Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.984
У мојта комуна е добредојден секој кој има отворен ум и е спремен за работа на себе преку медитација и несебичност, кој го исфрлил месото од својата исхрана и на кој му е прекиснато од овоа такозвано модерно лицемерно општество.
Се додека родноверот не биде досаден со своите убедувања he is wellcome.
Ама искрено, повеќе сум за родноверки да примам. Мислам дека и буразер @Bodhidharma исто така би играл :D
Месото е исфрлено од веганите и вегетаријанците колку што знам.
Не сум слушнал некој родновер да шета по врати или со меч да шири верување.

Па првин треба некој да примиш за да им покаже на родноверките дека се е во ред и дека се добредојдени ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom