Парфеми

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Amouge
том форд
креед

Дај кажете у ск кај може да најдам да купам еден од овие.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Amouage имаш у космо у ситимол. Имаат поше модели. А Ford и Creed немам сретнато до сега кај нас освен Black Orchid у капитол у еликсир ваљда беше. Е сеа у космо у ситимол има па други niche парфеми као Bond 9, Anick Goutal , Monte Carlo, Xerjov...Има уште неколку брендови али не ми текиња сес. У секој случај имаат солиден избор на niche. @BloodyJesus
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Amouage имаш у космо у ситимол. Имаат поше модели. А Ford и Creed немам сретнато до сега кај нас освен Black Orchid у капитол у еликсир ваљда беше. Е сеа у космо у ситимол има па други niche парфеми као Bond 9, Anick Goutal , Monte Carlo, Xerjov...Има уште неколку брендови али не ми текиња сес. У секој случај имаат солиден избор на niche. @BloodyJesus
Фала ти пријателе, утре ке се иде во ситимол :)

Поздрав и се најубаво. Ќисто од љубопитност, да не знаеш колкуј кошта Amouage ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Фала ти пријателе, утре ке се иде во ситимол :)

Поздрав и се најубаво. Ќисто од љубопитност, да не знаеш колкуј кошта Amouage ?
14.500 сите се горе доле толку, Jubilation XXV и Reflection Man ти се врв од Amouage, фокусирај се на нив. Creed нема, од Tom Ford - Tobacco Vanille, Amber Absolute, и Tuscan Leather (лично не ми се допаѓа)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
CK One Shock, mislenje?
Супер е, за зима есен период. Се осеќа и трае доста. Интересен мирис е. Мислам да беше у понормално шише или пак друга марка ќе беше многу популарен.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Супер е, за зима есен период. Се осеќа и трае доста. Интересен мирис е. Мислам да беше у понормално шише или пак друга марка ќе беше многу популарен.
Go zemav veke, grdoto shishence za malce i mene ke me izlazheshe. Zadovolen sum :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Си го купив том форд блек орхид, прснав на капутов, до кољилата имаше отидено :)
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
34
Поени од реакции
53
Парфемите креираат спомени, ме потсетуваат на места, на луѓе, на периоди од животот. Злосторство е да се елиминира или да се потценува нивната моќ. Не можам да се приврзам за еден, зашто животот ми е толку шарен, различните расположенија бараат различен парфем. Без оглед на новитетите на пазарот, овие парфеми секогаш ги имам во залиха:


Euphoria - Calvin Klein



Burberry - Brit


Estee Lauder - Modern muse



Victoria`s secret - Sexy little things
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Sauvage dior.Sega za sega predobar e. I dosta komplimenti;). A gledam mnogu e kritikuvan na basenotes..
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Критикуван е пошо е Диор а е мн обичен некако, веч видено. Mass market тип на мирис е. Да беше незнам Клајн или Версаче ќе поминеше боље.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Го има негде парфемов низ Скопје??

 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Двата парфеми се неверојатно добри, моментално го користам Диор, меѓутоа следен на листата ми е овој од Том Форд...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom