Паркети

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.825
Поени од реакции
80.356
Паркети - најлудиот бенд кај нас, или не?

Чекај бе, ако се луди нели треба во институција за тоа, да бидат. А ако се најлуди тогаш што да кажам? Има ли во оваа држава некој што се грижи за ваквите случаи?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
колку врска нема дека се искомерцијализирале.... ако се појавиле на тв и се популарни не значи дека се искомерцијализирале него дека успеале... а ако се појавиле на тв и станале популарни а за да го направат тоа изеле тон гомна смениле стил и не наликуваат на тоа што биле односно прават нешто колку да им се свига на публиката а не и на нив да тогаш се искомерцијализирале....

А иначе ич не ми се свигаат премногу глупирање на сцена песните ми се чисти глупости и то :) Позз
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
БЕА на времето.Сега?? ТЕШКА КОМЕРЦИЈАЛА :tapp::tapp::tapp:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Најдобри беа, најдобри се , и ќе останет уш некое време во Македонија... Нај нај се луѓето, и лично се знам, и какви шо беа пред да станет попознати, такви се останати значи , нема некоја вишок ароганција и слично... За песните не прам муабет, мене ми се најпрекрасни, ама секој со свој вкус.. :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.394
Поени од реакции
7.641
JAS DA MU BEV MAJKA NA TOJ SASO KE GO IZBRKAV OD DOMA
Мислиш не е избркан од дома :pos:
Јас наслушнав нешто, дека неговите се откажале од него откако си го сменил роденото презиме со Паркет. Сега Паркет му е презиме и во лична карта.

Јас лично, ги слушам од времето пред да станат популарни. Не гледам некоја позначајна промена кај нив. Она што тие го прават е со цел да свират на некој од големите европски фестивали како EXIT или Zigget. Сашо после една свирка, седејќи на асфалтот позади Белви, кажа дека тоа му е голема желба.
Не знам колку тие се вклопуваат во плановите на организаторите на овие фестивали, ама јас и без тоа ќе го почитувам нивниот живот и дело.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Паркети се еден добар бенд според мене, најлуд никако. Ги слушав уште пред да станат попознати со Строубери на Евровизија, сум им бил на свирки пред тоа и ги почитувам. Меѓутоа не би требало да им биде цел да станат познати ширум светот и да пливаат во пари ама за тоа друг пат. Важно си тераат свој филм и гајле им е што ќе речат за нив, тоа почитувам.
Мало амортизерче песната е закон, а на месечина те заборавив најдобра од нив.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Супер се дечкиве,единствен бенд од кај нас што сакам да го слушам.
Исчукани се до максимум,песните им доста интересни и певливи,хитчиња стануваат за брзо време.Имаат јаки идеи,ги спроведуваат и гледам дека ептен им порасна популарноста после Евровизија.Се појавија како нешто сосема поинакво,си беа најнормално облечени мнооогу поразлично од тие фустани,костими и незнам ни јас што на нашиве јавни „фаци“.Си беа најприродни,Сашо ко и по обичај ги тресеше нозете ко да му се моча,ама тоа и беше интересното,со тоа и го привлекоа народот.Такво нешто не се слуша и гледа секој ден,посебно не тука кај нас.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Паркети - најлудиот бенд кај нас, или не? - Мислам второто! :)

Има и полуди, иначе...
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Добри се дечките, откачени, не се арогантни, али по мој вкус не се. За најлуд бенд.. Моментално од овие кои се попознати, може да се рече дека се најлуди:smir:
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
pa jas bas ne obozavam vakov stil na muzika jas si go slusam vrcahk, ali komsijte moj Parketi se najludi vo Makedonija :D
 
U

UniqueGirl

Гостин
Незз шо подразбираш под најлуди у која смисла..демек откачени и остало..според мене тие се најголеми дебили :nerv:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Песните на Паркети, барем Сакам да те галам и Строубери од некој музички аспект не се ништо посебно.Текст составен од три-четри реченици(ах колку ме нервира тоа) и едноставна мелодија.Кога ке слушнеш вака ништо ама баш ништо посебно...ама па од друга страна песните лесно им се памтат и мелодијата коа ке влезе не излегува од уши со саати.Сепак мислам дека они повеке се интересни како појава и начинот на кој го изведуваат тоа отколку самите песни.
А имам слушано дека кога имале свирки низ Битола прво иделе и се праеле камен пијани и после тоа иделе на свирка:toe::toe::toe:Незнам колку е точно:nesum:
Паркети уопште не пијат!:baeh:Сашо на пиволенд чај пиеше.Ај беше ладно ама сепак ако пиеш ни ладно не ти смета.:vozbud:
http://parketifanclub.forummk.com/
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Паркети станаа тешка идиотика....кај се песните како кафеави џуџиња и од моментот кога се родив јас......ама неееее тогаш биле млади и не знаеле што прават. Е сега знаат,си го продаваат газот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom