Парламентарни избори - 15 Јули 2020

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
638
Поени од реакции
824
Koj pobedi vo Suto Orizari?
Официјално една од партиите на ромите нема пратеник. Ама незнам колку партии имаат. За нив не е проблем, тие можат и да реанимираат гласачко тело.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.684
Поени од реакции
9.534
Страшна работа. Одам на спиење. :)
Што е страшна работа, што овие успеаја да го заминат Грујо ? Страшна работа е тоа Ставро, најстрашна што можеше да ни се деси.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.999
Поени од реакции
4.251
Мицкоски тешко да преживее на лидерската позиција ако не стане премиер. Интересно ќе биде кого ќе го стават за лидер, би било интересно да биде Мизрахи.
Кендо
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
353
Рафално пукање по Скопје, ниеден уапсен.

Браќата од Пука Козметика земале да скандираат надвор Македонија и Левица во парламент и одма бутнати у марица.Тоа е таа слобода која ни ја донесе Заев.
Они се неонацисти. Гледам тоа спамираат ботовиве на фб
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.684
Поени од реакции
9.534
непрежален ви остана...
Ај војводо доста и ти... Не паѓа муабето за Грујо, ниту некој го бара назад, на Грујо дури ни во историјата не му е место со измамата што ја направи, рамо под рамо со Заев... Збориме за тоа како бевте подлажани и подлегнавте како наивни деца, со сите тука се испоскаравте и на крај излеговте магариња... Грујо ти беше тој што не го вадеше од уста на секое...
 
Член од
17 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
11
Покрај Али од кај браќава, ви текнува ли кој е македонец без пораз на избори (локални, парламентарни, претседателски) ?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.897
Поени од реакции
9.530
Они се неонацисти. Гледам тоа спамираат ботовиве на фб
Добро општо познато е дека на овие простори поимот фашист се употребува најчесто од партиски ботови и луѓе кои не мислат со своја глава, така да очекувано е.Замисли да гласаш за човек кој вика дека ни требало камшикар а да го напаѓаш Апасиев.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.263
Поени од реакции
9.405
Покрај Али од кај браќава, ви текнува ли кој е македонец без пораз на избори (локални, парламентарни, претседателски) ?
Само еден. Капото на сите капи. Љубисав Иванов-Ѕинго.
 
Член од
17 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
11
Само еден. Капото на сите капи. Љубисав Иванов-Ѕинго.
Со капото мислев погоди, али блиску беше.
Капото се знае кој е

34C2DE63-AAF4-43F7-AAA9-969423283861.jpeg

Сашо у Вмро не е само пари. Сашо ти повлекува цела структура луѓе и послушници у партијата.
Не им донесе мн на контото на сдс, колку што им скрати на Вмро.
 
Последно уредено:
Член од
17 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
11
Од каде бе, овој стана човек со Грујо, предтоа никој и ништо...
Од тоаш наваму колку избори поминаа.. Пробај да се сетиш кај изгубил :) Сашо има луѓе и со ваква климава реторика како сегашново Вмро, да ти мотивира неутрално (патриотско) членство.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.684
Поени од реакции
9.534
Од тоаш наваму колку избори поминаа.. Пробај да се сетиш кај изгубил :) Сашо има луѓе и со ваква климава реторика како сегашново Вмро, да ти мотивира неутрално (патриотско) членство.
Најточен одговор кој е секогаш победник е Јордан Камчев ако веќе таков бараме, И сите слични на него :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
мицко куртонот ако беше барем малце паметен, ќе одбиеше и ќе бојкотираше избори, особено во време на пандемија, тогаш шиптариве пак ќе пробаа на сила да воспостават власт со помалце од 30 посто излезеност, тогаш народот ќе излезеше како во србија и сите ќе беа линчувани на плоштад јавно, а мицко херој народен, не баш херој, ама ќе станеше премиер без разлика на кој начин.
Штом на татарот му лижеше јајца, такво лигле како мице, ружно, гргулаво, како онај слепецот од Немој Љутиш, никад не би бил премиер на фер избори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom