Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Зошто анкетата е смешна? Зар не би требала да има поинакво прашање?
Авторот сакал нешто да каже, ама не докажал..:D

Во врска со прашањето "Партнерот ми е од село, што да правам?", мислам дека најадекватниот одговор би бил "Купете си нива". :toe:
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
65
Поени од реакции
11
абе ајде бе... ова го стави како тема на форумов. имаш пиштол или да ти позајмам секира ???
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Научи да сукаш зелник.
Хахаха, ме насмеа бе човек. Е шо да прави де :D Од село е ама ако е добар и вреди за 50 од град зошто да не. Јас мислам дека местото на живеење не е важна работа за добра врска :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Старите не за џабе рекле:
Куче да е од фамилија да е.
Па така и дечкото, може од село да е девојчето ама од фамилија да е, а може и од град да е и џип мерцедес да има ама "златото и сјаи зборои чиста нула" Милчо Манчевски
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Старите не за џабе рекле:
Куче да е од фамилија да е.
Па така и дечкото, може од село да е девојчето ама од фамилија да е, а може и од град да е и џип мерцедес да има ама "златото и сјаи зборои чиста нула" Милчо Манчевски
True..true :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Девојките од село се со мустаци и имаат црно под ноктите...
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
нишо бате, зелник ќе праиш, а повремено и малиџано‘...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
А ти бидејќи си од град, ќе ја однесиш фино лепо на маникир, педикир и козметичар и завршена работа.
Абе јас знаеш колку ламји сум отепал за да оженам некоја селска мома...Се сеќавам еднаш ( без лутиш на Радовишани) излегуваме у Радовиш и до нас девојчиња топ, самовили од рајот. Муабетот им одеше некако вака

- "Леле рацете ми испукаа, од копањето на патлиџано. Шо крема се мачкаш"

- Бекутан ма нема ништо поарно. Него знаеш шо нашио патлиџан нешо не го бива , вашио гледам машала едар, со шо го прскате..."

Ми се свиѓа ко се водат вакви агрономски теми на излегување а у позадина ти оди Swedish house mafia, а за да и се пуштиш мора да знаеш некој козачки танц... Јбг селска мома е најпаметно нешо кој сака и како сака може да тропа,
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Партнерката ми е од Македонија.......што да ПРАВАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom