Парфеми

Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Дали некој го има користено Mancera red tobacco и дали е стварно траен како што слушнав?
Јас го имам и навистина е многу траен, едно-две прскања од сабајле траат цел ден, топол и убав мирис, повеќе за поладен период, есен-зима
Автоматски споено мислење:

Океј, благодарам за мислењето. Ќе те послушам за предлозиве и ќе зеам деканти од парфемиве што ги наброја.
Инаку сеуште не сум навлезен во светот на niche парфемите па ако имаш некој предлог за добар почетнички niche парфем би сакал да слушнам.
Автоматски споено мислење:


Како почетник можеби не можам баш да дискутирам за квалитетот на парфемот, но мене ми има донесено премногу комплименти и ако тоа ти е целта за тие пари не знам дали може подобро.
Нема ништо лошо во користење на копии. Се е личен избор, дали ти се свиѓа "копијата" или не, колку пари можеш да одвоиш за оригиналот (кој е 6-7 пати поскап).
Моето искуство со Aventus е следното: прв пат го купив како декант 10мл, после тоа го купив оригинал околу 300 евра. Дури и кај двата оригинали, декантот и целото шише, се осеќа мала разлика кога ги мирисаш еден до друг, најверојатно до различните "батчови" е.
cdnim е најблиска копија до Авентус и освен професионален "нос" тешко дека некој по улица ќе ти каже дали го носиш оригиналот или копијата.
Така да, купувај мириси кои тебе ти се свиѓаат, кои прават да се осеќаш убаво додека ги носиш :)
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2015
Мислења
28
Поени од реакции
7
Океј, благодарам за мислењето. Ќе те послушам за предлозиве и ќе зеам деканти од парфемиве што ги наброја.
Инаку сеуште не сум навлезен во светот на niche парфемите па ако имаш некој предлог за добар почетнички niche парфем би сакал да слушнам.
Автоматски споено мислење:


Како почетник можеби не можам баш да дискутирам за квалитетот на парфемот, но мене ми има донесено премногу комплименти и ако тоа ти е целта за тие пари не знам дали може подобро.
И јас вака не знаев додуша и сега не се разбирам многу, али се исконтактирав со дечкото пред да земам деканти од luxdecants.mk. Све коректно професионално ми објасни ме упати, и после тоа уште еднаш се слушнавме да ме праша како сум задоволен. Се решив за Naxos од Xerjoff и Layton од Perfume de Marly и двата се бомба. Успат пробав и самплови од Alexandria ll, Richwood и Symphonium сите од Xerjoff. Парфемите страшно долго траат, ги осекав уште на мене после 13 саати и тоа со 2-3 прскања, кога поминуваш било каде знаеш дека те мирисаат. Така да ја сум презадоволен, ќе видиме понатаму кои други би ги земал, додека да ми завршат овие. Али би сакал Naxos цело шише, евентуално Richwood исто многу ми се допаѓа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.573
Поени од реакции
18.175
И јас вака не знаев додуша и сега не се разбирам многу, али се исконтактирав со дечкото пред да земам деканти од luxdecants.mk. Све коректно професионално ми објасни ме упати, и после тоа уште еднаш се слушнавме да ме праша како сум задоволен. Се решив за Naxos од Xerjoff и Layton од Perfume de Marly и двата се бомба. Успат пробав и самплови од Alexandria ll, Richwood и Symphonium сите од Xerjoff. Парфемите страшно долго траат, ги осекав уште на мене после 13 саати и тоа со 2-3 прскања, кога поминуваш било каде знаеш дека те мирисаат. Така да ја сум презадоволен, ќе видиме понатаму кои други би ги земал, додека да ми завршат овие. Али би сакал Naxos цело шише, евентуално Richwood исто многу ми се допаѓа.
Мило ми е дека си задоволен, со здравје да се прскаат :cool:
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво, гледам дека интересот за деканти во Македонија е пораснат, и ме радуваа ова. Најголем избор на деканти и парфеми имате на www.instagram.com/ddekant.extravagance или www.ddekant.com

Ако имате било какви прашања слободно може да ми пишите на инстаграм во порака.

Поздрав,
Димитар
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.573
Поени од реакции
18.175
Na https://luxdecantsmk.com/
Dodadov aktiven popust od 15% koj ke trae 10 dena na CELA niche kolekcija, voedno I fantasticni noviteti od tipot na,

Chanel - Coromandel

Chanel - Allure Sensuelle

Amouage - Overture

Amouage - Ashore

Parfums De Marley - Delina

House of Oud - Almond Harmony

kodot za popoust e N15 se vnesuva vo kosnica

Kako I sekogas stojam na rasploaganje za soveti, prasanja, ili parfemski muabeti bez nikakva obvrska da se kupi bilo sto, mozete da me kontaktirate na brojot koj e naveden na stranata, Viber, ili preku pm, pozdrav.
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво дечки и девојки. Имам неколку новитети за престојната сезона и достапни за деканти од 10/20/30мл.

За целосна понуда на деканти од 100% оригинални парфеми повелете на линкот: https://ddekant.com/index.php/shop/?orderby=date

Сите деканти се припремаат непосредно пред испорака, во високо квалитетни стаклени шишиња во алуминиумска опаковка од 10/20/30мл, со цел да вашиот декант биде заштитен од светлина и надворешни влијанија. Повеќе инфо нa www.instagram.com/ddekant.extravagance.

Имајте убав ден,
Димитар
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
71
Поени од реакции
52
Имам сменето многу парфеми, многу. Едни од подобрите според мене се, Boss scent, Mont Blanc LEGEND, Lacoste essential. И можам да кажам дека според мене Sauvage dior е најдоброто нешто што постои, дефинитивно без дилеми ;)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
Имам сменето многу парфеми, многу. Едни од подобрите според мене се, Boss scent, Mont Blanc LEGEND, Lacoste essential. И можам да кажам дека според мене Sauvage dior е најдоброто нешто што постои, дефинитивно без дилеми ;)
Bez dilemi broj 1 :pos: :pos:
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
71
Поени од реакции
52
Overused е.Неуникатен.
како и да е, сакам да кажам многу добар мирис има, некако како посебен од останатите. Незнам ти кое мислење го имаш, и што препорачуваш да пробам (купам)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.573
Поени од реакции
18.175
како и да е, сакам да кажам многу добар мирис има, некако како посебен од останатите. Незнам ти кое мислење го имаш, и што препорачуваш да пробам (купам)
Воопшто не е посебен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom