Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Те разбрав, затоа и ти пишав никогаш такви протести кај нас нема да има, без разлика и како ќе изиграа ВМРО, друг народ живее таму, ние тука само зад тастатура се јачаме.
Greska si, ali vo sekoj slucaj ti mozes da si kazes za sebe... Patem imas pravo I na svoe mislenje.
Edit: Edno vreme I Bucko taka mislese ko tebe ama edvaj glava spasi, trebase specijalci da go spasat.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Greska si, ali vo sekoj slucaj ti mozes da si kazes za sebe... Patem imas pravo I na svoe mislenje.
Edit: Edno vreme I Bucko taka mislese ko tebe ama edvaj glava spasi, trebase specijalci da go spasat.
Не сум грешка ама ајде не е тоа темата, прво немаме народ моментално за таков протест, 1 милион луѓе сме, ни толку не сме ко ќе ги тргниш Албанците.
Кој ќе излези да протестира, пола од наородот за семки се продава, ќе го пикнат од партија на работа и ќе ќути како мисир.
Ене ги чкембари ти се чист пример, ВМРО ВМРО, името не го даваме, дрн дрн јариња на крај оп се свртија за другите, од личен интерес нормално.
Со нив ќе повлечат и уште еден куп, цело Баир има гласано за нив, ромите гарант.
На овој народ ни до име му е дојдено ни до идентитет, секој си го гледа интересот сакале вие тоа да го прифатите или не, тоа е вистината.
Затоа мислам дека нема да излезат на протест.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Не сум грешка ама ајде не е тоа темата, прво немаме народ моментално за таков протест, 1 милион луѓе сме, ни толку не сме ко ќе ги тргниш Албанците.
Кој ќе излези да протестира, пола од наородот за семки се продава, ќе го пикнат од партија на работа и ќе ќути како мисир.
Ене ги чкембари ти се чист пример, ВМРО ВМРО, името не го даваме, дрн дрн јариња на крај оп се свртија за другите, од личен интерес нормално.
Со нив ќе повлечат и уште еден куп, цело Баир има гласано за нив, ромите гарант.
На овој народ ни до име му е дојдено ни до идентитет, секој си го гледа интересот сакале вие тоа да го прифатите или не, тоа е вистината.
Затоа мислам дека нема да излезат на протест.
Abe sve e taka ama defukusiras da mu ebam majkata, znaci trgni od kade pocna celiov muabet ne proservaj sega za ckembari gupci I ne znam sto. Da se vratam na pocetok toa sto go rekov, ako Micko izigrase poinaku nemase da bide ova situacija sto mi ja prestavuvas.
Znaci drzi se do momentot ne samo lupaj toa sto sakas da go kazes. Ti go spomnav Bucko, go igonrira I si prodolzi po svoe. Toa sto mu se desi na Bucko, drug narod bese ili istiot?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Abe sve e taka ama defukusiras da mu ebam majkata, znaci trgni od kade pocna celiov muabet ne proservaj sega za ckembari gupci I ne znam sto. Da se vratam na pocetok toa sto go rekov, ako Micko izigrase poinaku nemase da bide ova situacija sto mi ja prestavuvas.
Znaci drzi se do momentot ne samo lupaj toa sto sakas da go kazes. Ti go spomnav Bucko, go igonrira I si prodolzi po svoe. Toa sto mu se desi na Bucko, drug narod bese ili istiot?
За кое време ми збораш ти бе, за Господ по земја ко шеташе ?
И каква врска има како изиграл Мицковски, ако народот е незадоволен ќе излези на улица ни Мицко ни Петко ни Трајко, ама изгледа убо му е да му подвлегва на суво да ми прости рајата на речникот.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
O
За кое време ми збораш ти бе, за Господ по земја ко шеташе ?
И каква врска има како изиграл Мицковски, ако народот е незадоволен ќе излези на улица ни Мицко ни Петко ни Трајко, ама изгледа убо му е да му подвлегва на суво да ми прости рајата на речникот.
ok, me fati na kondicija, sledniot pat koga ke se uklucis vo nekoja diskusija citaj sto se pisuvalo prethodno.

I Ajde da se vratam na taa tema sto ja nametnuvas,samo na Petko I Trajko mu e tesko i se nezadovolni ? Zosto Muhamed, Zekir, Rexep ne izleguvaat da se bunat, tie bogato ziveat?
 
Последно уредено:

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Не сум грешка ама ајде не е тоа темата, прво немаме народ моментално за таков протест, 1 милион луѓе сме, ни толку не сме ко ќе ги тргниш Албанците.
Кој ќе излези да протестира, пола од наородот за семки се продава, ќе го пикнат од партија на работа и ќе ќути како мисир.
Ене ги чкембари ти се чист пример, ВМРО ВМРО, името не го даваме, дрн дрн јариња на крај оп се свртија за другите, од личен интерес нормално.
Со нив ќе повлечат и уште еден куп, цело Баир има гласано за нив, ромите гарант.
На овој народ ни до име му е дојдено ни до идентитет, секој си го гледа интересот сакале вие тоа да го прифатите или не, тоа е вистината.
Затоа мислам дека нема да излезат на протест.
Кај виде ти Чкембари дека вмро викале, и кај виде ти Чкембари дека се свртија за сдс да се? Ние сме група шо не интересира Пелистер и ништо друго. Да ко беше предреферндум, Крушево итн, бевме и СМЕ против промената на името. Двојче во Битола ние го паднавме, никој ко не се осмелваше против вмро да кажи нешто, ние бевме шо со пароли и на стадион и всала и за манаки го напаѓавме....И за името, во Битола ние го имавме најголемиот протест. А од членовите кој за шо сака нека гласа, ама групата не делува политички.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Да бевме ние народ со 2 % достоинство и самопочит ќе му речеа на ДУИ фак оф правете си влада со 15 пратеници.
Е тогаш Османи нема да се курчеше на ФБ дека сите патишта воделе во Мала Речица.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пошто на Ставро му е тешко да сфати што е тоа идентитет и како сме го изгубиле да му појаснам дека со тој договор ние кон Грција, а и кон светот, потврдивме дека ние како ентитет постоиме од 91.

Со самото тоа признавме или еве се оставивме да ни ја негираат цела историја и културолошко наследство пред 91 (што Србите и Бугарите веќе на големо почнаа да го искористуваат)

Дури ни "Славо-Македонското" наследство не е чисто.
Ќе испадни дека 500 години под Турско, на оваа територија живееле Албанци и Бугари, Охридска архиепскопија била ентитет на Бугари или Грци, Кирил и Методиј немале ништо допирно со Македонија и таа националност, Крушевска република биле терористи, прогонот во Егејска никогаш не се случил, свесното делење на историската територија на Македонија после војните (покрај тоа што имала своја, поинаква популација со изразена национална и културна свест) е избришана итн итн.

Веќе не одам кон Марко, Самоил, Византија, Рим или "Антички Македонци" затоа што знам дека ќе ти направи чир во мозочната клетка.

Де факто, со тој договор, ние како народ, постоиме од 91. Од 91ва па наваму, ради разно разни договори и права, ние сме ФЕДЕРАЦИЈА НА НАРОДИ, барем така покажува последниот попис пред 20 години.

Со тој договор, ти Ставро, роден во Југославија не си Македонец, по националност, ниту по идентитет. Ти си човек, што по распадот на Македонија си решил да живееш во Македонија, без идентитет.

Што е најтрагично кај тебе е, без разлика во која од 6те држави ќе си завршел да живееш после тој распад, ти пак ќе беше без идентитет, пошто за тебе, се што било пред тебе, не постои. Не ти е гајле.
Те молам наведи ги оние делови од договорот кои го кажуваат ова што сега го напиша. И без навреди, ако почнеме да се навредуваме, ти гарантирам дека ќе изгубиш. Јас играта соговорникот е морон сепак ја играм подобро од тебе.

Многу сте интересни со ставот дека ако покажете во постот некој квази патриотизам тоа ви дава морална супериорност која оправдува навредите кон соговорникот. После пиштите како змии кога ќе ве зашутираат низ форумот и пријавувате навреди.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
O

ok, me fati na kondicija, sledniot pat koga ke se uklucis vo nekoja diskusija citaj sto se pisuvalo prethodno.

I Ajde da se vratam na taa tema sto ja nametnuvas,samo na Petko I Trajko mu e tesko i se nezadovolni ? Zosto Muhamed, Zekir, Rexep ne izleguvaat da se bunat, tie bogato ziveat?
Огромен број од овие имаат барем еден од фамилија пикнат во државно иако е неписмен, пола не се ни појавуваат на работа, а земаат плата. Еве сум видел во нивни села вработен како фул тајм наставник по географија, има 3-4 деца во генерација што го слушаат неговиот предмет, зема над 20 илјадарки, 3 саати неделно треба да се појави на работа (може и воопшто да не ги држи предавањата), што мислиш дека ќе го натера овој да излезе од дома? Па за него цути државата, рачунај за таа плата некој друг се убива од работа и нема време фамилијата да си ја види дома.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.663
Поени од реакции
7.568
Да бевме ние народ со 2 % достоинство и самопочит ќе му речеа на ДУИ фак оф правете си влада со 15 пратеници.
Е тогаш Османи нема да се курчеше на ФБ дека сите патишта воделе во Мала Речица.
Буквално имаме две политички структури кои имаат масивни бројки на клиентелски подржувачи кои служат за да се изменаџира какво било незадоволство. СДС е секогаш тука да ги направи најпрљавите работи, ДПНЕ е тука секогаш да го дисперзира гневот и да ја смири ситуацијата. И сега тоа ќе беше можеби не толку голем проблем ако партиите беа оставени на себе и неспособни какви што се најверојатно ќе пропаднеа од дамна. Али имаме и страшно мешатарење од страна, каде што не се знае кој јаде кој пие.

Види ги колку полудеа за 2та пратеника од Левица, мислиш освоиле 30. Не дозволуваат никаква опција ниту да се појави. Сите закони си ги имаат скроено по своја мерка, се. И што е најважно константно мотивираат параноја и хистерија кај народот со цел да се нема апсолутно никаква доверба. Овој е продаден оној е продаден ...

Не е проблемот во народот тука е проблем дека службите и олигарсите ни го сварија гравот уште во 94`та. Го украдоа целиот капитал на народот и пуштија темели во секое поле да е многу тешко да се спротиставиш.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
кои не донесоа да се чуствуваме како Србите на Косово.
Мислиш на она кога се чувстувавме навредени кога ни било одземено нешто што всушност првично не ни било наше?
Да, исто се чувствуваме.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Огромен број од овие имаат барем еден од фамилија пикнат во државно иако е неписмен, пола не се ни појавуваат на работа, а земаат плата. Еве сум видел во нивни села вработен како фул тајм наставник по географија, има 3-4 деца во генерација што го слушаат неговиот предмет, зема над 20 илјадарки, 3 саати неделно треба да се појави на работа (може и воопшто да не ги држи предавањата), што мислиш дека ќе го натера овој да излезе од дома? Па за него цути државата, рачунај за таа плата некој друг се убива од работа и нема време фамилијата да си ја види дома.
Да огромен дел бла бла, ама уште поголем огромен дел уште живеат без канализација ко стока, уште серат во полски клозети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom