Парфеми

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Devilish Angel, 27 ноември 2005.

 1. kire237

  kire237

  Член од:
  29 јануари 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Да, минатата или предминатата година...не се сеќавам дека имало голем интерес за нив конкретно. Баш напротив.
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.727
  Допаѓања:
  15.201
  Ај те молам дознај ми цени за тие, ремек дела се а многу ефтини (у Америка)
   
 3. deni1986

  deni1986

  Член од:
  23 август 2015
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  22
  заинтересиран сум да купам парфем па се мислам помеѓу ARMANI STRONGER WITH YOU и CAROLINA HERRERA VIP 212 BLACK. Дали некој имал искуство со овие парфеми и кој би го препорачале? може препорака и некој друг.
   
 4. k3b

  k3b

  Член од:
  17 декември 2010
  Мислења:
  2.549
  Допаѓања:
  3.989

  Јас го имам стронгер, супер си е парфемот 212 го неам користено за споредба. Сепак вкус е во прашање  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На deni1986 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Schtrawzenigger

  Schtrawzenigger

  Член од:
  9 јули 2013
  Мислења:
  528
  Допаѓања:
  1.931
  Ја го иам 212 блек и топ ми е, шо друго да ти кажам :D
   
  На deni1986 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rossonero95

  Rossonero95

  Член од:
  10 август 2012
  Мислења:
  852
  Допаѓања:
  676
 7. bobi-skk

  bobi-skk

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  883
  Допаѓања:
  759
  Od ovoj parfem samo crna i zuta verzija sum videl a sina kako ovoj na slika ne. Kaj go ima? :)
   
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.116
  Допаѓања:
  7.637
  Само STR8 freedom верзија:icon_lol: дури и онлајн гледав имал добра оценка 3.6 од 5 а 400 денари е
   
 9. feler

  feler

  Член од:
  5 март 2011
  Мислења:
  558
  Допаѓања:
  235
  Го купувам од маркети во Делчево го имаше во една парфимерија но веќе не го носат само други 3 модели од маркава овој модел го има во уште еден маркет пред 2 недели отидов имаше уште 4 зедов 2 дури не се ни на излог вработените незнаат ни дека постојат....
   
 10. ЈуријАркадиевич

  ЈуријАркадиевич Модератор

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  684
  Допаѓања:
  1.886
  Користам пачули, не е баш парфем, масло е. Прекрасно мириса.
   
 11. Waverly Raven

  Waverly Raven Valedictorian

  Член од:
  3 мај 2013
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  76
  Ќе го земам Encre Noir Sport- Lalique, но бев заинтересиран и за L'Eau d'Issey pour Homme Intense- Issey Miyake... Некое искуство со овие?
   
 12. brla

  brla

  Член од:
  22 мај 2010
  Мислења:
  603
  Допаѓања:
  106
  може не е за тука баш прашањето ...али добар дезодоранс за секојдневна употреба да препорача некој (нивеа,дове,стр8 или слично )
   
 13. SaLt

  SaLt symbian & iOS master & android

  Член од:
  2 април 2005
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  53
  Rexona bilo koj (ako mislis za pod mishki)

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 14. iphone help

  iphone help

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  85
  [​IMG]
  prvo koristev rexona ovoj e potraen
   
 15. vlavot

  vlavot

  Член од:
  18 април 2014
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  264
  Дечки ај споделете искуство, дали некој купил парфем од сајтов http://www.fragrance.mk и дали се вистина оригинал парфемите.
  Бидејќи цените гледам се за 1200 денари поефтини од другите места.

  Дали некој купил и дали може да потврди дека се оригинал или фејк.

  Благодарам.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На SaLt му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: