Паркети

Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Па пишете се што мислите за овие обични луѓе на кои им текнало да направат бенд со чудно име, а воопшто не се лоши(според мене барем)! Дали ги имате слушнато нивните песни и дали ви се допаѓаат?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Најлудиот wow каков епитет...незнам ги слушав за Евровизија...интересен настап и песна но се ова ми наликува на Ноне...па кој пее на дијалект бе...со можи и слични други зборови и фрази на дијалект
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
19
Ха, па вие од сега ги знаете. Луѓе па ја ги знам веќе 15 години, момците се од Битола одсекогаш го имаат истиот стил само во последнава година почнаа со нивна комерцијализација и од таму и вие почнавте да ги знаете. Момците се одлични секогаш прават одлични свирки и одлична атмосфера. Жал ми е што сега ги запознавате многу сте пропуштиле. Иако сега се комерцијализираа сепак го задржаа нивниот стил ПАНК и имаат одлични Панк Балади.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Па да,јас од сега ги знам.А и немав од каде да ги слушнам,како што викаш,тие сега се комерцијализираат!Најдов некои од песните и интересни ми се!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Ах, Паркети..
Супер се, со другарите имавме период кој траеше некои 2-3 години кога не пропуштавме нивна свирка.
Супер се момците. Кафеави џуџина е класика.
На Бал иам играно стискавац со mary_jane :je:
Инаку се трудат да се чуе за нив последниве година две, затоа што сакаат да излезат и пошироко, еднаш во муабет со Сашо и Себастијан спомнаа дека имаат голема желба да свират на Exit или Zigget.
Беа предгрупа на Bloodhound Gang и мислам дека тоа е најдобро спојување по сличност направено во нашата земја.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Јас многу ги поштовам. И нив и Памперси. Некако ми делат од цела македонска музичка сцена.
И остај то, знат да напрат невидена забава. Дечките се за риспект.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Па интересни се и кул, дефинитивно оригинални со акцентот и целосно со стилот, им ги знам повеќето песни, и сум била на 2 нивни свирки, онаа на Таксират и у Кастро и знаат да направат добра атмосфера:).

ПС. Ах колку го сакам гитаристот Симс!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Hehe Bitol4an4injata nasi se super.Si gi postovam.Pejacot mi e malku antipati4en ama sepak gi sakam i sakav tie da pobedat na evrovizija barem ke bese nesto originalno i nevideno
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
mnogu golem pozz do mojte sograjgani nema so najfaca se najludila momci se....a za sasho nema sho da se kazi fush recordz faca studio i produkcija treba damu se podari uste edna snola spored mene:D:D pozz
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Само никако не можам да ја најдам Бал и Кафеави џуџиња! Дај кажете ми линк некако по пп или addнете ме на MSN.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Земзела, кој не пее денес на дијалект, бе?Скопјаните не пеат со скопски акцент?Или тоа е нормално,не е дијалект?Инаку и јас сега прв пат слушнав за Паркети и мислам дека се супер.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Мене ми се фаца дечките.Не слушам таква музика ама секогаш ги гледам.Тие се лудило во движење.:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom