Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Луѓееее ми се бендисува едно моме многу али од село е ... Инаку типкава е паметна,убава,фина..Се запознавме преку сестрами и нејзиниот братучед. Коа се запознавме се гледаше дека и оставив добар впечаток.. али мене ми е тоа шо е од село!! Ке ми се смеат бе . шо да правам!?
финтата е тоа шо секогаш викам. Никогаш нема да фанам девојка од село
Цитатов кажува се,мислам дека нема потреба да ја објаснувам темата:)
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
па дечково е сељак,а не девјчето :toe:
уфф што мразам такви исфрустрирани луѓе
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Акана бокси ди степенавле!

Што е со копиљанава бе еееј! У мое време поим беше ако девојка ти има трактор у двор. Значи богата е. А у осталом, што уствари е битно од каде е??
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
А бе нека му се смеат ако сакаат али тој ќе си јади пресна зелка, домати, краставици, пиперки.
еее селски моми набиени, нозе ко диреци а гради ко лубеници. Цепи кубик дрва пред ручек и оф не вели. Шо има поубо о тоа.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Интереснен феномен, и тоа доста интересен, ама уште поинтересно е ако машкото е од село, тогаш одат и сите карактеристики како селанец глуп и сл, напоредно со корпата и објаснувањето на другарките кој всушност е тој што сака да се фатат... :wink:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Дај ми ја мене :icon_lol:. Добро сега малку посериозно, девојката е паметна убава што има врска дека е од село. Или овај типов е од тие кај што плукам не лижам, никогаш нема да фател женска од село :icon_lol:. Никогаш не вели никогаш, клише ама вистина. Јас мислам дека најдобро му е да си ја проголта гордоста и да ја направи исправната работа, кога јас го можам тоа сигурно го може секој :icon_lol:.
 

cd-krsac

Field Marshal
Член од
18 јануари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
9
постојат многу луѓе што живеат по градови (поголеми населени места) ама се тешки сељаци, а има многу момци и девојки кои живеат на село па се по cool од некои ''граѓани''. така да не мора да значи дека ако е од село е ''сељак''.
 
N

navivacka

Гостин
Чудо големо ако е од село... ако ја сака што има врска ако е од село...па и јас бев заљубена во еден од село па не се срамам од тоа да го кажам...Се се врака се се плака,сега тој не сака да ја фати бидејки е од село ама после ке биде обратно(зборувам од искуство):toe:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Oбоже, ова не очекував да го прочитам. За жал, на сите им е побитно денес што другите ќе кажат, не дали на нив им е убаво заедно. А тие што зборат така, или се исфрустрирани, или пак се претерано љубоморни, па измислуваат глупи шеги на сметка на луѓето од село. Сосем неправилно, но тоа е, што ќе се праи, се повеќе луѓето гледаат кој од каде е, наместо да ги увидат вистинските морални квалитети кај личноста.:toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Будала работа :tv:
Јован, мислам дека разговаравме за овие твои постови нели? :smir: Останатите на темава, со коментари слични на овој, ќе зборите на мсн дека не сте заслужиле бан!!! Доста со офтопик.
------------------------------------------------------------------
Мојот коментар на темава е следен:
Девојка од рурална средина секако не е мала работа. Се работи за различни средини по многу основи.
Оние села кои гравитираат околку поголеми градови во главно се приградски населби па и девојките од таму не може да се оквалификуваат како “девојка од село“, но ширум државата има села чии жители дијаметрално се разликуваат од оние во градот. Не дека едните се подобри од другите, туку само... се разликуваат.

Едноставен пример, додека тој сака да дреме на улица Македонија како мисир и сеири у онаа неподнослива бучава за сите да ги видат... таа попрво би се гушкала со него под некое дрво.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Едноставен пример, додека тој сака да дреме на улица Македонија како мисир и сеири у онаа неподнослива бучава за сите да ги видат... таа попрво би се гушкала со него под некое дрво.
А устата да не им е фатена па да неможат да се разберат што сакаат?
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Еј закон тема. Баш ме занимаат мислењата на струмичани/ки.

Интереснен феномен, и тоа доста интересен, ама уште поинтересно е ако машкото е од село, тогаш одат и сите карактеристики како селанец глуп и сл, напоредно со корпата и објаснувањето на другарките кој всушност е тој што сака да се фатат... :wink:
Ако некој ми го запази аватарот што ми беше пред некое време :)

Иначе, од село сум, да, и користам прва прилика при упознавање со особа да го кажам тоа. Да се чисти работите и да си немам работа со покондирана тиква понатака.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
А устата да не им е фатена па да неможат да се разберат што сакаат?
Не е битно дали можат да се разберат... само за секс лесно е, може и со овци да се праи тоа, ама ако збориме за врска, за сакање и за нешто поинакво од чиста физичка привлечност, тогаш многу фактори се во игра.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Гото‘о, падна бруката, шо ќе рече сваќа-аќа-ќа-ќа....

Него он топик, точно е дека не е мала работа, па колку и да викате вие глупости, комплекси и ова она. Едноставно таков ни е менталитетот, и истиот го наметнува тоа што меѓу селото и градот нема голема разлика, па ако донесеш “принчипеса са села“ у сред град, ќе се јават големите усти што ќе се понашаат поселански од неа, во смисол на вадење на маалски муабети од типот “оној иде со сељандура“ итн., без оглед на тоа што цурата е потенцијално 100х покултурна од нив.

Ifyouknowwhatimean.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не е битно дали можат да се разберат... само за секс лесно е, може и со овци да се праи тоа, ама ако збориме за врска, за сакање и за нешто поинакво од чиста физичка привлечност, тогаш многу фактори се во игра.
Зошто мислев дека дремење на Македонија е нешто слично како копнеж за искажување на физичката привлечност?

Туку и сам викаш ако се работи за нешто друго, т.е љубов мислам дека и разбирањето меѓу двајцата ќе си дојде само и ќе се постапува по заеднички интереси, ќе си прашаат што им се допаѓа, бидејќи луѓе сме... сите сме различни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom