Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410
A

Antigona

Гостин
Oчекуев некој поконструктивен одговор...ама ништо.
Иначе ајвар не јадам, словенска лиценца не ми прави мерак.
Според начинот на кој имаш пишано, некој ќе си помисли дека во негативен контекст ти е постот, па за да ја ублажиме ситуацијата затоа се надоврзав со ајварот. Инаку, ништо страшно ако партнерката ти е македонка, биди среќен што не е гркинка.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Според начинот на кој имаш пишано, некој ќе си помисли дека во негативен контекст ти е постот, па за да ја ублажиме ситуацијата затоа се надоврзав со ајварот. Инаку, ништо страшно ако партнерката ти е македонка, биди среќен што не е гркинка.
Да....целта ми беше друга.
Некој нас не не ебе 5 % што сме Македонци.
Некој некого не ебе 5% затоа што бил од село.
А тие од село не би требало да ебат 5% и некој што е од Америка да речеме.
 
A

Antigona

Гостин
Да....целта ми беше друга.
Некој нас не не ебе 5 % што сме Македонци.
Некој некого не ебе 5% затоа што бил од село.
А тие од село не би требало да ебат 5% и некој што е од Америка да речеме.
И да знаеш дека ни 2 % не им чуе на оние од село, бидејќи секој си ја гледа својата работа на лозјето, на нивата и нема време да се замара со некој „гратски„ господин
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Партнерката ми е од Македонија.......што да ПРАВАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Убиј ја ;) Се шегувам. Е што да правиш де :D Незнам. Тоа ти е најголемата грешка што си ја направил некогаш :D
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Два прсти в г'з и револуција. Шо можиш да прајш ако е од село.. :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Авторот сакал нешто да каже, ама не докажал..:D

Во врска со прашањето "Партнерот ми е од село, што да правам?", мислам дека најадекватниот одговор би бил "Купете си нива". :toe:
Авторот на темата не ја ставил анкетата,така да јас не гледам никаква смисла да стои.
Може тој што ја ставил ќе ни објасни која е поентата.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
шо не прашуваш нас- прашај си го партнерот-ката шо сака! природен нагон доста ситуации решава...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Некои едноставно нели темите ги читаат од позади.Ваљда таков им е стилот „од позади“
 
L

Lu

Гостин
Партнерот ми е од село, што да правам ?
Едноставно, земи јаже и обеси се :p

Многу се нервирам кога луѓето се делат на „граѓани“ и „селани“.:mad:
Што има врска кај ти живее партнерот?
Ако има љубов и разбирање нема потреба од „дигање прашиња“ за местото во кое што живее партнерот.
Поарно од село некој асален и фин, него ли некој градски кретен.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Помогни и да ја обере кајсијата и уживајте во селска идила.
Прекрасно е партнерот да ти е од село, ужасно е партнерот да ти е сељак.
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
Јас сум ендлес романтик, не ми е важно од каде е, битно ми е да ме сака, почитува и да ме глеа, а не да ми се праве фак мен.
Немора да значи ако е од село или од град дека ке ми оди муабетот со него, и дали ке ми е интересен, досаден, привлечен или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom