Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
дајте некој сајт што испорачува во мк парфеми со нормален шипинг. може и во пп
https://www.fragrancex.com/

Доле кај што се плаќа, кај apply code - внесуваш прво FSW, а потоа го бришеш и додаваш FX15 - thank me later.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Psyside TFTVг го имам, го користам од декември навака и се преполови шишенцето а 100мл е. Е сеа другиве немам прилика да ги мириснам а за на слепо да се земат се многу пари тоа. Освен ова у космо шо има. Проблемот е шо Amouage ако земам ќе треба да чекам девојкава да не е тука за да го носам пошо јаки и се многу и не ги може. Не е баш по niche. Жени...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
@Psyside TFTVг го имам, го користам од декември навака и се преполови шишенцето а 100мл е. Е сеа другиве немам прилика да ги мириснам а за на слепо да се земат се многу пари тоа. Освен ова у космо шо има. Проблемот е шо Amouage ако земам ќе треба да чекам девојкава да не е тука за да го носам пошо јаки и се многу и не ги може. Не е баш по niche. Жени...
1 Spray - done, нема да и смета....

Na Creed parfemive gi ima kaj nas?
Провери во Cosmo - Зебра....
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
@Psyside Nema creed vo zebra, prodavackata nemase ni cueno za niv.

Sto mislite za Polo Explorer?
Bentley - Bentley Intense, Lalique - Encre Noire, Dior - Homme Intense, YSl - La Nuit, Dior - Fahrenheit Parfum/Absolute барај нешто од овие тој од Polo не го препорачувам.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Bentley - Bentley Intense, Lalique - Encre Noire, Dior - Homme Intense, YSl - La Nuit, Dior - Fahrenheit Parfum/Absolute барај нешто од овие тој од Polo не го препорачувам.
Притеснет сум со кешот, ми треба нешто поприступачно до 50-60 евра. Нешто со дрвенаст мирис, како Azzaro(кој патем никаде не можам да го видам).
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Psyside Али ни Encre ни Bentley не верувам дека ќе најде кај нас. Lalique имам начекано бајаги избор у Ниш у Јасмин мислам се викаше парфимеријата.
@zipperwow За кој Азаро збориш? Ако е Визитот ондак у космо у ситимол го има99%.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
@Clen 7 На Azzaro Pour Homme мислев. Визитот не знам како мириса, може и ќе го пробам. Фала.
 
Член од
14 април 2013
Мислења
27
Поени од реакции
17
Дечки знаете кај можам да го најдам Paco Rabanne Pour Homme на точење? Во Рамстор и Веро го нема.
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
536
Поени од реакции
1.720
од месец користам тоа
Lolita Lempicka Au Masculin--- Lolita Lempicka for men
:love:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

Kajgana Shop

На врв Bottom