е најдобриот дизајнерски парфем во задни неколку години, и во топ 3 ако не и најдобар на сите времиња. Доста сличен со EDP, ама додадена поизразена и поквалитетна нота на сандалово дрво, кремаст портокал и лаванда, + трае некој саат повеќе, heavenly!
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Жал ми е да ти кажам, ама обичниот ОW е доста подобар.

BDC Parfum е најдобриот дизајнерски парфем во задни неколку години, и во топ 3 ако не и најдобар на сите времиња. Доста сличен со EDP, ама додадена поизразена и поквалитетна нота на сандалово дрво, кремаст портокал и лаванда, + трае некој саат повеќе, heavenly!
Sa pare? :D
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
130 evra za kvaliteten parfem se nisto. Za 100 evra (razlika od 30) evra imas eden kup iskomercijalizirani gomna za koi se frlaat pari. Prosek sekoj komercijalen parfem e 5-6 iljadarki gore dolu


Da ne praime muabet za niche parfemi 300+ evra
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
130 evra za kvaliteten parfem se nisto. Za 100 evra (razlika od 30) evra imas eden kup iskomercijalizirani gomna za koi se frlaat pari. Prosek sekoj komercijalen parfem e 5-6 iljadarki gore dolu


Da ne praime muabet za niche parfemi 300+ evra
Mногу тешко да се долови моментот на луѓе кои не се меракалии нити запознаени на оваа тема, за добар дел од луѓето Str8 е одличен парфем, бтњ колекционери на парфеми скоро и да не постојат, тоа го сфатив со тек на времето. Ова хоби не е хоби него е завист, само да бидеме јасни, а ако не си сфатил до сега ќе сфатиш во иднина :D

Исто така не сфаќаат дека цената на парфемиве е горе доле иста, ефтините траат 1/3 од скапите, со тоа и се лажеш да ставаш повеќе па доаѓа пак иста цена или слично, со Richwood 1 спреј е 1 месец на облека, и којзнае колку на тело како од шала 12h +
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.489
Поени од реакции
40.392
130 evra za kvaliteten parfem se nisto. Za 100 evra (razlika od 30) evra imas eden kup iskomercijalizirani gomna za koi se frlaat pari. Prosek sekoj komercijalen parfem e 5-6 iljadarki gore dolu


Da ne praime muabet za niche parfemi 300+ evra
Тоа ниче сигурно ви е парфем со мирис на сперма од кит
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
A

Avenger99

Гостин
Некој да го има Мон блан Експлорер? Има попуст во Шатци, да каже збор два дали вреди за парите? Немам можност да го пробам во градот кај што живеам..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Која цена е?

Добар клон на Авентус.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Пробајте го The One на Dolce&Gabbana, за тие што сакаат јак, интензивен мирис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom