Паркети

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Мене ме бендисуваат. Не ги знам откако излезе со Елена песната, ни од Евровизија. За знаење дека егзистираат како бенд, одамна... Не им` ги знаев нит им` ги знам сите могучи песни, немам ни толку години, ама си ги заслушав прописно во последниве пар месеци. Башка на последната свирка преубаво си пројдов. Луди се бе, крај, крај. :)
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Poslednana pesna so Elena raspaluva atnosfera...ama tekstovite od drugine pesni...uf
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ок, ај со Ристеска се џвака некако.

Но тие да се панкери? Па каде замина светот со вистинските панкери?
Тие најлуди?
Кој им е спонзор?
Кој ги турка напред?
Мене ми се гади од нив, тие се само недозреани и промашени деца.
Воопшто не наликуваат на панкери.
Златно славејче за големи деца со ебешки мозок.
Се извинувам ако навредив некого и нивните кафеави џуџиња.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Ок, ај со Ристеска се џвака некако.

Но тие да се панкери? Па каде замина светот со вистинските панкери?
Тие најлуди?
Кој им е спонзор?
Кој ги турка напред?
Мене ми се гади од нив, тие се само недозреани и промашени деца.
Воопшто не наликуваат на панкери.
Златно славејче за големи деца со ебешки мозок.
Се извинувам ако навредив некого и нивните кафеави џуџиња.
Нема што да навредиш, во право си.

Стварно многу се глупи за мене, на концеротт со Елена што прават се соблечуват леле глупости, па барат 10 ден :) ај тоа на шала нека беше.
Ама за мене се глупави незнаат да направат вистинска песна со која ке се пронајдат самите себе али тоа е што нека е нека се глупират и понатака, барам песна да им е добра а не ''Мама ми купи млеко и кафе '' :pos::pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Малце ми се фејк со името на групата и демек си прават презимиња (Сашо Паркети и слично како членовите на бендот Рамонс) а и песните не им се нешто посебно. Порано беа нешто андерграунд кога имаа свирки по подруми и правеа стриптиз а сега се комерцијала. Немам некое високо мислење за нив.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Неинвентина група - имитатори. Немаат сопствен стил, текстовите му се плитки, а хуморот кој во очајание го расфрлаат наоколу му е беден. Светот беше подобро место за живеење без нив.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Абе не дека беше светот подобро место пред да се избацат, ама сепак никој не ги викна. Можеа да си останат таму кај што беа пред да станат “бичу“ познати, и тоа преку Елена Ристеска (сеуште нерешена мистерија) и да си ги поштуваат тие на кои, не знаеме зашто, ама им прија да гледаат купче ретарди што се хм, “покажуваат“ пред народ.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Песните на Паркети, барем Сакам да те галам и Строубери од некој музички аспект не се ништо посебно.Текст составен од три-четри реченици(ах колку ме нервира тоа) и едноставна мелодија.Кога ке слушнеш вака ништо ама баш ништо посебно...ама па од друга страна песните лесно им се памтат и мелодијата коа ке влезе не излегува од уши со саати.Сепак мислам дека они повеке се интересни како појава и начинот на кој го изведуваат тоа отколку самите песни.
А имам слушано дека кога имале свирки низ Битола прво иделе и се праеле камен пијани и после тоа иделе на свирка:toe::toe::toe:Незнам колку е точно:nesum:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Parketi-najludiot bend vo makedonija?
Ne postoi niedna pricina za da se najlud bend.Porano se praea nekoj vid pankeri ko ne be poznati ama sega se, pa zato sega praet nekoja pop muzika ili slicno.Tie se edni obicni pozeri.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Parketi-najludiot bend vo makedonija?
Ne postoi niedna pricina za da se najlud bend.Porano se praea nekoj vid pankeri ko ne be poznati ama sega se, pa zato sega praet nekoja pop muzika ili slicno.Tie se edni obicni pozeri.


заРем?
а ти знаеш што се позери, или фенси е зборот па ќе го употребуваме кај што ќе стигнеме?
знаеш што е панк?
а знаеш да разликуваш поп и панк?
не знаеш.


мене искренО ми се свиѓаат паркети, само некако песната со елена ристеВска не ми праи мерак. :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Добри се паркети, старите песни им се екстремно откачени... но, не ми се свига тоа што станаа комерцијални... мислам, да компонираат песна со Елена Ристеска? :uvo: ... патетика
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Незнам мене жалосни ми се.Сваќам да се во нешто оригинални али не во соблекување на пантолоните кај и да се појават :tapp: треба да помислат дека сепак и деца гледаат.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Znaci ti Kontrash spored muabetov velis deka parketi momentalno sviret punk(so elena ristevska:pos2::pos2::pos2:) i deka ja posle ne sum znael niso od punk.So samiot fack deka gi slusas Parketi znacit nemas golemmo poznavanje vo punkot,barem vo makedonija poso imat mnogu DIY punk bendoj ovde.

kraj na razgovorov zaso ne sum dojden ovde da se karam,tuku da izrazam mislenje.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Малце ми се фејк со името на групата и демек си прават презимиња (Сашо Паркети и слично како членовите на бендот Рамонс) а и песните не им се нешто посебно. Порано беа нешто андерграунд кога имаа свирки по подруми и правеа стриптиз а сега се комерцијала. Немам некое високо мислење за нив.
И мене ми се тотално out, да не беше нивното форсирање на а1 тв никогаш немаше да слушнам за нив ,и Боже прости, ама многу се грдии:pov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom