Парламентарни избори - 15 Јули 2020

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 ноември 2013
Мислења
697
Поени од реакции
935
Реалноста е дека Албанците се по националисти, а Турците се најрелигиозни од сите останати.
Точно ако ги ставиш и нив на вага , воглавно помладите генерации и од едните и од другите се понерелигиозни ама сепак.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.144
Поени од реакции
458
Точно ако ги ставиш и нив на вага , воглавно помладите генерации и од едните и од другите се понерелигиозни ама сепак.
Да не се сватиме погрешно не реков дека албанците или македонците не се релиегиозни ама како што викаш ако ги ставиме сите на вага турците ќе испаднат дека се најрелегиозни од сите, се дружам со сите етникуми, ама јас како што можам да видам дека тие се највише и тука немат ништо спорно во тоа барем за мене... На крајот на денот човекот не треба да го гледаме по вера и нација туку како човек без разлика што и дае ..
 
Член од
5 август 2007
Мислења
460
Поени од реакции
442
Па самиот викаше дека македонците не се религиозни и не ги посетуваат црквите, тогаш што се тие 2000 цркви по државава?
Ако не се за молење, тогаш се за бележување на територии.
Најголемиот дел се културно-историско наследство, и ти тоа перфектно го знаеш само како прав шќиптаp ќе го пробушиш серверот на формуов со зољата од слаткарот македонец кај кој си работел.
Ако културно-историско наследство е бележење територии, што е плаќање пари и вработувања по рамковен договор на најдолни опиноци од луѓе само за да се запишат како шќиптари и муслимани?
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.144
Поени од реакции
458
Добро овој Јоци, Саше политико се 300х полоши од Латас ,Миленко, итн
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.411
Поени од реакции
29.463
Изборите завршија, Влада има. Темава е исцрпена, префрлете се на другите теми. Клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom