Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.554
Поени од реакции
21.582
Левица е единствената партија која ветува легализирање на марихуаната за рекреативна употреба.

Тие што пафкаат, ако не гласаат за нив, да бог да параноја ве пукне на следен фиш.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.007
Поени од реакции
17.939
Левица е единствената партија која ветува легализирање на марихуаната за рекреативна употреба.

Тие што пафкаат, ако не гласаат за нив, да бог да параноја ве пукне на следен фиш.
Или уште полошо нека им станат познати инцијалите при некоја "голема"
акција на МВР каде што се уапсени "дилери".
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.554
Поени од реакции
21.582
Или уште полошо нека им станат познати инцијалите при некоја "голема"
акција на МВР каде што се уапсени "дилери".
Не не, да се "падне" за трева ни на душман не би му го посакал.
#легализирај
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.007
Поени од реакции
17.939
Не не, да се "падне" за трева ни на душман не би му го посакал.
#легализирај
Шега беше ама на некој начин така е.Не знам и некогаш дали имало ваква партија која нудела волку добри програми во секој дел од секојдневието па дури и за оваа работа.Народот гласа за улици кои никогаш не се направиле а и да се направат, при првиот посериозен дожд се уништени а многу суштински работи од секојдневниот живот никого не го интересираат.


Еве друга работа за шо ги подржувам.
Screenshot_20200703-234403_Facebook.jpg

Замисли да апсиш деца за трева а исти такви деца да играат без проблем дури и во присуство на органи на МВР.Јас сум осетил на своја кожа што е поголем порок и што е поголема "дрога" и ете ако не сега барем се надевам дека ќе доживеам да се случи целосна забрана на ова во Македонија(освен нормално по делови каде што не можат да припарат деца на радничка класа и постари дури од 21.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Добра оваа утопија што ја нудат Левица, јас би ги гласал, штета што е само борба за влез во Собрание.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Добра оваа утопија што ја нудат Левица, јас би ги гласал, штета што е само борба за влез во Собрание.
Така е, треба да ги гласаме СДС и ДПНЕ пошто они се борат само за тендери, собранието веќе го владеат (y)
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.285
Поени од реакции
795
Гоце Делчев ги обединувал луѓето точно, овој ги разединува до толку што за 10-15 генерации од сега македонските и албанските бебиња кога ќе пораснат ќе треба да зборуваат англиски за да се разбираат а живеат во иста земја.
Незнам шо се фатија сите за Гоце ,има слика таткому кај шо носел фереџе турско ,дека носел кече можи ставил некогаш,па и ние сите носиме безбол капи американски и сл .
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.806
Добра оваа утопија што ја нудат Левица, јас би ги гласал, штета што е само борба за влез во Собрание.
Da?
Toa e poentata na izborite?
Автоматски споено мислење:

Незнам шо се фатија сите за Гоце ,има слика таткому кај шо носел фереџе турско ,дека носел кече можи ставил некогаш,па и ние сите носиме безбол капи американски и сл .
Tatko mu moze da nosel FES, a feredze, eventualno ako imal problem so seksualnata opredelenost.
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Сварно ли мислат дека треба да гласаат? Една причина зошто некој кој си ја брка работата на приватно, а да не пензионер или куролижач на партиите а.к.а администрстивец, за шо да гласа за време на оваа светска т.н ПЛАНдемија? За повторно да работи за истите пари, повторно истиот апашалук од криминалците наречени ВМРО, СДС? Изборите веќе немаат важност
Нели видоа дека и со неуспешен референдум и со изгубени избори во 2016 насилно земаа власт и намерно со сила сменија име без согласност од мнозинството граѓани. Да речеме дека има 300К администрација, остала раја не треба да се појавува на избори
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Татко му на Никола Димитров викаше да му се исуши раката на тој што ќе стави потпис за промена на името....јас викам да му се исуши раката на тој што ќе му даде уште еден мандат на Никола Димитров.
Иначе таткова клетва е најзаебана викаат, до 10 колено терала....за џабе праќа деца по универзитети во Холандија.....
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Татко му на Никола Димитров викаше да му се исуши раката на тој што ќе стави потпис за промена на името....јас викам да му се исуши раката на тој што ќе му даде уште еден мандат на Никола Димитров.
Иначе таткова клетва е најзаебана викаат, до 10 колено терала....за џабе праќа деца по универзитети во Холандија.....
Да, клетвите функционираат, ова е научно докажан факт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom